Dulceturi si papanasi de sept-oct 2007 (33)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Piciulika spune:

quote:
Originally posted by bikmaria

PICIULIKA -mi-ai luat o piatra de pe inima ,eram tare suparata atat eu cat si teo ca nu suntem si noi in rand cu lumea ,se poate deja avem 3 luni ,ne temeam ca ramane fata batrana

BIKMARIAmamica de dulceata micaMARIA TEODORA(05-09-07) side papanas maricel ALEX(14-07-96)poze



Mai, sa nu-i spui ca tzi-am spus! Ca el de cand era mumoasa ta cu bentitze asortate si zambete sagalnice tot ma intreaba de ea...

Piciulika, mami de Michael (8.10.2007) www.unserbaby.ch/geomo/content.html" target="_blank">
Situl lui Michael - parola o stim toate

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aniast72 spune:

quote:
Originally posted by carpatina

Fetele din Ploiesti.. unde ii fac si eu Ioanei gauri pentru cercei?



Ahaa...deci in Ploiesti ai aterizat, carpatina. Pai inseamna ca organizam intalnirea de sfarsit de an la Ploiesti.
Vis a vis de gaurele in urechi, dau niste telefoane maine si-ti spun. Banuiesc ca vrei cu capsatorul (special), nu cum se facea pe timpuri, cu acul.

Andreea si bb Vladimir (03 septembrie 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carpatina spune:

quote:
Originally posted by aniast72

Vis a vis de gaurele in urechi, dau niste telefoane maine si-ti spun. Banuiesc ca vrei cu capsatorul (special), nu cum se facea pe timpuri, cu acul.

Andreea si bb Vladimir (03 septembrie 2007)



D-alea vreau Andreea.. asteptam vesti de la tine.. multumim.

de Ioana (27.09.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns slippers76 spune:

Neataaaaa!

Carpatina, bine (ca) ai sosit! Cu tot cu ratzele zapacite. Pupam Ioana, sa se adapteze repede la schimbare.

Piciule, dupa ton (si tonus) pareti mai bine. Sper ca v-ati revenit. Abia astept sa vad elfishorul. Multumim de complimente.

Prisi , ce harnicutze ati fost voi azi noapte!

Ana, mami de Miruna (16.05.2003) si Vlad (01.09.2007)
Pozele noastre le gasiti pe Flickr/contacts

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxana_G spune:

Neataaa. Nu va mirati ca intru la ora asta, am trimis fata la gradi pentru repetitia finala pentru serbare. Serbarea mare este maine, impreuna cu alte grupa, si mai au o mini serbare in grupa luni dupa amiaza. Abia astept luni sa mergem la concertul lui Banica!

Andrei a fost si el foarte matinal azi, la 7 era trezit, el care doarme tun pana la 10 daca nu il scol eu. Asa ca ma duc pe la 7.30 la el sa vad ce e cu scandalul, crezand ca a ramas iar prins intre gratii. Cand colo, baiatul meu pe care l-am culcat pe burtica, zacea disperat ca un gandacel cu burta in sus si era nervos nevoie mare ca a ajuns asa. Nu stiu cum o fi reusit sa se rasuceasca, dupa ce ca era pe spate, era si transversal, blocat cu totul intre marginile patului intre care abia incapea.

SabinaY, ai zis ca schema mea o ai. Mai este schema de la Tomasa, o gasesti pe mailul comun.

Lavinia, nu e cam devreme pentru lapte de vaca obisnuit? Dar daca asa mananca, poate asta e o solutie.

sarbatoritilor de azi

Bine ai ajuns Carpatina, tare as vrea sa ne vedem! Posibil ca agitatia Ioanei sa fie si de la schimbare, plus drumul, ai putina rabdare si poate isi mai revine ea. Daca iti arde de capdat fata da o fuga la Bucuresti la Medlife la Pediatrie - i-am incercat eu pe Alex. Ocazie cu care ne poti vedea si pe noi fetele din Bucuresti, ca sa nu ramanem invidioase pe Andreea ca esti asa aproape de ea.

Sabina, mai aveti asa putin...Ceva emotii? Gata toate pregatirile?

Piciulika, ....studiile de curcubeu. in numele artistei magulite. Scanatul l-am abandonat cat a fost Alex acasa, azi cred ca incerc minunea.

Ma duc sa ma bag nitel la nani, desi a venit tanti la curatenie si sigur imi tranteste ea ceva in bibilica. Asa imi place mirosul si senzatia asta de iarna, am chef de lenevit si dragalit. Imi aminteste de mutarea de anul trecut si am asa o senzatie placuta de acasa. Pfiii, a inceput deja sa trosneasca pe acolo, poate reusesc sa mai dorm macar o ora.





Rox ,
Alexandra Maria (10.02.2004) si BB Andrei Serban (31.08.2007)

Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andries spune:

Mey dar am de recuperat nu gluma!!

Sabina, inteleg ca vom vedea poze de la botez executate cu aparatul cel nou? Asteptam, asteptam...

Lavinia imi pare asa rau sa aud ca nu vrea mancare...of of.. incearca tot ce se poate pana la lapte de vaca, ala e ultima solutie, e greu digerabil la doar 3 luni de zile. Mama a patit asa cu una din surorilemele si a trecut-o pe lapte de vaca, i-a mers excelent, dar avea vreo 4 luni si un pic cand a facut schimbarea si oricum pe vremea lui ceasca nu aveai prea multe formule la dispozitie. Sanatate!!

ma duc sa citesc in urma

Andries

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andries spune:

bine ca sor-mea eu cred ca e o exceptie si acum are un stomac de fier, spre deosebire de mine si de cea mica, de' fiecare cu avantajele lui.

Andries

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sabina spune:

sincer, nu stiu cum va fi cu pozele de la botez.parca as vrea sa ma concentrez pe ce se intampla acolo, nu pe poze...ma mai gandesc.



Zero toleranta pentru lipsa de toleranta fata de un copil!


Sabina, www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=33789&whichpage=1" target="_blank">Sofia Galagia si bb Gheo

Cea mai lungă cale este calea care duce de la urechi la inimă.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luy spune:

Neatza si de la noi,

Aseara printzesa nu avea somn, asa ca a adormit definitiv abia la ora 12. Am stat cu ea si-am dragalit-o, de-aia nu am reusit sa mai scriu si aici. Ma topeste cu privirea aia a ei concentrata, se uita in ochii mei si-mi zambeste si gata, parca ma hipnotizeaza ( va amintiti de sarpele ala din Cartea Junglei ? )
La noi programul de noapte este tot cu 2 treziri, de obicei se culca pe la 22.30, se trezeste o data la 2 si o data la 5, apoi doarme pana pe la 7. Cand va aud pe voi cu dormit toata noaptea si trezit la ora 10... Dar ma gandesc ca asa or fi baietii, mai somnorosi ( Stefan, Andrei ).
Mai trec la o tura de dragalit, ca vad ca nu are de gand sa doarma si se plictiseste.
Revin cand am voie de la stapanire

Luy, fericita mamica de Maria Teodora ( 25 august 2007 )

Poze avem in contul comun pe flickr/contacts

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sabina spune:

Luy, al meu inainte de 23.15 nu adoarme
dar asta in cazurile fericite.
ieri a adormit la 12...dar...supriza, m-am trezit la 8 si un sfert intr=o gangureala si joaca ceva nemaipomenit.Nu cred ca se trezise foarte demult....dar asa m-am bucurat ca era vesel! bine, tzitzi ale mele erau beton, da nu conteaza

Roxana, ai vazut ca s-a intors Andrei? io zic ca-l discreditezi, am invatat zilele astea ca o mama trebuie sa-si laude mereu puiul (asta apropos de sindrofii etcetc)




Zero toleranta pentru lipsa de toleranta fata de un copil!


Sabina, www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=33789&whichpage=1" target="_blank">Sofia Galagia si bb Gheo

Cea mai lungă cale este calea care duce de la urechi la inimă.

Mergi la inceput