Dulceturi si papanasi de sept-oct 2007 (39)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns isabeluta spune:

Miruna Ioana de mami Lia_B pentru cele 4 lunisoare!!!

Mihai Sebastiande mami ceamica, Andrei de mami aeperju si Giuliade mami cristina85ss pentru cele 3 lunisoare!!!

Multumim frumos pentru aprecieri!

Azi dupa-amiaza mergem si noi sa ne intalnim cu Mos Craciun!!! Mami e foarte emotionata si abia asteapta sa iasa la plimbare!!!

Myral mi-a placut fraza ceea cu "lustruitul"...hihihi

isabeluta de
Vlad Matei (22 septembrie 2007)
fecioru` mamei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns myral spune:

Ce frumos e Vladutz!!!!!!!!!!!! Si ce graaaaaaas e!!!!!!!!!!! Care e secretul mai fetelor parca am mai intrebat? Ce mancati, alaptati des? Hai spuneti-mi si mie!Myral, mami de Elisa(30.08.2007) si Isabela(9.08.1997)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns valentina_22 spune:

Acum rasfoind in urma am vazut ca v-ati intalnit din nou...Iar am ratat ocazia.... Macar avem poze sa ne mai clatim ochii sau nu am stiut eu unde sa caut?

mamica de Alexandra-Nicloleta (27.02.2004) si Andrei-Gabriel (12.10.2007)

http://community.webshots.com/user/vale_m

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns myral spune:

A mea m-a chinuit toata noaptea Plus ca pe la 5 s-a oprit si curentul, bezna in toata casa fara nici o lanterna la indemana.Myral, mami de Elisa(30.08.2007) si Isabela(9.08.1997)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns myral spune:

La multi ani pt MIRUNA IOANA , ANDREI , MIHAI SEBASTIAN si GIULIA!Myral, mami de Elisa(30.08.2007) si Isabela(9.08.1997)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luy spune:

"Neatza, sa zicem, o sa trimit mesajul inainte de ora 12 si atunci ma incadrez in timp
N-am mai apucat sa postez ieri pt ca printzesa mea dupa intalnire a dormit ca o valiza pana la ora 18 (deja era adormita cand am ajuns acasa) si am profitat si eu sa fac ceva curatenie, ca nu mai suportam. Iar dupa ce s-a trezit am avut program artistic de divertisment si abia am reusit tarziu in noapte sa va ajung din urma cu cititul. Am trimis si eu cele 4 poze facute cu aparatul meu pe mailul comun. Cine vrea sa vada poze de la intalnire, le gaseste acolo. Mai are sa ni le trimita si Mandarinuta pe ale ei.
Ieri m-am simtit excelent, votez pentru intalniri lunare Papanashii si dulcetzelele au fost cuminti, papanashii din farfurie ( pardon, papanashul! ca am luat numai unul, portia e imensa ) foarte bun, atmosfera excelenta, timpul a zburat efectiv. Foaaarte relaxant.

Luy, fericita mamica de Maria Teodora ( 25 august 2007 )

Poze avem in contul comun pe flickr/contacts

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luy spune:

Annitha_cl si Briana Maria, bine ati venit ! Vrem s-o vedem si noi pe dulcetzica, ceva pozici ?
myral, uite aici sa mai uiti de chinul de azi noapte. Macar ai o consolare: n-ai "lustruit" degeaba
isabeluta, foarte foarte frumos globuletzul ! Va uram petrecere frumoasa la intalnirea cu Mosul.
Ca tot veni vorba de Mos, noi am fost miercuri seara la petrecere. A stat treaza in scoica vreo ora, foarte cuminte. Si a adormit cu putina vreme inainte sa apara Mosul. Asa ca Mosul asta l-a dormit . Insa avem dovada ca Mosul exista , o puteti vedea si voi pe contul de flickr

Luy, fericita mamica de Maria Teodora ( 25 august 2007 )

Poze avem in contul comun pe flickr/contacts

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns isabeluta spune:

Myral uite si nu fii suparata. Nu conteaza chiar asa mult greutatea. Important sa fie sanatoasa. Sigur recupereaza ea! Eu una recunosc cu sinceritate ca am mancat de toate. Sper sa fie "grasime sanatoasa"!

isabeluta de
Vlad Matei (22 septembrie 2007)
fecioru` mamei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabriela77 spune:

Raportez o casa frumoasa si curata! Gata curatenia! De-aici absenta mea! Deci, motivata! Plus o raceala pe care sper din tot sufletul sa nu o transmit Sarei. Nu am luat decat Coldrex, Tantum Verde si Oscilo. Eu masca din aia nu prea pot purta. Nu e grav acum, sper sa treaca repede si sa nu ia si pitica, asta ne-ar lipsi de sarbatori.

Intrebare, ai vostri isi baga manutele in gura des? Ca mai nou Sara e cu manuta in gura si inainte de masa si dupa. E drept ca noi nu folosim suzeta. Sper sa treaca obiceiul asta.

Am facut bradutul, e asa frumos, canta colinde si am pus sarmalele in cuptor! Sara nu e prea fascinata de brad. Tot tablurile sint preferate!


Ce mamici si bebelusi frumosi am vazut! Bravo!

Gabriela si bebe Sara (29.08.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Annisia spune:

Nu ma facui bruneta, caci nu spusera-ti voi ca sa o iau usor sa nu am un soc daca trec direct la negru albastrui? Asa o iau catinel... Amu rosu, apoi mov si pe urma mai vedem... Mie imi placea mai mult mai deschisa la culoare. Era ceva mai sters. Rosul asta imi scoate exact conturul fetei in evidenta, respectiv gusa de scroafa si falcile de nehalita... Ziceam eu ca o culoare mai inchisa subtiaza, dar iote ca mi-am luat teapa. Recunisc sportiv! Eu nu prea vorbesc decat din proprie experienta si cu situatia inedita nu m-am mai intalnit... Cele 20 de kile in plus m-au socat frate si cred ca mult mai mult decat m-ar fi putut soca negrul ala albastrui in capul meu... Trei zeci de ani nu mi-am inchipuit ca voi putea sa fiu vreodata grasa. Na ca acum stiu cum e!!! Trebuia sa o fac si pe asta... DEsi nu ma rodea asa tare curiozitatea... Mie DD mi-a dat tot ce mi-am dorit, pana acum? Cum o fi inteles el ca as vrea sa fiu si grasa, zau daca pricep???? Pe semne ca ma gandeam intens la ceva mare, de am capatat pe loc 20 de kile bonus...


Micul Yannis creste mare

Mergi la inceput