Copiluti de mai-iunie 2005 (58)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Danelutza spune:

Nelia da un semn de viata sa stim ca sinteti bine.



Daniela si micuta Isabella
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=53616" target="_blank">Nasterea printesei noastre, poze in casuta galbena de sus , www.dropshots.com/danelutza" target="_blank">filmuletze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabitzam spune:

Mai, nu mai adoarme Andrei odata sa ma apuc sa-i pregatesc ciorapelul! S-a dus Costi cu el la culcare si il aud ca-i merge gura pe acolo.

Cresterea copiilor este in parte bucurie, in parte razboi de guerilla

www.dropshots.com/gabitzam2" target="_blank">Poze noi cu maimutzica mea, Andrei-Stefan (25.05.05)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monu spune:

La noi a venit mosul. Am fost plecati si cand ne-am intors am gasit la cizmulite ciocota si jucarii iar pt mami un telefon nou.

, mami de printese
Alexia - aparatoarea lumii si Antonia - avangardista

Sa lupti si sa cauti sa gasesti si sa nu te lasi doborat.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Androix spune:

Si la noi a venit mosu direct cu avionu' mi-e mi-a adus cioco multa si un poncho ma scuzati da nu mai pot sa scriu cu gura plina...

PS Nelia, sper ca esti mai bine!

Andreea mama de Filip si Georgia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nelia spune:

Am venit de la spital, de dimineata plecati, mi-a luat mai mult de jumatate de zi ca sa obtin o reteta de antibiotic. Deci, e mastita, mi-a dat antibiotice. Sint mai bine, dar tot ma doare sinul, ma inteapa, e rosu si foarte marit fata de marimea lui naturala. Dar sint mai bine! Cu rinichii abia luni voi obtine o trimitere, ca sa-i investighez, inca ma dor aproape la fiecare miscare.

Multumesc ca ati fost alaturi de mine, adevarul este ca ieri eram tare ingrijorata... acum m-am mai linistit. Numai ca am dat tot programul familiei peste cap...

Si la noi va veni mos Nicolae miine dimineata. Le-am zis fetelor ca este un frate mai mare al lui Mos Craciun, care vine inainte ca sa vesteasca venirea celuilalt si lasa si el ce are, ca nu poate cara prea multe, ca e mai batrin decit Mos Craciun. Si le-am citit povestea lui Mos Nicolae, salvata cred ca tot de pe DC anul trecut. Dar, le-am spus ca acest mos e mai putin darnic decit Mos Craciun si ca el lasa jucarii si dulciuri doar copiilor care: isi fac ordine in camere, isi string jucariile inainte de culcare, isi fac lectiile, isi asculta parintii... si isi sterg cizmele si le pun frumos la intrare, unde e musai sa fie curat (ca la noi toti care vin trintesc acolo tot ce au avut peste zi si e tot timpul ca la nebuni - sa vezi ce repede si-a dus Agata toate lucrurile ei in camera si le-a pus pe fiecare la locul lor, ar fi bine sa fie cite un mos din asta macar o data pe saptamina). Agata m-a intrebat cum arata si am zis ca nu stiu, se pare ca nu prea a fost vazut... chiar, stiti cum arata Mos Nicolae!?! Eu le cumparasem cite un ponei, pentru Agata alb si pentru Tudora roz, ca sint topite amindoua dupa asa ceva si tot timpul imi cer, desi au o cutie, de toate culorile si marimile. Si le-am mai luat mai multe feluri de dulciuri bune, la fel pentru fiecare. O intreb pe Agata ce vrea sa-i aduca mos Nicolae, la care ea, foarte serioasa: o pulisha... alba! - adaptare proprie din franceza). Ne-am muscat buzele de ris si eu si ta-su, iar acesta din urma, care nu e nici el mai departe decit fi-sa, cica: ei, draga tatii, o pulisha vrei, o pulisha vei primi! O intreb pe Tudora ce vrea, si ea vrea a poney la fel ca Agata, dar pink... Deci le-am nimerit de numai... In privinta dulciurilor nu-mi fac probleme, ca sint ciocolatele de calitate buna si lor le place ciocolata la nebunie. Abia astept sa le vad miine dimineata, poate am noroc si le prind repede si intr-un filmulet.

CORNELIA , mami de www.dropshots.com/day.php?userid=132493&cdate=20070505&ctime=090808" target="_blank">AGATA, www.dropshots.com/day.php?userid=132493&cdate=20070530&ctime=103800" target="_blank">TUDORA si www.dropshots.com/aurice#date/2007-11-26/18:33:35" target="_blank">LISANDRU

In viata ta si a celor dragi tie, tu trebuie sa fii solutia... nu problema.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Danelutza spune:

'neata, vad ca inca mai stati in patut cu mosul Nicolae

Nelia sanatate multa, sa-ti treaca repede. Acum ce faci, nu mai alaptezi ?

Cuscra te vad pe mess, da un semn si pe la noi

Daniela si micuta Isabella
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=53616" target="_blank">Nasterea printesei noastre, poze in casuta galbena de sus , www.dropshots.com/danelutza" target="_blank">filmuletze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns babygirl spune:

neata buna de inceput de sarbatoare!

sa va aduca mosii numai daruri minunate, s-aveti un decembrie cald si luminos, sa va fie casele pline de prieteni si sa miroasa a mar si scortisoara!


a venit si la noi mosul cel darnic in noaptea aceasta, ca mult a fost el asteptat! s-a pregatit mititica toata ziua, a fost cuminte si ascultatoare, a mancat tot ca sa nu-l supere cumva pe mosul necunoscut...vroia sa adoarma la ora 17:00 ca sa vina mosul. stia ea ca intra pe fereastra, verifica cizmulitele curate, lasa jucariile sub geam, iar la plecare mananca biscuitii pe care i-a pregatit. la ora 19;00 n-am mai reusit sa o tin treaza. se dezbracase deja, isi luase repede pijamaua si spunea ca vrea sa doarma ca sa vina mosul..era emotionata, eram si eu. noaptea a lasat mosul darurile in camera ei. printre daruri, o zana mica www.playmatestoys.com/disneyfairies/" target="_blank">tinkerbell, cu praf magic si rochie de sarbatoare. o incantare pt zana mea cea mica care-i seamana, as zice....


toate cele bune si ale harului, mamici! daruri multe si veselie, pititci!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ChrisDun spune:

Neata si LA MULTI ANI celor care isi serbeaza astazi ziua numelui.

Eu sunt in CO, am smotruit ieri toata ziulica, dar macar am reusit sa scot casa la lumina

Copilitza mea a primit pantofiori albi-sidefii (Primigi) de la Mos Nicolae, pe care sper sa ii incalte la petrecerea de Craciun de la sotul meu de la firma... Acum vine si intrebarea: ce stiti de firma Primigi ? In afara de site-ul care este italian, banuiala mea e ca este o fabrica in Romania, si au preturi bunicele... dar unde e fabrica asta ? Cumva la Brasov (pantofiorii erau intr-o cutie pe care scria Tino, dar ghetutele luate alta data, tot marca Primigi, nu aveau nimic scris pe cutie...).

Asa, si desi eu stiam ca Mosul acesta aduce numai dulciuri, socrela nu s-a putut abtine si i-a cumparat vreo 3 jucarii (o maimuta hidoasa care se agata, o sirena de jucarie, care deja si-a imprastiat parul prin toata casa, si un telefon mobil de printese, cu revista cu tot )... Oricum, fetii i-au placut.

Nelia, sanatate multa.
Loreen merci de lamuriri . Carinei i-a trecut aproape de tot dermatita suparatoare, ceea ce ma face sa cred ca era de la mezeluri...

Gata, mi-a expirat timpul. Sper sa intru mai pe seara. Va pup.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lucas spune:

Buna Dimineata,
LA MULTI ANI!!! pentru Nicoleta, Nicolae si derivatele.
sa fiti sanatosi si voiosi.

si la noi a venit mosul, dar mami si tati nu au apucat sa vada ce reactie a avut, pentru ca la ora 9.00 inca dormea Matei asa ca am plecat la servici. am sunat acum si mi-a spus mama ca nu stia ce sa faca, se bucura linga ele si nu indraznea sa puna mina pe ele. cum era de asteptat chitara a avut cel mai mare efect!

de 2 zile este o nebunie in Bucuresti, fetele care circula cu masina cred ca stiu despre ce vorbesc, nu-mi vine sa cred!, ieri am facut pina acasa 2h!!!!!!!! imaginati-va de linga ProTV pina in TEI!!!! (am doar 4 km!!! poate si mai putin) nu-mi venea sa cred, si eu mai aveam treba si in Dorobanti sa iau ceasul pentru tati, l-am lasat balta ca imi cedasera nervii. azi dimineata am fost mai fericita, am facut doar 50 de minute!! YESSSSSSSSSSS. faza cea mai tare: am o colega care are casa in Corbeanca, a plecat odata cu mine la 18.00, la cit credeti ca a ajuns?????????? la 21;45!!! daca stau bine sa ma gindesc atit as fi facut BUC-Constanta!!! asa ca LOREEN ori ca vin pina la voi ori ca m-as duce acasa tot aia e!

Nelia sanatate multa!! ai grija de tine!
Androixa cum se simte Filip? si tu maninci ciocolata si o alaptezi pe Giorgia?? saracul copil si doarme?

sa va mai spun una: eu sunt la servici acum si pina la ora asta am stat la noi sus in cafetarie cu toti colegii la cafea si fursecuri de mos (astazi s-a impodobit bradul, s-au aprins beculetzele), si se povestea ce a adus mosu, povesti.. eu pentru ca am intirziat un pic!!! nu am prins povestile de la inceput si cind am ajuns povestea un coleg ca i-a luat sotiei un inel cu 2 diamante si un rubin, si se tot comenta, daca i-a placut, ce a zis, in fine, iar eu eram cazuta in extaz de admiratie!!" ce sotz frate, ce cadou costisitor de mos" si nu ma rabda gura si intreb, ' da frate, daca de mos Nicolae tu ii iei asa ceva, de Craciun???" la care toata lumea izbubucnit in ris, si el saracu imi spune: "noi ieri am facut 10 ani de casnicie!!", m-am linistit! si eu continui "pai si atunci numai atit!!!!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tdi spune:

Ziua buna si la multi ani celor care aniverseaza Sf. Nicolae!
A venit si la noi Mosul aseara, a fost tare frumos! Ieri am facut bradul si focul in semineu si am pregatit pizze pentru toata trupa, cadourile le-am ascuns strategic ca sa le putem pune la usa; a venit fetita Victoria cu mama ei (si bineinteles burtica!)...pana aici toate bune...tatzii sunt colegi de birou deci la sfarsitul programului trebuiau sa se ia de-o aripa si sa vina acasa dar tzeapa, seful le-a bagat pe gat o delegatie la ora 18.00 si abia pe la 20 au ajuns. Fetele s-au jucat si s-au alergat de numa iar pe la 21.00 l-am grabit putin pe Mos ca Alyssa sarise somnul de pranz si dadea semne de dormit in picioare. Victoria stia de la gradi povestea cu mosul, era foarte atenta sa nu uit sa pun morcovul pentru magarus si biscuitele pentru mos si apa(!!!) am lasat farfuria la usa si pe furis m-am dus si am inlocuit-o cu cadourile apoi a sunat soneria si toata lumea la usa...deschidem si vedem un morman de cadouri si ne facem ca nu stim ce se intampla..."oare a venit????" la care fetele dezamagite raspund "NU!"...ne-am spart de ras! cand le-am pus cadourile in brate au priceput in sfarsit ca a venit Mosul si nu mai puteau de bucurie, sareau ca 2 caprite si alergau in toate partile! Deci Mosul le-a dus la amandoua tablitze de colorat Pooh si hipopotami roz de plus.

Mergi la inceput