Ce gatim azi (41)

Raspunsuri - Pagina 10

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns bubu05 spune:

Ieri:
Mamaliguta cu branza si smantana
Pizza taraneasca

Azi:
Pilaf cu legume si pui, salata eisberg
Ciuperci pe tabla cu mujdei si cartofi prajiti, cascaval pane si inele de calamar

Edit: + Macaroane cu branza la cuptor

Oana 24+ cu bb Stefan si Vladutz (2 ianuarie 2005)
Bubu mic
Iubirea mea
Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maimutzica spune:

supa de pui
macaroane cu branza

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Criss75 spune:

Supa cu galuste.
Mazare cu chiftelute.

Criss si Alex

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danyalo spune:

doua tipuri diferite de salata de pui!
pprajitura cu mere ...asa mai spre final!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns saryta spune:

Mamaliguta cu branza si smantana
Lasagna cu carne de vita si ciuperci... a iesit super!

Mariana - mamicuta de 3 - ANDRA('99), SARA('05) si ANTONIA(21.11.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralnied1 spune:

ciorba de perisoare
sarmalute
cornulete cu gem


Foto Ralu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tessie spune:

ciorba de fasole verde
piure de cartofi cu pui la cuptor
castane cu frisca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catutza spune:

Ciorba de porc cu bors de casa si taietei.
Budinca cu branza








www.dropshots.com/catalinairina#albums/Decembrie%202007/2007-12-07/12:02:27" target="_blank">Poze de Decembrie



Cata si Bianca-Maria(2.11.2005)


Fii intelept ca un batran , dar priveste lumea cu ochi de copil

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Adryana_4u spune:

Doamne, cine m-a pus sa intru pe subiectul asta??? Ca am inceput sa salivez citind....
Noi nu gatim nimic, ca nu prea ne pricepem...noroc cu soacra-mea, ca gateste ea, ca altfel cred ca am fi murit de foame....
Va propun o sugestie: daca sunteti ambitioase puteti face din mine o bucatareasa cat-de-cat?Mie imi este frica sa ma apuc sa gatesc ceva, sa nu stric aiurea alimentele (probabil asta se intampla pentru ca stam cu soacra..ca daca ar fi dupa mine, as incerca odata, de 2 ori, de 10 ori, pana as reusi..)
Nu pot sa spun ca nu am gatit nimic pana acum...in facultate, cat am stat cu chirie, imi faceam de mancare (mama trimitea scris pe hartie reteta, si eu faceam cu telefonul in mana)...apoi, de cand m-am casatorit, am facut de vreo 3-4 ori ciorbita (de pui si de vacuta..cu retete luate de la fetele de la munca), o data ardei umpluti....si de cateva ori prajituri (tot dupa retete de la fetele mele dragi de la servici)....in rest, oua prajite, cartofi, salate, astea le mai fac, dar...cu mancarea gatita stau prost...
Deci, sa revin: va provoc da-ti-mi si mie o reteta pe care sa o incerc (mai simpluta, asa, de inceput), numai ca va previn ca trebuie sa-mi explicati, asa, ca la fraieri, in ordine, si cu ceasul in mana cand sa pun, ce sa pun, in care oala, cat sa stea pe foc...ia sa vad acum care sunt CURAJOASELE....
E mai mult o gluma, fetelor, nu trebuie musai sa ma luati in serios, dra daca iese si ceva din treaba asta, cu atat mai bine...
Va pupic

Adriana S.
AMR maxim 4 saptamani
-36 sapt BIANCA
de toate
bebe evolueaza
www.flickr.com/photos/adryana_4u/1468720937/in/photostream/" target="_blank">Bianca-22sapt.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LYLY809 spune:

Adriana, trebuie sa ai timp si nitica rabdare. N-o sa stea nimeni sa-ti explice aici, insa sunt faorte multe blog-uri ale culinareselor cu retete, explicatii si poze, trebuie doar sa-i dai o cautare pe google dupa o denumire de mancare


Lacri si Alec 30 mai 2006

Mergi la inceput