Bucurii de sept-oct 2006 (97)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns xandrutza_76 spune:

Buna seara.
Gety, eu tot la Raiffeisen am cont. O sa ma interesez, sa vad cum e cu dobanda asta (eu nu am credit, dar cunosc persoane cu credit acolo), sper sa aflu ceva.
Lili, si eu astept cu real interes regularizarea. O sa-ti spun cum e cu puzzle-ul cu animale.
Princess, bine ca ati rezolvat la ORL, va doresc sa treceti si de interventia la ochisor, cu bine.
Scumpik, ma bucur ca ti-au intrat banii.
Andra, eu i-am dat Narcisei branza topita in cantitate mica, si de vreo doua trei ori. Insa ea nu prea a apreciat-o drept pentru care alegea bucatelele de paine cu unt. P e acestea le manca. Mezeluri nu i-am dat, nici nu vreau sa-i dau.
Pufy, superba povestioara ta, mi-a placut.
Ramo, Mephala, Beatrix, pupici.



Alexandrina si puiutii ei, Raluci (03.08.1997) si Narci (21.09.2006)

poze cu noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns xandrutza_76 spune:

Lili, marul nu constipa; cand am avut probleme cu Narcisa i-am dat mar ras, fara nimic altceva si si-a revenit.
In legatura cu prima pagina, daca se poate, sa nu faceti caracterele prea mici.
Mai aveam ceva de spus, dar am uitat... sunt prea obosita, ma duc la nani.
Va doresc somn usor! Pupici tuturor!


Alexandrina si puiutii ei, Raluci (03.08.1997) si Narci (21.09.2006)

poze cu noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eloise spune:

Insomnieeeee !

Asta e din cauza ca de 4 nopti incoace fi-miu se tot trezeste la ora 05:05, cu precizie , si urla. Nu stiu ce are, dar linistirea lui dureaza intre jumatate de ora si o ora. Apoi imi fuge mie somnul . Definitiv.

Gety, se poate sa fie din cauza ca e Pacuretul aproape (ca sa fiu sincera chiar nu stiu unde e localizata respectiva zona desi stiu ca e pe langa cartierul meu). Pe de alta parte cartierul in sine e foarte linistit, stau aici de 8 ani si n-am avut niciodata nici cea mai mica problema. Plus ca intotdeauna ma plimb la bulevard, normal. Mai ales acum de cand se intuneca repede. Dar intr-adevar e o gasca de minoritare de astea care actioneaza prin neighbourhood.
A, sa va mai spun o faza, ca v-am povestit ca am avut parte de 4 tentative jefuiala de curand. Data precedenta, mergand eu pe strada cu caruciorul, vad in mijlocul trotuarului o mare sedinta de training: un stol de pirande in jurul unui individ solid, dubios, care le tinea lectii. Totul evident, pe fatza. Trec mai departe si la vreo 10 metri de locul sedintei simt ceva miscare la geanta mea, ma intorc si dau cu ochii de 2 tiganci, dintre care una pipaia in cautare de furtisag. (de fiecare data erau 2) Dar mai dau cu ochii sid e o familie, parinti cu copii, care stateau pur si simplu si urmareau toata faza, fara sa ma avertizeze. Asa m-a scarbit tarasenia asta ... Chiar nu mai exista spirit de solidaritate! Doar eram o mama neajutorata cu copilul pe strada, si oamenii aia n-ar fi zis nimic daca nu observam eu . Si dupa ce am observat si ma rasteam la tiganci, tot n-au reactionat, stateau impasibili si se uitau...


I'm reading a book. You know... it's like forums, just a little shorter.

Andra si Vladut (14.10.2006)
puiul meu creste...

~*~My dear old pics~*~
~*~New old pics~*~

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eloise spune:

Am uitat sa va las .

Nu m-am mai culcat la loc. Stau si citesc pe DC pana se trezeste copilul. Mi s-a facut un dor de el ... Ieri am avut o zi cu multa dragosteala . Din cand in cand venea la mine si ma cuprindea strans cu manutele de dupa gat. Abia astept sa se trezeasca sa-l pup...


I'm reading a book. You know... it's like forums, just a little shorter.

Andra si Vladut (14.10.2006)
puiul meu creste...

~*~My dear old pics~*~
~*~New old pics~*~

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns xandrutza_76 spune:

Buna dimineata!
Andra, multumesc pentru cafea. Imi pare rau ca nu ai dormit. pe Vladut, sa faca nani la noapte, fara intreruperi.
Revoltator, tot ceea ce ai povestit tu, mai ales lipsa de reactie din partea acelei familii.

Eu plec la cumparaturi, trebuie sa cumpar pampers (pentru Narcisa, of course ).
Va doresc o zi frumoasa. Si zapada. La noi ninge.


Alexandrina si puiutii ei, Raluci (03.08.1997) si Narci (21.09.2006)

poze cu noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mephala30 spune:

Buna dimineatza!
Savurez si eu .

Eloise, asta e, nimic nu ma mai mira in tara asta...

www.desprecopii.com/pozeconcurs/folderview.asp?folder=Miss%20Odiseea%20Sarcinii&page=17" target="_blank">Va place? votati!
nu va place, ignorati!


www.totsites.com/tot/iustin_si_teo/photos/g0" target="_blank">

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns floricel79 spune:

Gety, sunt de acord cu ce spui tu referitor la stergerea randurilor libere, eventual, pe mine nu ma deranjeaza prea tare nici asa cum este insa daca ar fi putin mai comprimat totul, fara insa a afecta marimea caracterelor, ar fi ok si pentru miopia mea.

Cat despre cresterea dobanzilor la Euro, aceasta se intampla la toate bancile din cauza crestetii Euribor (dobanda de referinta de pe piata europeana), din cauza cresterii rezervei minime obligatorii a bancilor si alte cauze "obiective" care nu ne incalzesc pe noi, debitorii chiar deloc. Si eu am credit de casa si alte credite, la diferite banci; dobanzile au crescut cam la toate, asta este, bancile urmaresc profit nu sunt institutii caritabile Aaaa, si sa nu ne mai gandim la cresterea Euro, care la randul sau cauzeaza cresterea sumei de lei folosita pt cumpararea de Euro pt plata ratei....



Florina, mamica de Roxana Maria (23.09.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mirabelac spune:

Andra nasoale incidente cu pirandele, trebuie sa te feresti de ele cat poti. Eu am patit o faza la bancomat, era un dubios in jur care voia cica sa-l ajut sa scoata niste bani, m-am prins la timp si am plecat de acolo, sa aveti mare grija la bancomate, s-au dat tunuri de sute de milioane.

floricel nu-i dau nik pt. imunizare, pana acum n-a racit.

Azi noapte am stat vreo 2 ore treji, eu si fi-miu, of course, i-a iesit o masea si-l doare probabil.

Ieri dimineata am intarziat la serviciu, ce credeti ca a facut fi-miu, mi-a ascuns o cizma in masina de spalat, si nu oricum ci la fundul ei, deasupra erau rufe... eram plina de nervi dar m-am amuzat tare.

Despre marimea textului de pe prima pagina, mi-e indiferent ca eu imi reglez marimea textului din Internet Explorer, in View, Text size, selectezi marimea textului dupa monitorul care il ai, se vede super asa.

Eu am incercat odata, mai demult, sa micsorez fonturile si nu se micsorase deloc prima pagina pe lungime, adica tot kilometrica era, pana la urma s-a votat sa ramana asa, poate se gaseste o modalitate de a o restrange altfel, nu stiu... multumim mult lui lili ca isi dedica timpul pt. listuta, eu nu mai am asa mult timp.


*****************************************Mirabela, mamik de pitic www.totsites.com/tot/davidstefan" target="_blank">DAVID STEFAN (21.09.2006)
www.graphicsarcade.com/holidays/christmas/countdown/christmas_countdown_04.swf" target="_blank"> Asteptam Craciunul!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ena spune:

Dragele mele de luni am renuntat la anticonceptionale.
Vreau sa fac inca un bb.

Eu la prima sarcina am avut disgravidie...si a fost un cosmar...
Se poate ca la a doua sarcina acest lucru sa nu se intample?
Stie cineva ?

Pupici

ena si BOGDANEL
http://www.totsites.com/tot/bogdan_tudor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mephala30 spune:

quote:
Originally posted by ena

Dragele mele de luni am renuntat la anticonceptionale.
Vreau sa fac inca un bb.

Eu la prima sarcina am avut disgravidie...si a fost un cosmar...
Se poate ca la a doua sarcina acest lucru sa nu se intample?
Stie cineva ?

Pupici

ena si BOGDANEL
http://www.totsites.com/tot/bogdan_tudor



sigur ca se poate. Sarcinile sunt diferite, poti avea o sarcina perfecta. Bafta!

www.desprecopii.com/pozeconcurs/folderview.asp?folder=Miss%20Odiseea%20Sarcinii&page=17" target="_blank">Va place? votati!
nu va place, ignorati!


www.totsites.com/tot/iustin_si_teo/photos/g0" target="_blank">

Mergi la inceput