M-am pierdut in Florida =)) cum se face BORSUL??

M-am pierdut in Florida =)) cum se face BORSUL?? | Autor: alexnavi

Link direct la acest mesaj

Renumitul bors de peste, pentru a-l prepara am nevoie de bors, binenteles. Aici vroiam sa ajung, am cautat peste tot, am intrebat toata lumea dar nimic.. Nu ma asteptam dar uite ca si aici, ca si la noi acasa in tara se gasesc toate felurile de ingrediente. Sunt sigur ca si borsul se gaseste aici in Florida, gata facut, in magazin. Pentru care stiti cum ii spune sau macar cum arata ca sa stiu ce caut, spuneti-mi si mie va rog.
Pesti am prins o gramada aici in gradina, in spatele casei, este un lac mare iar astazi, pentru ca am prins un peste imens (12 pounds) m-am gandit sa-l pastrez, mi-era pofta de bors.. =)

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns miereamara spune:

quote:
Initial creeata de alexnavi

Renumitul bors de peste, pentru a-l prepara am nevoie de bors, binenteles. Aici vroiam sa ajung, am cautat peste tot, am intrebat toata lumea dar nimic.. Nu ma asteptam dar uite ca si aici, ca si la noi acasa in tara se gasesc toate felurile de ingrediente. Sunt sigur ca si borsul se gaseste aici in Florida, gata facut, in magazin. Pentru care stiti cum ii spune sau macar cum arata ca sa stiu ce caut, spuneti-mi si mie va rog.
Pesti am prins o gramada aici in gradina, in spatele casei, este un lac mare iar astazi, pentru ca am prins un peste imens (12 pounds) m-am gandit sa-l pastrez, mi-era pofta de bors.. =)
Alex Navi.



Buna, si eu locuiesc in Florida si vreau sa iti spun ca nu am gasit bors la sticla nicaieri. In schimb am gasit bors la plic in magazinele rusesti. Mie mi se pare la fel de bun si gustul mancarii este acelasi. In magazinele americane nu cred ca o sa gasesti acest bors la plic, poate la sectiunea European Deli.

PS. Vezi ca ai nevoie de permis de pescuit. Fir intins!

“Vietile noastre se incheie in ziua cand ramanem tacuti in privinta lucrurilor care conteaza.”
Martin Luther King Jr.
www.eklipsse.net/gallery/main.php" target="_blank">Fine Art Photography
www.flickr.com/photos/14984866@N07/" target="_blank"> Photo Album


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bits spune:

vezi ca se gaseste wheat bran adica taratea de grau cu care se umple borsul.

Mergi la inceput