Piticlontzi de iulie-august 2004 (240)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mitzura spune:

Mihaela, la multi ani! Sa fii sanatoasa si fericita!

Daria, da-mi te rog mai multe detalii> cati copii sunt in grupa Giulei si cate educatoare au (doua, nu?). Si au dat 10 lei pentru fiecare educatoare sau pentru amandoua? Vreau sa-mi fac o idee, pentru ca eu ma ocup de chestia asta si nu stiu cum ar trebui sa fac, sa iau din ce s-a strans deja, sau sa le cer parintilor alti bani.

Si o intrebare pentru fete: aveti idee ce cadouri se vor cumpara pentru educatoare?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rain spune:

helou la gagici!

mey, v-am zis eu ca moatza si cu Philip seamana f mult ??? Andreea seamana cu tati, tati a fost in State prin 2003 ...deci stiu io ! ce zici Andreea !

Andreea, cum sa ma supar ...stiu la ce ne-am bagat, dar cu casa eu zic ca am avut noroc s-o luam la un pret super ok pentru zona aceea, stiu ca vom baga multi bani in ea, am tot stat pe ganduri daca s-o daramam sau nu, a ramas s-o renovam, sa facem si mansarda locuibila si vom avea suficient spatiu!
e f misto ca e curtea mare, avem loc sa ne alergam, e aproape de metrou, e aproape de centru, zona e linistita (timpuri noi) si sintem aproape de cumnatii mei (asta a fost primul criteriu).
unde am cumparat noi si cam in tot orasul, intr-o zona decenta, o casa locuibila, unde sa nu mai faci mari modificari pretul este peste 500 mii euro, teren doar ca sa bagi masina in curte si nu ne-am fi atins niciodata de asa ceva, era singura sansa ...sa luam una veche si s-o renovam!
ne va costa peste 50 mii, sint sigura, cel mai mult costa finisajele, dar vom avea casuta noastra!
n-am vrut sa construim ceva in afara orasului, la cum e traficul dimineata si seara n-ai decat sa lucrezi de acasa, ca altfel stai toata ziua in masina, si chiar de curand am vazut un reportaj interesant despre un cartier rezidential pe la Mogosoaia ...cu super vile, dar fara drumuri, numai noroi peste tot!
eu abia astept sa ne mutam, sa nu mai aud pe nimeni cum da gauri in pereti sambata la ora 3 dupa amiaza sau cum asculta manele la 2 noaptea ...tare mult ma streseaza ca nu avem intimitate deloc!

vad ca toata lumea se agita cu serbarile, la noi taxa este de 100 ron, din banii astia copii primesc cadou de mos nicolae, de craciun, se plateste mosul, o trupa de teatru si cd-ul cu poze, fiind gradinita particulara noi nu dam bani pentru cadourile educatoarelor ...poate o parte din astia 100 ron primesc si ele ...dar macar nu ma stresez "ce le iau?"
aseara va ziceam ca moatza are niste poezii lungi pentru serbare ...si a mai primit inca 2 de invatat , ce vor sa faca din motzii astia?!

mai fetelor, eu tusesc de nu mai pot, noaptea trecuta n-am mai dormit de pe la 3 dimineata pana pe la 6, am tusit continuu, nu mai stiu ce sa iau ...vreau leacuri babesti dar comestibile (fara ceai de ceapa)!

fug la moatza, se uita la veronica si se amuza ...ma duc s-o "mananc" putintel ca prea e haioasa ...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns g_ioana spune:

...Rain,mama mea ii punea nepoatei mele mustar(praf de la plafar)cald pe piept,nu stiu cum se zice tehnic,am un lapsus...sau sirop de patlagina sau ridiche neagra!Insanatosire grabnica!

www.dropshots.com/emig" target="_blank">filmuletze,www.youtube.com/profile?user=gorodika" target="_blank">filmulete noi,gorodeii,
aripile mele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kim222 spune:

Nicol sanatate multa! Bafta la dr si la invatat poezii! Ati facut certificat de urbanism sau nu se face daca este renovare? Cit ati estimat ca ar costa aproximativ, renovarea si mansardarea (nu trebuie refacuta fundatia? Sint f interesata de preturi..deic nu o lua ca pe o curiozitate feminina!

Andrea si eu te intreb de ce acea titulatura?
Roxi nu am gasit inca pe nimeni care vine in Ro.
Daria, vai ce Craciunita superba!!!
Monica am vazut in poze cumva Manastirea Curtea de Arges?
Gabi la multi ani sarbatoritilor tai!
Alice consola se atasaza la TV.
Andries eu nu stiu ce sfaturi sa-ti dau si nici experienta nu am avut..Luca nu a avut colici..
Carmen mai baga si tu nite poze cind ai timp...

citeva poze facute aseara in pat:
http://good-times.webshots.com/photo/2739312490100032467CfJORT?vhost=good-times


edit Ioana sa filmezi colindatoarea,da?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rain spune:

Olivia, cred ca ajungem pe la 80-90 mii, cu finisaje, mobila si ce mai trebuie sa fie casa buna de locuit!
nu vom face alta fundatie, vom pune stalpi de rezistenta si mansarda va sta pe acesti stalpi, iar sus turnam placa ...iti trebuie autorizatie de la primarie si daca vrei sa-ti consolidezi casa, si daca vrei sa schimbi acoperisul, asa ca la noi chiar e cazul sa avem autorizatie...sint o gramada de hartii pe care le cer inspectorii de la urbanism!
foarte interesant patutzul lui Luca, dar nu ma dumiresc ...sus mai e o saltea sau patutzul e un fel de "casuta"? ce frumos doarme Luca ...

P.S: va place ce semnatura mi-am tras? am scris si eu ca am 4 sapt de sarcina ...dar sincer nici nu stiu cate am [D:]

4+ & Andreea (26 iulie 2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Moama ce dulce e Luca, un ingeras, tare frumos e
Rain - super semnatura



Daria & GIULIA(2004 08 16)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kim222 spune:

Nicol merci de info..speram sa fie mai putin O faceti in regie proprie sau ati angajat o firma si voi doar va veti muta? Ai mare dreptate cu traficul eu cind aud de 2 ore dus..2 ore intors...ma gindecs ca-i ca-n USA!
Patul este multifunctional...pot dormi doi copii daca vrei sa pui saltele si sus si jos..Dar in principiu este de dormit sus si jos de jucat...Dar pt inceput mi-a fost frica sa doarma singur sus..mai asteptam putin..
Dari multumim!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rain spune:

Olivia, n-are cum sa fie mai putin, ne costa mult si manopera, am angajat o firma de constructii si ei fac totul, pana la finisaje, noi doar sa ne mutam! costurile vor fi aceleasi ca si pentru o casa noua, si pretul este de aproximativ 500 euro/mp(construit + finisaje)!
daca aveti de gand sa va luati o casa aici, poate ar trebui sa va grabiti, preturile oricum sint exagerate, nejustificate, umflate si vor mai creste, adica pentru mintea mea e incredibil cum poate sa ceara 500 mii euro pe o casa darapanata si o palma de pamant, totusi, sintem in Bucuresti ...nu la Paris!
nu stiu cum e in alte orase, cum e la Constanta de exemplu, dar aici e ceva de neimaginat!
am inteles cum e cu patul!

4+ & Andreea (26 iulie 2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kim222 spune:

Nicol multumesc pt detalii. Noi intentionam sa construim pe terenul avut, dar am fost speriati de preturile vehiculate (1000-1200 euro/mp construit si finisat)..so good news!! Acum astept sa vad daca nu-ti fuge echipa de muncitori..cum mi se tot explica:)))

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rain spune:

Doamne fereste, ma gandesc ca fiind firma si avand contract cu ei, nu vor fi asa de neseriosi, sau poate sint eu prea naiva sa cred ca ii tine un contract pe loc ...
in plus, aceeasi firma a mai lucrat la o cunostinta de-a noastra si a fost ok, s-au tinut de treaba si au terminat la timp lucrarea!

4+ & Andreea (26 iulie 2004)

Mergi la inceput