Dulceturi si papanasi de sept-oct 2007 (41)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns myral spune:

A mea cand a avut bubite am dat-o cu apa termala avene si am lasat-o mai dezbracata era si cam cald in casa, cred ca de la caldura le facuse. La a mea nu erau aspre. Altceva nu stiu ce sa zic daca sunt asa nasoale s-o vada si un doctor.Myral, mami de Elisa(30.08.2007) si Isabela(9.08.1997)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxana_G spune:

Myral, da, Andrei e maricel bine. Si nici el nu adoarme cu muzica. Alex adora decoratiunile si luminitele. Si avem si mai multe decat am pus in poze, am pus ghirlande din alea de brad pe toata balustrada de pe scara, pe oglinzi, plus tot felul de obiecte gen cosulete om de zapada, mosi si lumanarele. Mai sunt 2 braduti, mici, fiecare in camera unul copil si cate o coronita la fiecare, plus felicitari haioase puse prin birou si la mansarda. Mie mi se pare ca am cam incarcat anul asta (anul trecut era mai bine, abia ne mutasem si nci nu aveam toata mobila, am stat cu emotii sa primim masa pe 23 decembrie ca nu aveam pe ce sa punem mancarea musafirilor).

Bebeka, asa cum descrii tu par bube de transpiratie, si Andrei a avut asa prin spetembrie dar au disparut. Uite zau pozez dermatita cand se scoala baiatul. Dar nu iti imagina ca e cine stie ce nici la el,ca ai fi vazut in poze.

Mandarinutza, lasa ca e bun si artificial. Noi am luat acum 2 ani primul brad artificial, mi-am calcat pe principii, si acum ma felicit.

Mai fetelor, eu am totul pregatit si parca nu mai termin maruntisurile. Ba incalzesc mancare, ba curat fructe, am spalat cateva ture de vase, am tot spalat si sterilizat biberoane, am hranit copiii, am aspirat firimituri de cateva ori, nu mai spun de cate ori am facut ordine si am adunat jucariile imprastiate. Parca nu se mai termina sa stau si eu sa zac pur si simplu.

Rox ,
Alexandra Maria (10.02.2004) si BB Andrei Serban (31.08.2007)

Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxana_G spune:

Bebeka, nu stiu cum sa fac sa iasa in poze. Uite m-am uitat pe poza deja postata la bustul gol http://image69.webshots.com/169/9/63/85/2598963850100533949WDFzzH_fs.jpg, daca dai zoom pe picioruse si vezi pe genunchiul drept se vede foarte slab o roseata. La fel pe glezna se vede ceva, dar foarte greu. Mai rosu de atat nu a fost, mai mult e zgrunturos.




Rox ,
Alexandra Maria (10.02.2004) si BB Andrei Serban (31.08.2007)

Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxana_G spune:

Sabina, daca esti pe faza, ia vezi poza cu bustul gol si ai sa vezi ca totusi e destul de durduliu baiatul. Nu pare atat de gras pe cat iti imaginai probabil, pentru ca e si lungut, dar oricum....

Acum chiar vine sotul, umbla prin farmacii dupa tetine de vreo jumatate de ora, ca nu stiu cum reuseste de 3 zile de vine cu tetine care nu sunt bune, or cu diametru mare, ori pentru alte lichide decat lapte, etc. Ma duc sa fac ultima ordine si sa duc gunoiul pana apare si eventual sa ii incalzesc si lui mancarea. Adica alt rand de firimituri si vase de spalat.

Rox ,
Alexandra Maria (10.02.2004) si BB Andrei Serban (31.08.2007)

Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andreeaiosif spune:

Dragelor,

Vreau sa va urez tot ce e mai bun de Craciun si mai ales copilasi sanatosi si fericiti!

David implineste 4 luni fix de Revelion!
Iata-l in chip de Mos Craciun!

http://picasaweb.google.com/andreeai2007/Craciun2007/photo#5147217173106208226

Acum un an nu stiam inca ca sunt gravi si plangeam ca vreau si eu un pui al nostru. Dumnezeu m-a ajutat si dupa 2 ani jumatate de asteptare am reusit... sa-l nasc pe el. Sa fie sanatos si sa creasca mare, asta imi doresc si va doresc si voua si o soarta buna pentru copilasi.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns betty78 spune:

Roxana dulce foc e Roxana ta....se vede ca si smechera

Betty78deMario-Alexandru 16aug2007
pozele noastre
asa creste bebe Mario

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxana_G spune:

quote:
Originally posted by betty78

Roxana dulce foc e Roxana ta....se vede ca si smechera

Betty78deMario-Alexandru 16aug2007
pozele noastre
asa creste bebe Mario



Ne dai mielul, ne dai mielul! Uite ca tot ne da cineva ceva.

Rox ,
Alexandra Maria (10.02.2004) si BB Andrei Serban (31.08.2007)

Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxana_G spune:

Andreeaiosif, David e nascut pe 31 ca si Andrei, o sa ne imbatam dublu de Revelion. Tare dulce puiul, are niste ochi albastri atat de frumosi!

Rox ,
Alexandra Maria (10.02.2004) si BB Andrei Serban (31.08.2007)

Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns betty78 spune:

Am cautat prin pozele mai vechi si ia uitati ce am gasit:
http://good-times.webshots.com/photo/2143542820101850857nkqUjJ
si rochia de la nunta:
http://good-times.webshots.com/photo/2113112280101850857zpugti

azi sunt melancolica, mai ales ca s-a implinit un an de cand am aflat ca sunt insarcinata...asa ca m-am uitat prin albumele vechi

Betty78deMario-Alexandru 16aug2007
pozele noastre
asa creste bebe Mario

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns betty78 spune:

quote:
Originally posted by Roxana_G

quote:
Originally posted by betty78

Roxana dulce foc e Roxana ta....se vede ca si smechera

Betty78deMario-Alexandru 16aug2007
pozele noastre
asa creste bebe Mario



Ne dai mielul, ne dai mielul! Uite ca tot ne da cineva ceva.

Rox ,
Alexandra Maria (10.02.2004) si BB Andrei Serban (31.08.2007)

Poze



scuze Alexandra...m-am zapacit de tot
Oricum nu am cum sa uit mai ales ca Mario al meu este versiunea masculina a numelui Alexandrei (Mario-Alexandru)

Betty78deMario-Alexandru 16aug2007
pozele noastre
asa creste bebe Mario

Mergi la inceput