Piticlontzi de iulie-august 2004 (241)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns philip spune:

la multi ani simona si tot ce-ti doresti (sarcina usoara?)

ce bine ca ati vb de mazare ca eu asta trebuia sa gatesc aseara si-am uitat complet, am facut fried rice de-a mancat sotul pana i-a venit rau. hahahah

am citit numai pagina asta, ma'c sa citesc la capitolul trecut
we minunat!

philip&andreea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns philip spune:

acu' ca am citit, sa va si raspund
philip isi suge degetul de la 4 luni, n-a accpetat suzeta niciodata si mie chiar imi placea cand era bebel ca era tare dragalas :)
si eu am mers pe principiul va renunta singur (ca asta citisem, multi copii renunta cand sunt pregatiti). ei, iaca si al meu a facut-o numai ca acum avem probleme cu somnul (am si un subiect la parintii intreaba). am sa mai caut pe net sa vad ce gasesc
mitzu, noi nici macar nu i-am spus nimic (vai, esti baiat mare, nu-i frumos etc), i-a trecut si gata. inca doarme cu nanaiul (un scutec) dar se pare ca ala nu e suficient ca sa-l adoarma. hahahahah

ioana, eu nu m-as stresa pana pe la 4-5 ani, te rog nu-i pune nimic pe deget, eu si-acum imi amintesc ce m-au chinui ai mei :( eu am incetat sa sug degetul pe la 3 ani pt ca mi-au cusut buza si nu am putut suge pt cateva zile/saptamani bune, sincer, imi amintesc si faza aia cum ma trezeam noaptea si nu puteam adormi fara deget.

pup

multumesc de urari, mi-au dat birou mare si loc de parcare, eu vreau bani!!!!

philip&andreea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rain spune:

Iubitele, multumesc de urari!
LA MULTI ANI si voua pentru toti sarbatoritii!
n-am apucat sa citesc ce ati scris in ultimele zile, dar am si eu noutati ...astazi am fost la ecografie, bb e bine fixat, arata totul f bine, e cat un samburel, cica are 1.3 mm, ii bate inimioara si sintem f foarte bucurosi!
iar eu de atata bucurie, am fost astazi la shopping, si mi-am luat o gramada de chestii, cred ca am luat-o razna, i-am zis lui Alex ca asta e cadoul meu de Craciun si de ziua mea, uitasem ...dupa shopping am fost si m-am tuns, m-am vopsit, dezmat total astazi pentru mine!

va pupacim, fug la bucatarie sa gatesc, maine n-am chef sa fac nimic, vreau doar sa dormitez!

6+ & Andreea (26 iulie 2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kim222 spune:

Roxana norvegienii sint ok..putin obositi de disputele dintre copiiAzi parca au plecat la Oslo..
Alice orice emigrant simte acut "dorul de acasa"..mai ales de sarbatori..despre asta era vorba..
Andries nu stiam de nu servesc ciorbele.supele..decit de la foarte acru in sus..de la jumatatea mea de olteanca:)))Aici la 3 ani se face ex oftalmologic de rutina.
..si eu ii dau lui Luca oua de prepelita dar fierte (1-2 minute)..si numai doua odata.
Daria lasa copilul .o sa sa pape cind si-o reveni. Dar parca ziceai de laringita...a fost nevoie de antibiotic??
Nicole felicitari!!
Cristalinule unde ai disparut?
Ioana..si la mine este f plina luna..ca la tine!

ma duc la cafea!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andries spune:

quote:
Originally posted by Andries

quote:
Originally posted by mitzura

Andries, si cate ousoare ii dai odata lui Victor sa manance?



3 sau 4 depinde cate vrea, o zi da, o zi nu, nu-i dau chiar in fiecare zi desi pe "instructiuni" pe cutie scrie ca se pot consuma in fiecare zi.

Andries



am uitat sa spun ca le fierb, credeam ca se subintelege, le fierb 3 minute, ca la cele de gaina.

Andries

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:


SIMONA


WE frumos tuturor, muuulta sanatate la bolnaviori !



Daria & GIULIA(2004 08 16)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andries spune:

Simona La Multi Ani!!



Andries

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pako spune:

buna

am luat rezultatele analizelor...e de rau...am papiloma virus cu risc inalt....mi-a iesit o droaie de tulpini :((((
drept urmare luni ma internez....la dr. prof. crisan...doamne ajuta!

LA MULTI ANI SIMONA! Multa fericire si sanatate!
Nicole, pupam burtica sa fie mare si sanatoasa!

un week. placut...pupici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mitzura spune:

Felicia, sanatate multa!!! Copiii cu cine raman?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andries spune:

pako sanatate multa iti doresc si multa bafta, eu stiu ca se trateaza virusii astia nenorociti!!

Andries

Mergi la inceput