LMA spiridusi de ianuarie-februarie 2006 (272)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns canda_h spune:

Nu ma bag in discutii, pentru ca eu chiar scriu rar ... dar imi place sa citesc.
Tot ce imi doresc e sa va bucurati de sarbatori ... fara sa aveti pic de intristare, sa aveti pace in suflet si sa nu uitati sa pretuiti fiecare clipa alturi de cei dragi ... asta e cel mai important.

Ioana bine ai venit la noi!

Va amintiti ca v-am spus ca lu Filip i se cojeste pielea de pe degetzele ... azi am sunat-o pe doctoritza si cica sa ma duc de urgentza sa ii faca exudat ... cica e suspect de scarlatina ... defapt cica e posibil sa fi avut deja scarlatina si astea sunt urmarile . In ultima luna a tot fost cu rosu in gat si s-ar putea sa aiba dreptate. Sper sa nu fie nimic ... Doamne ajuta!

Giova astept poze de la serbare ... cred ca ai niste emotii acum



Angi de motanel (5.02.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns asteryaro spune:

Buna fetelor,
Mi-am facut mult curaj sa scriu acest mesaj. Va citesc inca de la Odiseea Sarcinii deoarece eram si eu insarcinata in aceeasi perioada cu voi si am un baietel, Tudor Stefan, nascut in 20 feb. 2006. De multe ori am vrut sa scriu si eu dar niciodata nu mi s-a parut momentul potrivit. Aproape ca un facut cand vroiam eu sa scriu intervenea o discutie si-mi ziceam ca n-are rost, ca grupul vostru e deja bine inchegat. Vreau sa va spun ca am fost cu gandul alaturi de voi si copilasii vostri fara diferente inca de la inceput. M-am inspirat din ce spuneati si cum va jucati cu copiii.
Baiatul meu l-a ales ca favorit Pe Marco, ca tare-i place cum e el nazdravan, iar eu il ador pe Razvan de Astery ptr. cea mai blanda privire din lume.
Anul trecut pe vremea acesta va invidiam pe toate. Sa va spun si de ce: eram de 2 luni in spital cu puiul meu drag si inca nu stiam ce are, dupa 4 crize de insuficienta respiratorie severa. Intre timp am aflat, din pacate e vb. de astm. Luptam de at. zi de zi ca baiatului nostru sa-i fie bine si-i este muuuuuuuuuuuult mai bine.
Azi ii multumesc lui D-zeu ca se apropie Craciunul, noi suntem acasa, copilul meu este bine si-mi spune ca ma iubeste la fel cum il iubescv si eu.
Ma bucur ca voi nu tb. sa treceti prin astfel de momente,(stiu ca exista o exceptie si-mi pare tare rau), sunt cele mai dureroase, va doresc ca puii vostri sa fie sanatosi si voua sa va puteti bucura zi de zi de acest lucru care este cel mai important
Cu mult drag si cu scuzele ca am indraznit sa intervin.

IOANA78

Bine ai venit pe DespreCopii!
Ceea ce ai scris... m-a lasat fara replica... multumesc mult.
Si eu am astm.
Acum este altfel, copiii au multe sanse ca boala sa regreseze (se pare ca nu vindeca ), dar acum exista medicamente. Muylt succes si multa sanatate la cel mic si mai vino la noi, chiar daca uneori ne fura apele...

http://www.elfyourself.com/?id=1331694396

Cristina, mami de Razvan (31.01.2006)

www.dropshots.com/asteryaro

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns acina spune:

Am iesit cu Andrei la zapada ieri.Am tras un pic de mine desi ma simteam rau.
Copilul meu a fost incantat cand a vazut zapada, "Uaaaaaaau, mami uite apada".A luat lopatica cu el si tot scobea prin zapada cu ea.
A stat in sanie doar putin cat am dat o tura de strada.Dupa aia a vrut sa mearga prin zapada cu piciorusele lui."Apada, apada" zicea mereu.
Faza haioasa cu Andrei: Deschide usa la bucatarie, unde erau Dan si tata care fumau linistiti, tipand..."Baieeeti, buna baieeeti" Cei doi sa moara de ras la faza asta.
Andrei se uita la televizor la reclame si zice" Doana , a place"(traducere doamna imi place)-era o reclama la gloss-ul ala de la L'oreal.
Pe noi ne-a zapacit cu cerutul de apa.
Vrea sa-i punem apa in canuta lui, s-o vanture el prin casa , s-o rastoarne in alta canuta si prin pat ...
Incepe frumos."Apa mami , a sete".ii dau bibe ca din el nu varsa.
Ti-e sete mami?
El "da sigul"
El" afaca mami"(desfa mami bibele).
El "apune mami, apa a canuta"
eu :nu
el:" haide mami , apune apa a canuta , te oog"
cum sa-l refuz frate pe bisnitarul asta?





Anca 16 sapt+ mami de Buburuz Andrei (13.02.2006)
Pozele Noastre
Povestea Nasterii
http://www.copaculdehartie.ro/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns asteryaro spune:

Acina, m-ai spart!!! Pai este TOTAL copilasul asta!!! Ce frumos va distrati, ce bine vorbeste el, frumosul mamii!

http://www.elfyourself.com/?id=1331694396

Cristina, mami de Razvan (31.01.2006)

www.dropshots.com/asteryaro

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Denisam spune:

Am intrat sa va cer unsfat dar vad ca si in sapt asta,dinaintea sarbatorilor e rost de polemici-ca sa nu folosesc altzi termeni.?nu pot sa cred ca e vb de invidie la adresa Dianei sau a Monicai ca scrie asa de des de ea-eu apreciez ca face asta-DA,Jos Palaria ca se Mandreste cu un ASA COPIL!
eu refuz sa va mai scriu detalii,desi am fost rugata,ams cris in generalnpt ca se creeaza INvidie Nejustificat legat de ce stie sau cum facem,sau ce ii cumparam,etc.
Sunt alte probleme mari pe lume,stitzi??Boli,Necazuri,neintelegeri intre parintzi,etc- de astea sa discutasm,nu sa despicam firul in 4 ca s-a zis ca baietzii ismailenesi- credca suntem destul de mature,nu?
Ma retrag si nu mai zic nimic ma duclacopiimei-minunile care ma tzin in priza si LA TREBURI.
SARBATORI FERICITE CU SANATATE!


Denisa 'de Emma Andreea (17 Ian.2006)si Mark Alex(5 Iulie 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns d_melli spune:

Ioana bine ai venit!
Anam dc ai vreo problema cu bunul meu simt sau cu tupeul te invit pe mess sa discutam sau pe pm. Ideea ar fi sa nu arunci cu noroi cand stii povestea de la o singura persoana. Nu esti impartiala. Ai ascultat pe toata lumea? Mai bine zis cu cate persoane ai vb in afara de Moni? Deci nu imi spune mie ca am tupeu atata timp cat nu stii despre ce e vorba. Insa dc o consiliezi pe Moni atunci da asta e altceva.Insa sunt sigura ca Moni e suficient de inteligenta sa isi faca aparitia in stilul personal.Cred ca ar fi cazul sa nu se mai ascunda in spatele Dianei cum ca nici dincolo Diana nu e respectata. Pardon ,poate Moni nu e respectata , ca de Diana nu s-a luat nimeni niciodata.De fapt , nu inteleg esenta acestei discutii ...caree problema Monicai si de ce atata caz?Si apropo nu am de ce sa imi sterg postarea pt ca asa consider ca Moni a dat dovada de lipsa de bun simt la adresa tuturor.sa isi stearga ea blogul care provoaca atatea discutii si sa vina sa scrie aici unde locul. Cand o sa fie mai coerenta o sa inteleaga singura.
si apropo de maine chiar nu am chef sa vad urari pt Mario. deja mi-ar suna a altceva asa ca lasati-o balta.si vb serios.Nu am nevoie de urarile nimanui, sunt ferm convinsa ca absolut toate dintre voi nu doriti decat bine unui copil si nicidecum nu ati fi invidioase cum s-a lasat sa se inteleaga.asa ca nua m nevoie de urari.
scuze pt scris ...am ceva timp de cand incerc sa termin si cine stie ce a iesit printre picaturi

Cel mai destept intotdeauna cedeaza!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ana_m spune:

Asculta Irina unde naiba ti-am spus eu ca ai tupeu , tie personal ? Daca te consoleaza cu ceva , nu ma gandeam absolut deloc la tine cand am scris, dar ma rog , de fapt e egal , acum oricine daca zice ceva in apararea lu Moni devine inamic . Si ce poveste sa stiu dintr-o parte ??????????? Stiu ce se scrie aici pe forum si punct . Si poti sa ma crezi sau nu e alegerea ta . Asa cum e alegerea mea sa zic daca nu imi place o situatie .


Ana si Clara Francesca (16.01.2006)
http://www.dropshots.com/ana_m

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralirali spune:

Mai fetelor, e pacat de Dumnezeu in pragul Craciunului. Haideti sa stergem tot cu buretele si sa ne bucuram impreuna de primul mos Craciun constientizat de catre spiridusii nostri, si mai ales de aniversarile care de acum o sa tot vina.
Tare m-am intristat cand am citit de am citit, sincer nu comentez, dau doar un sfat...sa incercam toate sa dam dovada de maturitate si sa nu ne mai ducem pana in panzele albe cu argumente atunci cand ne sustinem o idee. Eu de aici simt ca vine problema si m-am simtit datoare sa spun asta.
Acum despre noi...Anastasia e internata ambulatoriu pentru ca are inceput de pneumonie, am ajuns sa ii fac eu injectiile in branula, nu va spun ce e in sufletul meu. Avem un noroc imens ca pediatra ei este sefa de sectie pe terapie intensiva si ne-a dat tratamentul acasa, alfel ne faceam veacul prin spitale. Asa, in doua ore am avut si raze si analize la sange si dat tratament adaptat. VA spuneam acum trei saptamani ca ii curge nasucul..ei bine asa a tinut-o mul;t si bine pana saptamana trecuta cand a ajuns sa tuseasca ingrozitor/febra care nu scadea cu nimic sub 38.5 si sufocare (abia mai resipra). Am vut sa intru de saptamana trecuta, dar sincer nu imi gaseam locul sa va spun ca strumfa e bolnava, ceea ce voiam eu de fapt sa scriu...

Ralu si Strumfita Anastasia(01.01.2006) si Bebestrumf2
Poze si filmulete Anastasia www.dropshots.com/anastasia5 " target="_blank"> Noutati

www.flickr.com/photos/14405706@N03/" target="_blank">Poze cu familionul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns asteryaro spune:

Ralu, sanatate multa Anastasiei! Stiu cum este la pneunomnie, a avut si Razvan, culmea, a facut-o in spital... curaj si rabdare!

Mai gagici, calmati-va urgent, ca nu-i a buna.
Vine Mos Craciun, cu daruri multe, si nu-i plac mamicile suparate!

http://www.elfyourself.com/?id=1331694396

Cristina, mami de Razvan (31.01.2006)

www.dropshots.com/asteryaro

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns T_Ioana spune:

Ralu, imi pare tare rau ca treceti prin asta!Pupa mama pe strumfa bolnavioara! Sa dea Dumnezeu sa fie totul bine si sa aveti niste sarbatori minunate si lipsite de griji! Esti o curajoasa, auzi, sa-i faci tu I.V. injectiile...
Tu cum te mai simti? Samburica mica e bine?

Ioana si www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=1bb14a37cece1022bc3177&skin_id=0" target="_blank">Razvan (03.12.2005) (montaj)
www.dropshots.com/T_Ioana" target="_blank">1
www.dropshots.com/T_Ioana2" target="_blank">2


"Nu plange ca s-a terminat,zambeste ca s-a petrecut !"



Mergi la inceput