Bucurii de sept-oct 2006 (95)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns festina spune:

Buna fetelor

Ne mai primiti si pe noi? A trecut cam multa vreme de cand nu am mai postat nimic pe forum ... si asta doar din lipsa de timp din pacate

Raducu va multumeste la toate pentru urari si mami promite sa intre mai des de acum inainte.
Uram si noi la randul nostru LA MULTI ANI tuturor Andreilor si Andreelor si in special la Narcisa Andreea de Xandrutza



PS: Ghonghy si noi mergem la Szeghed dar sambata ... speram sa gasim si noi chestii interesante mai ales pentru pitic

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lilina spune:

fetelor...aici grasana de serviciu
astazi raportez descoperirea unor iaurturi cel putin delicioase
Yoplait cu mar copt si scortisoara si Yoplait cu cozonac si nuci
testati-le si voi...sa vedeti ce bune sunt

Lilina si Vlad - Alexandru (23 septembrie 2006)
cum s-a nascut bebe site-ul lui bebe varsta lui bebe

"Is nice to be important, but is more important to be nice"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MamiLili spune:

Festina, bine ai revenit!

Lilina, chiar azi am luat iaurt cu mar copt si scortisoara , cel cu cozonac nu m-a inspirat, mi s-a parut ciudata combinatia iaurt cu gust de cozonac dar daca zici ca-i bun o sa iau si din ala.


**************************************************
Lili, mamica lui Mathias (17.10.2006)

Save the Earth! It's the only planet with chocolate.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tanima_i2002 spune:

buna seara dragi mamici.
Am reusit si eu sa intru sa urez LA MULTI ANI ! tuturor celor care poarta numele de Andrei/Andreea, deopotriva pitici, mamici, tatici, bunici, verici...Multa sanatate si fericire tuturor.Eu nu am avute ieri, acum pe seara vad ca merge ca o cisma, nu ma mai mira nimic, mai ales ca azi nu am avut apa 2 ore, curent 30-40 de min, telefonul fix vreo 2 ore... Si tot asa, exact cand aveam nevoie de cate ceva nu mergea.
De citit cap trecut nu am apucat sa citesc, dar promit sa recuperez maine.
Noi am avut o noapte f agitata dupa 3 nopti bune, dar deh, orice minune tine 3 zile, asa ca ma asteptam la asa ceva.
Azi a fost chiar o zi de cacao, am vrut sa ma duc cu Rares la dispensar ca daca vom pleca 1 luna vroiam sa il mai vada o data, sa intrebam si de vaccin...etc, numai ca azi sf de luna dr au sedinta si nu era nici picior de dr, drept urmare la ora 10 eram primii prin cartier afara.
Fi-miu ma urla la creier cu o goarna de cateva zile de simt ca imi plezneste timpanul, nici nu ma pot concentra sa scriu 2 fraze, asa ca va urez week-end placut acum cat mai sunt coerenta.


Mamica lui Rares (15 oct 2006)
nov 2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MamiLili spune:

Ceva pariuri la Dansez ptr tine? Gety? Xandrutza? Eu zic asa:
3. CRBL
2. Bordeianu
1. Alex


**************************************************
Lili, mamica lui Mathias (17.10.2006)

Save the Earth! It's the only planet with chocolate.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MamiLili spune:

Intrebare: le dati Bucuriilor ciocolata?

**************************************************
Lili, mamica lui Mathias (17.10.2006)

Save the Earth! It's the only planet with chocolate.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pufymic spune:

Lili hai ca-ti raspund eu....daca tot sunt in zona:
eu nu-i dau ciocolata....dar ii da frate-sau....asa ca inevitabil mananca si ce nu ar trebui, nu ca frate-sau care a cunoscut ciocolata cand a inceput gradinita(si sincer dc. era dupa mine si dc as putea eu sa controlez totul nu i-as da nici acum ciocolata! si nici alte dulciuri din comert....)



******

VOTATI-NE!!!

www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=miss%20odiseea%20sarcinii&page=21" target="_blank">"te pup fratiorule"&www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=miss%20odiseea%20sarcinii&page=8" target="_blank">"cioc-cioc"



Multumim anticipat!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns GETY spune:

Ai vazut, MamiLili, si-ai zis ca-i usor, la tine a fost una admisa din 4.

Acum judecand la rece, poate ar fi mai bine sa fie muuult mai exigenti si cu pretendentii la carnet si cu cei din trafic, ca prea multe nenorociri se intampla pe sosele.

Gonghy si Festina, bine ati revenit!

MamiLili, eu nu-i dau ciocolata si nici nu intentionez sa-i dau. Ca i-am dat pe la gurita cu vreo crema de la prajitura, asta e altceva.
Am sa-i dau sa guste, cand o sa fac, prajitura cu lamaie, ca iese tare fina si bunuta.

Maria cantareste 12 kg., avea vreo 12,200 imbracata si asa am zis ca ar avea. La masurat e mai greu, ca nu sta dreapta, am reusit o masurare de 76 cm.
Merge bine cu hamurile, aproape n-ar trebui sa le mai folosesc, dar se mai dezechilibreaza si o ia cand spre dreapta, cand spre stanga si mi-e frica sa nu ajunga ca capul de pereti.


GETY, MAMICA DE MARIA DIANA- 9 octombrie 2006

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns GETY spune:

quote:
Originally posted by MamiLili

Ceva pariuri la Dansez ptr tine? Gety? Xandrutza? Eu zic asa:
3. CRBL
2. Bordeianu
1. Alex


**************************************************
Lili, mamica lui Mathias (17.10.2006)

Save the Earth! It's the only planet with chocolate.




Exact asa, la fel si intocmai a zis si sotzul meu c-o sa fie.

GETY, MAMICA DE MARIA DIANA- 9 octombrie 2006

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns GETY spune:

quote:
Originally posted by MamiLili

[limegreen]Sa va raspund...Mathias nu se plictiseste afara. Sta cuminte in carucior si se uita la mediul inconjurator , mai face nani, isi gaseste ocupatie. Ieri si alaltaieri am stat asa mult pe-afara, de regula nu prea depasim 2 ore jumate - 3. Eu ma plimb sub deviza "mersul pe jos face piciorul frumos", copilul se aeriseste, factura se plateste (damn bills bills bills), imi rezolv si alte treburi si tot asa.

**************************************************
Lili, mamica lui Mathias (17.10.2006)

[font=Arial] Save the Earth! It's the only planet with chocolate.





[b]Nici Maria nu se plictiseste cand e afara, ca la scurt timp adoarme.

MamiLili, vin si eu in Suceava sa ma plimb cu Maria: zapada aveti, picior frumos sa-mi fac vreau si eu, iar daca se mai platesc si facturile in timp ce ma plimb, e OK, ca abia am platit gazu' si a navalit factura la curent peste noi.


GETY, MAMICA DE MARIA DIANA- 9 octombrie 2006

Mergi la inceput