MONTIGNAC: ce am mancat azi (92)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Laura T spune:

Eu abia de joi m-am facut mai cuminte si am revenit azi la greutatea din tabel. Incerc sa ma mentin sau sa mai scad pana la Craciun...ca apoi...potopul !!

Laura si bebitele: Bianca (14 aprilie 1999) si Ramona (17 mai 2002)
poze_noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns angelinajoli spune:

Eu ma chinui de un an sa slabesc dar nu prea functioneaza,pt ca nu ma pot abtine sa nu mananc seara.Cand am venit in Germania prima data,asta a fost anul trecut in august in 2 luni m-am ingrasat 8 kilograme in numai 2 luni.Am avut 53 si dupa aceea am facut 61.Am reusit sa dau putin in Ro,cam 3 kilograme.Apoim-am intors aici in februarie,anul acesta si am ajuns la 65 de kilograme prin luna iulie.Acum in decembrie am 60.Ma simt mai bine,si nu fac o cura propriu-zisa ci efectiv ma mai abtin de la mancare.
Sarbatori fericite!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns angelinajoli spune:

Scuze ca va deranjez iarasi, dar cum pot sa ajung si eu pe tabelul acela cu kilogramele?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andanii spune:

angelinajoli bine ai venit la noi ... daca doresti sa intrii cu noi alaturi in lupta cu kg cu stilul de viata monti, scri datele tale aici si le voi trece eu in tabelul din fata ... asta implica o prezenta cat de cat

ANDANII

In viata nu e suficient ca ai ales drumul cel bun. Daca nu mergi repede inainte, te calca in picioare cei care vin din urma.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns acusor spune:

Salutare fetele!

Eu raportez azi 67.7. Incerc sa ajung la 67 pana la Craciun, ca sa am de unde sa cresc . Pe mine ma tenteaza f. mult dulciurile: cozonacul si panetone. Nu ma pot abtine de la ele.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andanii spune:

super acusor

eu am avut azi dim 80.70, f putinnnn , nu stiu ce naiba merge asa de greu acuma, incep sa ma demoralizez da nu ma dau batuta inca

am vrut ca pana la craciun sa ajung la 79 da nu am nici o sansa in cateva zile sa mai dau 1.8 kg

ANDANII

In viata nu e suficient ca ai ales drumul cel bun. Daca nu mergi repede inainte, te calca in picioare cei care vin din urma.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns inuta12 spune:

Ziua buna fetelor.
vad ca nimeni nu mai indrazneste sa calce pragul zilele astea..sa fie oare Panetone de vina?
Eu nu ma pot lauda cu nimic bun, decat cu mancaruri grase si dulciuri din plin
ce pregatiti de sarbatori fetelor? eu ma gandeam sa fac niste salata beuf, friptura si cam atata . Piftia mi-o face mama, sarmalele nu ne plac..oricum de craciun nu vom fi acasa asa ca o sa servim ce au pregatit altii
eu va pupic si mi-e dor de voi fetelor..hai veniti la raport

am 32 saptamani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sanse spune:

Buna fetelor!

Am cam lipsit...dar cu treaba nu asa nemotivat
Am terminat cu serbarile fetelor,curatenie si cumparaturi(90%)
Nu m-am porcit si stau tot la 65kg.
Eu sint inebunita dupa sarmale si ca sa nu ma abat i-mi fac si pentru mine vreo 10 buc. fara orez.
Mai fac toba care e si ea Monty,carnati am facut,ciorba de porc.

Piftie si salata de beouf fac de revelion.
La salata ce sa improvizam in locul cartofilor?Mi-e teama ca nu pot sa o ignor

Anul trecut de la dulciuri m-am porcit....acum trebuie sa fac ceva neaparat si pentru mine.
Intru pe Culinar sa studiez oferta

Voi ce faceti dulce?



Andanii,Inuta,Acusor,
angelinajoli bine ai venit

Miniuta,Latrishia ,Cristinuta unde sunteti!?

Pupici si pentru toate celelalte fete




MIRELAmami de doua zuze ANA MARIA si ANDREEA
POZICI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andanii spune:

eu ce sa va mai spun ....ieri aveam 80,10 si azi dimineata aveam 80.30 , greu tare merge si ma cam enerveaza, ar trebui sa nu ma mai cantaresc zilnic nu face bine la psihic

eu nu prea gatesc de sarbatori mai nimic, decat chestii zilnice , salate si carne fiarta sau gratar , mergem la parinti la masa si prima si a doua zi ( si la unii si la altii )
la prajiturele nu m-am priceput niciodata si totusi vreau sa fac maine niste fursecuri monti pentru ca ma zapaceste copilu sa ii pregatim la mosu (si trebe facute de el ... ei ... spiritul craciunului cica ) si as vrea niste bulinute cu cocos si fructoza , pe culinar le-am vazut , un fel de bezele cu cocos sa nu dau iama in ciocolata din camara
de revelion inca nu stiu ce vom face ....


va doresc SRBATORI FERICITE LA TOATE , VA PUP CU DRAG .... SI haideti mai intrati si pe aici , nu ma lasati singura la greu



ANDANII

In viata nu e suficient ca ai ales drumul cel bun. Daca nu mergi repede inainte, te calca in picioare cei care vin din urma.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sanse spune:

Tot mai trebaluiti,fete frumoase?
macar de s-ar vedea la cantar ....
Eu aproape am terminat ,mai am de terminat ciorbita iar sarmalele sint pe foc.Aveam de gand sa le fac si Eclere dar s-a facut tirziu si nu mai am chef.Oricum nu prea se omoara ei cu dulciuri .
Pentru mine am facut cateva sarmale fara orez,toba e ok.,cirnatii la fel,asa ca nu am de ce sa ma porcesc.Vointa sa fie

Sa fiti cuminti ca sa vina Mosul diseara si la voi

Va pup si va urez CRACIUN FERICIT!!



MIRELAmami de doua zuze ANA MARIA si ANDREEA
POZICI

Mergi la inceput