Cirese de Mai-Iunie 2006 (63)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Roxana Claudia spune:

Neda - sa te uiti la link-ul dat de mine mai sus. E o masuta care are piese LEGO mari si o poate folosi si pentru depozitare dar are si o planseta pe care se poate juca cu calte jucarii. E super!!
De simtit ma simt ba bine, ba rau, nu ma plang. Fac fata si sarcinii si lui Cata. Deh...trebuie!

Oana - lui Cata ii mai erupe cate un dinte si in perioada cu pricina nu accepta decat pasat la blender, in rest mai papa si cu fruculita. Insa la micul dejun chiar daca e in eruptie vreun dinte el mananca singur felia de painica cu unt, sunculita etc. SI pe mine ma mira Intr-adevar ai nosti copii au fost codasi si la mers; nu ma sperie ca nu vorbeste doar ca..mi-ar fi placut Eu sunt o tipa f vorbareata si acum ca sunt cu el in casa tot timpul sau oriunde as fi, chiar si-n masina, cateodata am senzatia ca-s la fel ca un radio...vb singura

Multumim frumos de urari, pt ca suntem Andrei, si uram si noi LA MULTI ANI la toti Andreii si Andreele din livada!

Roxana 27 sapt cu si Catalin (5 iunie 2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LYLY809 spune:

Andrei, asa cum ai cerut, uite macar poza cu al meu tort( primul de care m-am bucurat de cand m-am nascut...): www.flickr.com/photos/14372952@N04/2076831948/in/set-72157602562418881/" target="_blank"> TORT CU URSULETI

Neda, multumim pentru felicitari si lamuriri. Insa...nici o sansa cu laptopul, caci astia de la Quelle vad ca nu-mi onoreaza comenzile. AU trecut peste 3 saptamani de la prima comanda si mi-au zis azi ca nu au nimic pentru mine

Roxanici, cand incepi sa mergi la Cerasela? Sau nu mai e nevoie, ca stii de la recenta nastere ce si cum

Doroti, multumim. Vad ca esti mereu neobosita, cand e vorba de grupul nostru. Ma refer la actiunea "caciulite"


Lacri si Alec 30 mai 2006

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LYLY809 spune:

Arabela, multumim pentru urari si salutam vrajitorul cel mic...btw, asta seara Alec a insfacat o lumanare de pe tort si apoi, ca un magician, atingea cu lumanarea anumite obiecte, de parca ar fi vrut sa le farmece..vrajitor si al meu, deh! Ne-am amuzat grozav din cauza asta.
Cami, sanatate la Sofic mic. Si un pupic de la nazdravanul Alec.
Camelia.t, adica Adela, tantum verde pentru gat...iar pentru cazuri mai grave exista un spray cu aerosoli, Bioparox, e si pentru gat si pentru nas, singurul care m-a salvat pe mine o data, cand am patit-o rau...

Lacri si Alec 30 mai 2006

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LYLY809 spune:

Simona, am vorbit cu Luana, si cu Daryana, Luana a inceput sa conduca masina si era foarte incantata iar Daryana cu Dave spiridusul sunt foarte bine, insa acum sunt foarte departe de noi.
Adriana, maine astept telefon de la surioara ta, poate ne intalnim.

Si Alec mi-a facut surpriza in seara asta, i-am pus colinde cu Hrusca, si la melodia 'linu-i lin" zicea si el "bate vantul" si radea ca nebunaticul. Tot asta seara a mai zis "baloaneee" cand i-am facut baloane de spuma Eram suparata ca nu prea mai zicea mare lucru, doar "baie", cu chiotele de rigoare, cand vedea ca ii umplem cadita cu apa si cuvintele vechi...
La olita nu se mai cere, insa il punem noi si face
A cazut pe gresie de vreo doua ori asta seara si a inceput sa urle, desi nu s-a lovit. Prima data s-a ridicat intr-un tarziu, a vazut ca nu-l bagam in seama si s-a dus din nou in locul in care cazuse si s-a trantit cu fundul de pamant acolo, urland de mama focului. Greu cu Moaca asta al nostru, pana ii trece rafatul


Lacri si Alec 30 mai 2006

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxana Claudia spune:

Uite mai Lacri ce surprize frumoase iti face piticul Alec de Sarbatori. Incet -incet incepe sa sporovaiasca. Al meu poate o incepe se Sarbatorile Pascale ... Am inceput sa merg la Cerasela inca de acum 2 sapt. De data asta vreau sa recoltez si sange ombilical si numai bine ca acum stiu eu ce si cum cu personalul din Giulesti si stiu ce ma asteapta...

Roxana 27 sapt cu si Catalin (5 iunie 2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CamiM spune:

Salutare!!
La multi ani Romania!! La multi ani Romani!!

la multi ani Arleena!! Multa sanatate si numai bucurii sa ai alaturi de cei dragi!!


Cami 17+ & Sofia Alexandra(8 mai 2006)
poznewww.flickr.com/photos/40365301@N00/sets/" target="_blank">1 si 2 si filme1, www.dropshots.com/camiM" target="_blank">2



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxana Claudia spune:

La multi ani Arleena! Sa ai parte numai de bucurii atat azi cat si de acum incolo, sa fii sanatoasa si fericita pentru a avea putere sa mai cresti inca 4 nazdravani!

La multi ani Natiune!

Roxana 27 sapt cu si Catalin (5 iunie 2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CamiM spune:

Tot io sunt:

Ralucis felicitari pentru Sabina!! Sa va traiasca sa creasca mare si sa va bucurati de amandoua printesele!!

Camelia/Adela multa sanatate!! Suferim impreuna ca se pare ca am luat si eu viruselul de la Sofic asa ca acum ma tratez cu ceai cald si .. cam atat

Doroti merci mult si multumim tare mult si pentru stirile de la copacei. pentru Gugutza nazdravana!!

Oana.iat la capitolul ce aduce mosul si noi suntem in ceata. Puzzle-uri, carti, lego, papusici, animalute, etc avem destule, calculator de jucarie nu se pune problema ca deja stie sa butoneze la ale noastre... asa ca zau daca stiu. Am vazut niste bucatarii de joaca tare faine( de pilda www.toysrus.com/product/index.jsp?productId=2316877" target="_blank"> asta ) care pare interesanta , mai ales ca Sofia acum imi distruge tot ce fac eu.. vrea sa faca si ea
Ne mai gandim si daca va vine vreo idee voua aruncati cu ea si pe aici.
Cat priveste mancarea nici Sofia nu papa mancare decat blenduita/ pasata. In afara meselor tot asa rontaie sticks sau bucatica de fruct sau branzica foarte bine dar toata masa sa pape bucatele.. dooooamne fereste..

Neda merci. Nici eu nu eram obisnuita sa platesc ceva inainte tot asa stiam si eu: daca nu plateste ceva asigurarea iti trimit bill acasa dupa cateva luni;dar aici asa cica se procedeaza, asa ca a trebuit sa platim co-payment-ul pentru spitalizare inainte. Sper sa fie ok .. cel putin avem chitanta. E destul de diferit de alte state. In NY cand am nascut e Sofia nu ne-am inscris la spital pana prin luna a opta parca - aici trebuie sa o faci inainte de 20 de saptamani.
Cum te mai simti? Ce mai face Mihaita?

Lyly ne-ai innebunit cu tortuletele lui Alec.. vrem si noooi!!!

Gata ma duc sa ii dau Sofiei sa pape de dimineata!!

Cami 17+ & Sofia Alexandra(8 mai 2006)
poznewww.flickr.com/photos/40365301@N00/sets/" target="_blank">1 si 2 si filme1, www.dropshots.com/camiM" target="_blank">2



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miti2004 spune:

Lyly sa-ti traiasca Mocutza ! superb si acest tort ! sa nu-ti mai spun ca iar le-am adimirat pe toate din poze... criminale ! ii invidiez pe Mocutza si pe sotul tau...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LYLY809 spune:

Simona, "La multi ani" , sa ne traiesti!
Noi am plecat ieri la Rm. VLCEA si am venit asta seara tarziu.
Magda, pai cand vezi anunt pe aici ca ma prajituresc, vino si tu in vizita, asa, ca din intamplare Ca doar stii unde sa vii, cu..aproximatie
Ce sa va spun, m-a impins pacatul sa cumpar iar carticica practica, ultimul numar, si sa vedeti acolo torturi ( cu accent pe "tu" ) si tot felul de piscozele, fruseculetze si prajiturici cu creme si cremutze
O sa va intrebati, fireste, dece nu ma duc eu la topicurile despre dulciuri. Ca sa fiu sincera, nu sunt chiar asa de pasionata incat sa stau pe acolo. Insa vreau din cand in cand sa simt ca e sarbatoare in casa, mai o zi de nastere, o onomastica sau un alt prilej de a sarbatori.
Cami, vad ca esti mai entuziasmata tu, cea care esti atat de departe, de ziua noastra nationala...cred ca iti este dor cumva de meleagurile natale. Eu ma simt in fiecare zi printre straini aici, in Bucuresti. La fel de bine as putea trai in Congo. Nu ma simt "acasa". Pesemne ca sunt o "inadaptata". Cica astia care nu se adapteaza nu prea supravietuiesc
Va doresc noapte buna.


Lacri si Alec 30 mai 2006

Mergi la inceput