Ce parfumuri va plac?

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns hristina spune:

http://parfumuri-originale.uv.ro/

Stiti ceva despre...?
Preturile cum vi se par,ca oferte vad ca sunt destule!?!

Kasi si Victoria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marcellinna spune:

Mie imi place "Boudoir" Vivien Westwood.Ma gandesc sa-i spun lui Mos Craciun sa ma cadoriseasca anul asta cu inca o sticluta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danamiha spune:

quote:
Originally posted by hristina

http://parfumuri-originale.uv.ro/

Stiti ceva despre...?
Preturile cum vi se par,ca oferte vad ca sunt destule!?!

Kasi si Victoria



Preturile mi se par f.bune,mai mici decat site-ul de pe care cumpar eu.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danamiha spune:

quote:
Originally posted by emma2006

Mie imi place foarte mult Issey Miyake si am mai avut Cerutti care mi-a placut foarte mult.



Primul parfum pt gustul meu e tare dulce,cand l-am testat aveam impresia ca sunt intr-o bucatarie plina cu prajituri cu vanilie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maimutzica spune:

quote:
Originally posted by hristina

http://parfumuri-originale.uv.ro/

Stiti ceva despre...?
Preturile cum vi se par,ca oferte vad ca sunt destule!?!

Kasi si Victoria




Preturile sunt bune insa am retineri in ceea ce priveste originalitatea parfumurilor.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Carrye spune:

Eu o iau razna cand vine vorba de parfumuri :( Am o gramada, mult prea multe spun unii, si am in plan sa imi cumpar inca vreo 2.
Prefer parfumurile foarte tari, mai ales iarna cand mirosul persista mai greu. N-as renunta niciodata la Chanel Mademoiselle.
Apoi imi plac: Cerruti 1880, Chanel Allure, D&G Red, Cacharel Wish, Escada Magnetism, Versace Woman, Valentino V, YSL Cinema, DKNY Be Delicious.
Acum vreau sa cumpar Cacharel Noa si Angel ala dar este atat de scump... 500 lei? L-ati gasit mai ieftin?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dana d spune:

Multumesc pentru sfaturi, m-ati ajutat mult. Ideea cu facut lista de pe forum si mers acolo si cautat la obiect e foarte buna. Azi am fost iar in Sephora si am luat la rand la mirosit. Stiu ca nu trebuie sa miros prea multe la rand dar ce sa fac? sunt multe si nu ma pot duce zilnic, si apoi nici nu aveam o lista, ceva recomandari, asa ca le-am luat relativ la rand.
Am gasit si Anais Anais dar nu mi-a placut atat de mult cum imi aminteam, parca acum dupa ce s-a mai evaporat mirosul de pe hartiuta e mult mai placut.
Mi-a mai atras atentia D&G Light Blue care miroase chiar mult a lamaie (dooku3, sa-l incerci). Si inca unul Bulgari Voile de Jasmine.
Ce ziceti de astea? Inca nu le-am mirosit pe toate dar data viitoare ma duc cu lista si le dau note. Trebuie sa ma hotarasc la ceva cat mai curand, pana acum, parca tot Anais Anais dar inca n-am vazut mult din ce am auzit eu pe la prietene, de ex Poeme sau Noir...

Totusi, Light Blue asta imi da o stare de bine.. imi miroase a ceva cunoscut din copilarie si tare bine ma simt.


Fetele mele

Iremediabil indragostita de CANADA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Carrye spune:

Am si eu Light Blue, miroase foarte bine doar ca nu tine mirosul foarte mult.
Daca iti plac astea asa finute, miroase Cerruti Image, Laura de la Laura Biagiotti, Noa Cacharel, si mai stiu 2. Unul Hugo Boss Deep Red si mai e ceva pe la Issey Miyacke.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danamiha spune:

quote:
Originally posted by Carrye

Acum vreau sa cumpar Cacharel Noa si Angel ala dar este atat de scump... 500 lei? L-ati gasit mai ieftin?



Da, eu am cumparat Angel 100 ml(eu am o obsesie sa fie sticla de 100 ml) de pe net cu 325 lei si sunt f multumita. E superb, sotul imi spune ca simte mirosul si dupa doua zile (chiar daca fac dus)

Si eu am Noa, imi place, dar nu asa mult ca Angel.

Dana d, Poeme imi place mult, dar Magic Noire deloc. In schimb tot de la Lancome imi place Hypnose si O de Lancome.
Si eu am mirosit o gramada, dar vanzatoarea mi-a dat sa miros cafea si ...din nou la mirosit. Si am fost in doua parfumerii pt ca imi era rusine sa miros o gramada stiind ca de cumparat iau doar de pe net.

Sa ne spui ce-ti iei in final.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danamiha spune:

quote:
Originally posted by hristina

http://parfumuri-originale.uv.ro/

Stiti ceva despre...?
Preturile cum vi se par,ca oferte vad ca sunt destule!?!

Kasi si Victoria



Chiar nu stie nimeni despre acest site?
Preturile sunt cu 50-60 lei mai mici decat de pe site-ul de pe care cumpar eu si..ma tenteaza sa comand.

Mergi la inceput