Piticodromul de Sept - Oct 2005 (195)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns miflore spune:

Ahaaaaaaaa, Kid, bine-ai revenit!
Vezi ca plec la Londra !!! ce ponturi imi vinzi? O sa plec pe 3 ianuarie, am bilete de avion luate da' inca n-am gazare. Vreun sfat, ceva, la capitolul asta? Stiu ca hotelurile sunt cam jalnice......ma refer la hotelurile de 3 stele, nu de 5. Foarte interesanta chestia cu shared bathroom la 3 stele....



Mihaela si Ana Maria
Poze AICI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miflore spune:

Aaaaaaa, ce dixtractie pe Vladut!
Tonnia, ma duc sa aprofundez sania pe care ai luat-o.


Mihaela si Ana Maria
Poze AICI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kid2003 spune:

Mifloricica, super!!! (apropo, eu tot timpul cand ma mir de ceva zic Uau, Super!, asa ca alex ma imita si cand vede ceva misto- de ex. o ciocolata- incepe si ea "Uau SUPE" fara R, ca nu se poate).

Chestia cu shared bathroom la 3 stele sta cam asa: sunt niste case vechi, superbe, transformate in hoteluri. Nu au optiuni tehnice de a pune baia in fiecare camera, dar unele camere au baile lor. Ei merg pe principiu ca daca merg mai multi din aceeasi familie folosesc aceeasi baie. De multe ori sunt la etajele inferioare aceste camere si nu te deranjeaza nimeni (normal, daca mergeti in doi nu e nici o placere sa imparti baia cu un strain). Noi am fost intr-un hotel de genul acesta si mi-a placut f mult. Am stat la etajul 2 intr-o vila stil Tudor, absolut de vis, cu o scara interioara superba, decorata ca un castel cu draperii de catifea rosie si un pat imens de rege, serviciile sunt peste 3 stele, mic dejul servit in sufragerie la o masa de 24 de persoane, o experienta frumoasa. Hotelurile normale de 3 stele, cele noi ma refer, gen Holiday Inn sau ceva pe acolo, tot de 3 stele, sunt mult mai naspa, chiar daca au baie in camera. Camerele de hotel sunt f mici la Londra, adica f f mici, daca deschizi valiza pe jos nu poti sa treci pe langa ea, trebuie sa sari in pat si apoi jos ca sa o ocolesti...
Dar pentru o mini vacanta e ok.

Ce iti pot recomanda: search pe net, sau daca nu gasesti ceva ok, mergi cu avant direct acolo si de la aeroport te duci direct la Victoria Station, una dintre garile Londrei (poti ajunge de la aeroport, schimbi o data). Acolo e un birou de last minute cu oferte speciale de cazare. Au mereu ceva bun in centru la preturi mai mici decat pe net. Sau...vorbesti la o agentie din Romania si rezervi ceva la un hotel de lant, gen Tulip Inn, sau alte inn-uri...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kid2003 spune:

Mifloricica uita-te si aici
http://www.londontoolkit.com/accommodation/victoria_bb.htm
Daca zbori cu EasyJet care ajunge la Gatwick ajungi direct la Victoria Station, fara sa schimbi.
E o zona ok Victoria pentru ca e aproape de multe atractii, ai transport bun si esti vecina cu regina...(Buckingam e tot acolo)
Pentru restul info-urilor, ne scriem pe PM ca nu vreau sa monopolizez subiectul nostru drag.

cu parere de rau va anunt ca nu am nici un cadou pentru Mos Nicolae. I-am tot luat dar i le-am dat pe toate, am zis ca nu stie ea de Mosu! Si acum cand va aud pe voi, ma simt cam denaturata. De Craciun Mosul o sa ii aduca pana la urma o masinuta cu pedale, ta-su nu vrea sa auda de masinuta electrica, a zis ca trebuie sa faca sport copilul!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anya spune:

Lasa kid, ca l-ai falimentat tu pe domnul sot cu telefonul de ziua ta si nu i-a mai ramas de masinuta. Si mai vrei si la Babyexpo.
Cred ca eu ajung joi la BE.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miflore spune:

Kidut, pentru informatii. Mai vorbim pe PM sau pe mess.
Nu merg cu EasyJet, am prins oferta de British dus si Tarom intors!
Si vreau baia mea!


Mihaela si Ana Maria
Poze AICI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns natydea spune:

Buna fetele!
hai ca m-am eliberat nitel la serviciu si am intrat sa va citesc. Noi nu am ajuns la BE nici nicaieri din lipsa acuta de timp. In schimb sotul meu a vrut neaparat sa evadeze de langa mine si copii si s-a dus in Austria la cumparaturi pentru cadouri, impreuna cu un alt zapacit de tatic. Asa ca au facut ceea ce le place mai mult, 2 zile shopping non-stop. In schimb sunt bucuroasa ca cele mai multe cadouri mi le-a adus mie si bineinteles jucarii la greu. Cica s-au speriat austriecii aia de acolo de ei cand ii vedeau cu carucioarele pline.
In schimb ramane vorba intre noi nu se renteaza sa mergio acum la cumparaturi in Austria ci imediat dupa revelion, atunci sunt reduceri ca lumea, pana la 70%.
De abia astept sa vina mos Nicolae sa le vad fatucile la aia mici cand vor vedea jucariile. Ne-am abtinut eroic sa nu le dam inca decqat cateva si hainutele.
Pup Dea mami de Darius si denis

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nicole74 spune:

Buna ziua!
Bine ai revenit, Kid! Si eu ma gandesc sa zbor cu Ioana in ianuarie februarie si mi-e teama! De cate ori a zburat Alex pana acum?

Noi suntem ok. Trebuie sa facem vaccinul Havrix a doua doza si sper sa nu vina maine sau poimaine pentru ca in loc sa vina Mosul vine doctora.

Sa va spun ce am mai cumparat: pisica aia FurReal si catelusul care se bucura, da din codita, latra. Sunt super. Am vazut si poneiul caruia poti sa-i dai de mancare morcov si care e super real (1.400 ron ) insa nu as avea oricum unde sa-l pun.
Vom avea si petrecere cu copii unde vine Mosul la brad si ii va da un laptop. Trebuie sa ma opresc din cumparat ca ma da sotul afara din casa si nici bani de intretinere nu am sa mai am!

Nicole&Ioana Alexandra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kristinutza spune:

v-am citit si am avut pe moment cate un raspuns pentru fiecare, insa au trecut cateva ore pana am intrat iar sa scriu si eu... si nu mai stiu. bravo pt kid si excursia ei, iar pt anya si somnul copiilor...

ah, chiar vreau sa spun public, pe forum, ca anya are o familie mi-nu-na-ta! ea e grozava cu copiii, sotzul la fel de grozav, poate chiar un pic incredibil de grozav, iar pentru ca am vazut si ce pereche de bunici absolut ad-mi-ra-bili au copiii (spun cu toa-ta convingerea)... jos palaria! felicitari!

cristina, mama de radu (09.10.2005)
www.flickr.com/photos/cristina_balanean/sets/" target="_blank">poze si www.dropshots.com/new.php?userid=128437&cdate=20060625&cimg=0" target="_blank">video
www.cercrecreativ.go.ro

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns b_irina_c spune:

Kid sa va fie de bine vacanta. Wow cat de energica e Alex! Eu altceva vreau sa te intreb : cum rezisti tu? Vladut are doar perioade cand e hiper-activ si acele perioade pur si simplu ma termina...

Natydea super chestia cu cadourile!

Eu ma abtin foarte usor cu cadourile anul asta... ma mir si eu de mine. Cand intru la Vlad in camera si vad jucarii peste tot ma calmez instant. Am dat deja o parte din jucariile de bb, vreo cateva le-a aruncat Vlad pe geam , am o valijoare plina pe balcon... Acum ma gandesc cu groaza unde le mai pun si pe cele care le va primi de mosi [ala care scarpina in varful capului].

Kristinutza sa-ti fie de bine iesirea. Aseara Vlad mi-a zs ca vrea sa mergem "la distractie" .

Bona mea se descurca binisor, dar mi-a zis ca e depasita momentan (dar se straduieste) si ca luna asta e de proba... sa vada daca se acomodeaza ea (inainte mergea la o fetita 6h/zi) si familia (sot + baiat de 17 ani care nu sunt in stare sa-si incalzeasca singuri si sa-si puna de mancare).

Ioana ai reusit sa ajungi cu Miru la gradinita?

Irina, mami de Vladut (26.08.2005)

Mergi la inceput