Bucurii de sept-oct 2006 (98)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns itzy-bitzy spune:

Heiiiii

Eheeee ce de complimente.... ne-am sfiit amandoua...Multumim tuturor si multi pupici va trimitem


Aveeeeemmmmmmmmm zaaaaaaa-paaaaaaaa-daaaaaaaaaa avem valoareeeeeee ohhh yeah, ohhhh yeah, oh yeah,!!!!!.

Gradina din fata blocului meu este cu zapada ca in povesti ...neatinsa...iar copacii parca-s de zahar...insa pe strada deja nu mai e...

Mexxa ma bucur pt vestile bune si incurajatoare si va doresc multa sanatate micutului Seby.

Mamili stiam de scaun...ca l-am mai vazut pe Mathias in pozele cu spanacul, cu fierul pistruiat......Cat despre faptul ca imi seamana perfect..nu stiu ce sa zic...uite Eloise si Mirabela spun ca e leita tati....cam toti spun asta ....cine nu il stie pe sotul meu zic ca seamana cu mine...altii spun ca ar semana cu amandoi...

Usorlili...mult a fost putin a ramas...mai ai 3 sapt din care ultima aproape ca nici nu o vei simti...M-ai emotionat cu "puiul lui mami"...Noi avem 8 dinti , 2 masele si cred ca ii vor iesi si caninii caci se vad 2 puncte albe...

Pufy ce dragalasi sunt pufisorii ...cum au ei grija unul de altul sa se hraneasca...

Skumpik...si eu cred ca e de la dintisori...caninii sunt cei mai durerosi se spune...altceva nu stiu ce ar putea fi pt inapetenta asta...

Mephala sa stii ca ti-am vazut si eu pozele ...si cele de la mare puse mai demult de tine...si cele de acum...au niste ochi flacaii tai...vor rupe multe inimi...Iar tu ai slabit ff mult...am mai citit la concursul vostru...asa sporadic....ai avut ambitie nu gluma. Mobila e facuta pe comanda...noi am desenat cum voiam si ei au executat. E unicat...pot spune...Pretul a fost 41 milioane anul trecut in sept...e mobila pt care nu voiam sa nasc inca...caci nu era terminata...si eu nasteam...nu e facuta in Bucuresti si a durat cam mult...

Cristina abia astept ziua de maine sa ai confirmarea confirmarii...dar sunt sigura ca va fi Daria...asa cum ti s-a mai spus...Cat despre asemanare sa iti spun o chestie...eu chiar cred in asta. In timpul sarcinii am avut o poza cu imaginea unei fetite dormind...mi-a placut enorm...o aveam pe desktop..crede-ma ca Ana-Maria seamana fff bine cu acea fetita...daca vrei iti arat si poza...par saten-negru, gene lungi, gurita mica si buze pline...o scumpete...
Vladut ce mai face? Alpinist il faci daca zici ca escaladeaza tot

Mirabela exact asa imi face si mie ana-maria dar eu stiam de optiunea view-text size....insa ea o face din tastatura si eu nici acum nu stiu pe ce apasa asa rapid...informaticiana lu' mamica

Eloise multumesc...esti tu draguta...insa nu mai sunt ce am fost...m-am cam ingrasat acum cu alaptatul...mi se facea o foame...Despre par iti pot vb mult...caci il am asa din clasa a III-a ...sunt experta in modalitati de ingrijire...retete naturiste...Insa nu prea sunt consecventa in practicarea lor...ma apuca cate o saptamana si apoi gata...Ce respect cu sfintenie este pieptanatul corect...incepand de jos in sus...nu trag de el niciodata chiar daca se incurca asa incat nu am niciodata varfurile tocite...aplic balsam sau masca, clatire cu apa rece la sfarsit pt luciu (nu si pe cap...doar parul)...si nu m-am vopsit decat cu henna. Orice sampon folosesc...se comporta la fel...nu stiu cum naiba...de la Hofigal pana la cele de marca sau din farmacii...Oful meu este ca e prea drept...daca il ondulez...intr-o ora e la loc la fel de DREPT....iar altele il indreapta cu placa si il admira pe al meu...deh omul e vesnic nemultumit de ce are...M-am intins cam mult insa stiind ca si tu ai parul lung m-am gandit ca te interesa.

Cat despre cornitele de ren....nu vreti sa stiti cat mi-a luat sa ii fac pozele alea...am prins-o uitandu-se la reclame ca altfel si le smulgea si ea de pe cap imediat dupa cum ati vazut in unele poze...

Lilina tu unde esti?

Xandrutza si mersi

Gety si felicitari plimbaretei caci am citit atunci insa nu am scris la vremea respectiva


Eu cand nu scriu...dar si cand ma apuc nu ma mai opresc...va dati seama cum vorbesc nu?

Va pup, noapte buna tuturor si o saptamana usoara in asteptarea lui Mos Craciun; si promit ca o sa pun mai des poze sau filmulete cu papusica noastra







Itzy-Bitzy
cu
Ana-Maria papusica lu' mamica si a lu' taticu (28 septembrie 2006)

www.flickr.com/photos/12644193@N07/" target="_blank"> POZE CU PAPUSICA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CristinaGoji spune:

Neatza! Va astept la !

Mami 22+ cu Daria si Vladic (17.10.2006)
Vladic
barza

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns GETY spune:

Buna dimineata!

Vin la cafea, Cristina!

Spor la !


Asa creste Maria Diana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mephala30 spune:

Buna dimineatza.

Itzy, multumesc pentru raspuns si pentru aprecieri.

www.desprecopii.com/pozeconcurs/folderview.asp?folder=Miss%20Odiseea%20Sarcinii&page=17" target="_blank">Va place? votati!
nu va place, ignorati!


www.totsites.com/tot/iustin_si_teo/photos/g0" target="_blank">

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxana01 spune:

Fetelor, revin si eu din 10 in 10 zile, cum imi sta obiceiul in ultimul timp. Ce sa va zic, sunt de-o oboseala cronica! sarcina asta este total diferita de a dariei. cu daria aveam o enegie debordanta si vomam de 10 ori/ zi, acum obosesc dupa 10 min de joacxa cu daria dar nu mai vars. zici ca alerg toata ziua la maraton, asa ma simt. inima imi bate puternic, pulsul e ca naiba, respiratia la fel. Ma rog, sper sa treaca repede, ca m-am cam saturat. am stat si 5 zile acasa ca am avut si alte prtobl cu sarcina. acum totul e ok. astept eco 3d pe 21 dec. am intrat intr-o panica imensa, nu stiu de ce. cred ca e alimentata si de tot felul de nenorociri pe care le auzi la televizor (cu Sebastian - si cu fata aceea care a murit la nastere). efectiv traiesc pentru eco de vineri. la daria stiu ca abia asteptam sa stiu sexul. acum, abia astept sa stiu ca e ok bb.

Sybelle - felicitati pt BB 2! Ene, multa bafta si enjoy the ride!

Pufymic, nici Daria nu vb cine stie ce. Mai ales ca suntem in compania prietenilor atat de vanasati in ale limbajului (vezi Cosmi si Ana Maria). daria a ramas la stadiul de mama, tata, dada, baba, uhu, uf si cam atat.

in schimb de mult avem canini, agata tot prin casa, sparge vase, se urca singura in pat si pe canapea. se ascunde si te si sperie, ca nu spune nimic pana nu o gasesti.

va pup ca sunt la serv si nu mai pot scrie.

Roxana & cocutzel Daria (06.09.06) + Burti- bebe

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns GETY spune:

Eu fac o pauza de curatenie, timp in care imi beau si cafeaua, ca mama a plecat cu sotzul sa-si cumpere frigider nou si n-are cine sta cu Maria.

Roxana01, daca doctorul iti spune ca sarcina decurge OK, eu zic sa nu-ti mai faci griji prea multe. Si eu sunt panicoasa si m-as speria din toate cele, asa ca te inteleg perfect si-ti tin pumnii stransi pe 21 decembrie.

Itzy, mie mi se pare ca papusa ta seamana mai mult cu tati.

Mephala, locuiesti in Cantemir? Am recunoscut tipul de blocuri de pe acolo?


Asa creste Maria Diana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns scumpik_lui spune:


usorlili, mrphala, itzy posibil sa fie de la dintuci cum spuneti voi, vioi este, rade, se joaca, in privinta asta nu sunt probleme, ci doar la mancare face moftusi nu vrea nimic altceva decat lapte, biscuiti si paine. Altceva nimic...a, si noaptea se mai trezeste plangand, dar il linistesc repede.]

Lili si eu sunt pro listuzei. Am vazut saniuta chicco in selgor si intr-adevar ca pe la 2-3 ani nu mai incape in ea

xandrutza mi-a trecut durerea de cap, duminica dimi cand m-am trezit nu mai aveam nimic


Mirabela maine mergem la medic la control, dar nu cred ca are rosu in gat, cred ca dintii, ca si atunci cand bea apa sau lapte sine biberonul pe o parte, nu-l tine normal in gurita

*************************************************************
Il asteptam pe Mos Craciun
Scumpik, mamica de Luca (17.10.2006)
Poze Luca, www.onetruemedia.com/shared?p=1b1d8202eeec5393b9d6a5&skin_id=0&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Filmuletz, www.youngnutrition.net/member/tickers/72401/ticker5.png" target="_blank">Uite ce mare sunt!!!
"Faptul ca ai un pian nu te face pianist, dar nasterea unui copil sigur te va face parinte"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexutza_26 spune:



Mai dam si noi un semn de viata...sa nu ne uitati de tot

Am vazut si noi pozicile anuntate, Ana-Maria - papusica frumoasa fos si vorbareata si isteata cum se juca ea de zor cu Vladone ...sa va traiasca fetelor!

Am vazut pufysorii - ce dragalasi sunt cum se hranesc reciproc - Pufy - dar Nicholas sta deja singurel pe scaun normal la masa????

Am mai vazut o carliontata mica in zapada- Narci - Doamne ce de zulufi are

Roxana - imi pare rau sa aud ca ai asa mari temeri in legatura cu BB2, dar totusi nu te lasa influentata de atatea stiri si zvonuri...nu uita ca multe sunt false, ca doar suntem in Romania...hai curaj mamico ca va fi bine

Scumpik - ooofff, poate or fi doar fitze din astea temporare, poate in marea lor majoritate datorate si dintilor....nu dispera....ia-l incetisor si va recupera el, de sarbatori sigur va dori o sarmaluta!!!

Andreea - Doamne, bine ca sunteti acasa, ca sunteti bine, ca ati scapat cu bine de operatie, si Doamne ajuta sa nu fie nici de acum incolo nicio problema!!!Sebicu mic si viteaz.... Si nu uita ca suntem alaturi de voi!!!

Alexandra mami de GABRIEL (30.09.2006)
PRINTZUL

Traieste orice clipa ca si cum ar fi ultima!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxana01 spune:

habar n-am ce-am scris acolo de Cosmi si Ana Maria, dar stiu ce vroiam sa spun: sunt mult mai avansate decat daria si ne cam ecliposeaza. si, ca veni vorba, tare dor ne este de voi, fetelor! si de vladone! de toata gasca din parc. abia astept primavara!!!!! Lilina, nici eu nu suport iarna, asa, sa fie la munte, daca ai chef de zapada, sa te duci acolo. si, ca si tine, sunt nascuta iarna (ian)

Roxana & cocutzel Daria (06.09.06) + Burti- bebe

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns floricel79 spune:

Buna dimineata!

Va pupam pe toti

sunt foarte fericita fara un motiv anume,
asta e de bine.
Ar putea fi zapada, spiritul sarbatorilor,
faptul ca eu chiar am o fetita scumpa de un an
si trei luni peste cateva zile, faptul ca am un sot
minunat...

Viata e frumoasa!





Florina, mamica de Roxana Maria (23.09.2006)

Mergi la inceput