LMA! Fulguleti de noiembrie-decembrie 2006 (129)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns aka spune:

a revenit Aelita

monique am vazut zmeul fara motz . unde ai facut tortul in forma cifrei 1? imi pare cunoscut sotul tau, dar nu stiu de unde...si de numele de familie parca am mai auzit.


Monica si www.totsites.com/tot/mariachristina" target="_blank">Maria Cristina (20.12.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns auras_v spune:

aelita bine-ai revenit ...ne-a fost dor de voi ... pt sofi , bb si mamica lor

noi ne pregatim de baita ...kiki e la concert la banica cu un coleg de clasa ...ce ziceti ?...si e abia clasa a 2-a

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danutz spune:

Aelita is back!
Christinel a mers!!!
Iar Zmeul e un frumos!
Yagmur, cum ai reusit mama draga?!!!
Maria-sa nu mai are febra, da' e plin de bube, mai bine zis pete rosii. Am sunat dr. panicata, cica e normal ca dupa febra mare sa apara, mai ales ca nu i-am facut baitza.
Asa o fi oare???
Io nu pot sa mai stau sta sera pe aici ca ma tot impinge m-nealui sa ma dau la o parte ca cica are treaba...i-am sugerat un laptot...
Seara buna va doresc!
P.S. Poate imi zice si mie shineva cum e cu bubele!

Danutz, mamica de bebe Rares (14.12.2006)

www.geocities.com/mami_nov_dec_06/" target="_blank"> fulguleti
varsta rares

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marani spune:

ce surpriza pe mine...s-a intors AELITA ! marani si sa nu mai pleci!

DONIA, nu vrea, refuza...pt ca stie ca "se duce" si vrea ca lucrul asta sa se intample cat mai repede; am facut azi "urat" la ea si le-a luat (de frica...pe sot il refuza ); nu stie diagnosticul real iar eu o incurajez sa traiasca; si felicitari pt primii pasi!

AURA o pt tine!



Ajutati-o pe Sonia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Donia spune:

quote:
Originally posted by aelita

Donia,nici nu mai stiu cu pozele unde se puneau.
esti draguta sa imi trimiti un PM cu conturi,parole? imi amintesc ceva...



www.helpsonia.com/" target="_blank">Povestea Soniei

Ajutati-o pe Sonia


Sofía (2ian2007)


18s+ (DPN 18mai2008)


Trimis!



Copiii se nasc perfecti - rolul parintelui e sa nu strice ceea ce Dumnezeu sau natura a creat.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Yagmur spune:

Aelita is back
Monique, super zmeul, super pozele... mi-am trimis una pe adresa de email sa nu uit ce sa pun pe tava
Marani, multa putere
Danutz, stiu si eu? La noi au trecut si fara sa le bag in seama...
Mai vroiam sa zic ceva, dar fug la culcare ca sint franta.. asa curatenie nu a vazut casa asta; era mai bine daca o faceam, fara sa fie declasanta de inundatie (macar Luca s-a distrat in seara asta)

Yagmur - mami de Luca (19 decembrie 2006) varsta Luca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marani spune:

Danutz, bubamarei ii facui vaccinul de 6 luni si ca reactie avu 72 ore febra de la 38.5-39.2. Toata lumea stie ca postam ca disperata pe aici...Nu-i facui baie ca situatia fu urata tare, cu ffff multe impachetari pe zi...Ideea e ca dupa 72 ore s-a umplut de bubite mici pe burta si la gat. Mi-am zis c-o fi de vina si canicula (era august parca, la 8 luni decalat ), plus febra mare de 39....Apoi am dat vina pe prea mult paracetamol...c-am bagat in ea....Stiu ca Dianarus imi spuse sa merg neaparat la dr sa nu fie o boala eruptiva. Bine...medicul spuse ca de la piersici...dar ea nu mancase asa ceva...asa ca am ramas cu presupusul meu. Tragi concluzia.

Ajutati-o pe Sonia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Donia spune:

Uite acum vad eu ca nu mai exista link spre albumul din flickr. mai exista acel abum?
Cred ca pentru poze private se poate folosi contul din picasa, de acord lumieee?
Cum ar zice Roxanica... lumieee...

danutz, nu am idee de bubite, cum arata? Ma indoiesc ca apar de la lipsa baii, totusi. Poate o reactie la medicamente? De la febra? A luat ceva antibiotic? Pe unde sunt?

marani insista si cu lichidele.

Multumesc din nou pentru felicitarile pentru primii pasi



Copiii se nasc perfecti - rolul parintelui e sa nu strice ceea ce Dumnezeu sau natura a creat.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marani spune:

nu pot pleca fara sa zic vreo 2 lui Monique: mai da' sexoasa esti...si frumoasa tare! de cand imi merge picasa apuc si eu sa va cunosc...

am cumparat un mos craciun de se lipeste pe geam...bine, eu l-am lipit pe usa de la sifonier; e fascinata, se culca uitandu-se la el..se trezeste si la el se uita si zice "hooooo" lungindu-si boticul...imi vine sa il molfai..

noapte linistita

Ajutati-o pe Sonia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dianocica spune:

in primul rand pt flore, kikineata, a deju si sigur mai estem. fetelor, eu ma uit la TOATE pozele. mereu. la filmulete in general nu, dar la poze nu ratez nimic. si jur ca nu e copilas la vederea caruia sa nu imi apara un zambet urias pe fata. toti fulguletii sunt atat de frumosi, nu stiu..ma bucur pt fiecare din ei..la orice poza..la orice poveste..parca ii stiu de o viata (ceea ce si este ) si pe voi la fel..doar ca cateodata...uit. uit sa zic toate lucrurile fruoase pe care le aveam de zis. asa ca, cu multe plecaciuni, incerc sa recuperez. si daca am uitat pe cineva va rog sa ma trageti de maneca.

kikineata in primul rand am remarcat covorul . si e o poza cu sara stand exact pe o floricica..dulce rau. hainutele m-au imbolnavit ca intotdeauna...iar ea...o frumusete ghidusa de nu se poate

dbunny l-am vazut si pe blondin dormind la tati in brate.

a deju motanu' in tinuta cu pricina (aia nespalata ) e absolut demetial. super cool. si in leotazi (apropo, de unde vine asta? ) e supersimpatic. pupam carliontii (to be)

flore e o poza cu alesia sufland in lumanare, profil, si nicu langa. doamne, seamana atat de tare...si cand il vad pe nicu ma gandesc numai la ce zicea tatal tau de noroc si il vad ca pe un om extraordinar. si ma bucu r enorm cand vad ca alesia ii seamana, si stiu ca a luat ce e mai bun de la amandoi. iar catelul...vreau si eu

moniq vazut si zmeul. un scump ca de obicei. si tu intr-adevar arati mult mai bine decat atunci cand ne-a, intalnit. sa te tii de sala ca se vede. mi-a placut si freza.



diana si david 03.12.06



Alaptatul Help-line. Pentru un copil fericit si increzator www.euro.who.int/document/WS_115_2000FE.pdf?language=english" target="_blank">OMS recomanda

Mergi la inceput