la ce e bun mango

la ce e bun mango | Autor: Gabbriela

Link direct la acest mesaj

piciu a descoperit o mare iubire in mango... il prefera in feli subtiri si uscate, dar si crud ii place...

la ce foloseste mango? la ce ajuta?

nu l-am lasat sa mance decat ff putin ca nu stiu ce urmeaza dup[a ce consumi acest fruct.
ma poate ajuta cineva?


Sanatate si numai bine


Nicole mami lui www.babiesonline.com/babies/j/julianleonardo/" target="_blank">Julian
www.4shared.com/dir/4242034/d653560a/sharing.html" target="_blank">
Muzica pt copii "Ro & Eng"
www.freewebs.com/gabbriela_nicole/" target="_blank">
scaune de masina pt copii

Never discourage anyone...who continually makes progress, no matter how slow. - Plato

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns blackpanterro spune:

http://www.bawarchi.com/health/mango.html

E foarte bun, lasa-l sa manance cat vrea, la noi e la fel, mananca cate 1-2 mango odata :)

Adriana si Aidan Alexander(27.06.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Diablette spune:

poate te ajuta http://www.sanatosi.ro/mango.html
mai e pe forum si un subiect despre fructe si legume exotice, te poate ajuta

SEE no evil, HEAR no evil, SPEAK no evil... DO no evil

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns corinadana spune:

La salsa !

Don't throw with stones if you live in a glass house.

corina mama Ralucai

http://community.webshots.com/user/corinaraluca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Elise spune:

e foarte bun - si mie imi place, din pacate bblisa nu e foarte entuziasmata de mango.

Elise & BBLisa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Luna75 spune:


bucura-te ca ii place mango-ul
ca mai toate fructele e foarte sanatos
dintre beneficiile stiute de mine:ajuta la ameliorarea constipatiei,ajuta digestia,purifiant al sangelui + faciliteaza producerea globulelor rosii,energizant/calmant al sistemului nervos si se pare cea mai importanta sursa de vit.A


Cu rabdare si perseverenta nimic nu e imposibil.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabbriela spune:

multumesc fetelor ... atunci il las sa pape mango cum o vrea el...

Sanatate si numai bine


Nicole mami lui www.babiesonline.com/babies/j/julianleonardo/" target="_blank">Julian
www.4shared.com/dir/4242034/d653560a/sharing.html" target="_blank">
Muzica pt copii "Ro & Eng"
www.freewebs.com/gabbriela_nicole/" target="_blank">
scaune de masina pt copii

Never discourage anyone...who continually makes progress, no matter how slow. - Plato

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns angelinajoli spune:

Si mie imi place mango,si este si foarte sanatos.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Koko76 spune:

Si eu le pun fetelor mango in suc ca altfel...Fii-mea cea mare, Ilinca (3 ani si 5 luni) nu vrea altfel,iar strumfa mica abia a facut 8 luni si nu are inca niciun dintisor, asa ca... tot in suc il "bem"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica-elizabet spune:

si eu trebuie sa-l ascund in milk shake ca sa-l manance...altfel simplu nu prea se omoara decat dupa un anume soi...unul rose...

monica
mami de alex si ruxi
Prajituri si papa bun
Papa de Post

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns EllaX spune:

E-he-heee!... Soiuri de mango!... Aici e mare lucru sa gasesti unul nestricat inainte de a fi copt! Si foarte des miros a mucegai fructele de mango! Eu il iau destul de putin copt, asa cum gasesc in magazine, si acasa il pun la un loc cu mere (copate) si se coace mai repede decat lasat singur. I-o fi urat si lui... Daca am noroc, cand se coace nu e atzos - si atunci e tare bun!

Fata mea nu mananca mango simplu, dar il iubeste in combinatie cu para. Para e un pic mai fada si estompeaza aroma aceea puternica de mango. Sincer, si mie mi se pare mai bun cu para (mixat cu mixerul vertical sau dat prin blender).

Mango e foarte bun si in combinatie cu mascarpone - eventual, cu branzica de vaci si cu iaurt. Asa poate fi folosit si ca si crema pt prajituri, daca credeti ca se mananca repede prajitura (nu se oxideaza, dar banuiesc ca fermenteaza). Mai este bun si in salatele de fructe sau de legume - mie la ultimele imi place mai mult.

EllaX cu Ana (30 iunie 2006)

Mergi la inceput