Miresele anului 2006 (84)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ooana spune:

quote:
Originally posted by krelia

bai, vrei sa ma opresc in primul magazin sa caut turta dulce?? ..ca balesc aici langa tastatura...cu gandul numai la crusta aia buuunaaa ....si te pomenesti ca oi fi luat-o si de la mama ei din Nürnberg?...

ce bine ca aveti kef..eu ma "kefuiesc" singura....umbland pe ultima suta de metri dupa agentii care mai au "deschis" la comenziile pt promotionale.....


E mai bine sa taci si sa dai impresia ca esti prost decat sa vorbesti si sa inlaturi orice dubiu.




mai nu e de acolo ca e de la Milka

lasa ca tu umblii dupa promotionale...ti-oi povesti pe unde am sa umblu io cu umbrela si pantofii comozi


You don't love a woman because she is beautiful, she is beautiful because you love her.



Noi 2...
www.youtube.com/watch?v=pLKkGs41RAA" target="_blank">Wedding-videoclip

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralnied1 spune:

Oana, abia astept sa ne povestesti pentru ce v-au cerut aia sa va echipati asa. Chiar m-ai facut curioasa...

Kreliutz, e seaca... si cred ca de aceea inca ma mai ustura in gat. Oricum, mai putin decat ieri si nu mai este umflat gatul. Da' stranut si stau tot cu nasul in servetele. Febra nu am mai facut azi.
Oricum nu ma astept sa imi treaca prea repede, dar parca nici n-as vrea sa stau tot concediul in casa, nu? Totusi... Oricum, azi m-am distrat copios si pe bune (nu ca zilele trecute cand erai tu racita!) ca seful tusea pana isi dadea sufletul acolo. Si avea temperatura... Asa-i trebuie...

Gio, am inteles cum e si cu pamantul... La curent cam asa platim si noi la 2 luni (mai exact, in jur de 800 mii) si nu stiu cum naiba se tot invarte ala, ca de consumat, nu prea avem cu ce. La tine, hai sa zic ca ai masina de spalat, calci mai mult... Dar la noi???

Mai, nu stiu daca v-am zis, da' mie Mosulicii astia mi-au zis sa fac liste daca vreau ceva. Pentru unul o lista cu 10 puncte, pentru celalalt, alta lista cu 10 puncte. Din fiecare lista, ei vor alege unul sau mai multe chestii, in functie de finante...
Problema e ca... eu ce sa cer, ca zau daca-mi trece ceva prin cap...


Foto Ralu
www.youtube.com/watch?v=5Ou0GL1AEzk" target="_blank">Colind pentru parinti
www.youtube.com/watch?v=xAgN6n2Pvns&NR=1" target="_blank">E noaptea de Craciun

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ooana spune:

Ralu...iti povestesc ...ca io ma gandesc cu groaza
mai bine alegeau ceva jocuri de societate

cu listele e greu...prietenii care vin in vizita de le face Marius pizza ne-au intrebat ce vrem cadou de casa noua...ce naiba sa zici? e ciudat asa, sau cel putin asa mi se pare mie!

Aly, sa dau raportu
ca n-am mai avut lapte pentru cafea si am intrat in cel mai mare magazin din centru...
- unde am vazut tava pt muffins de teflon, pt 12 buc 7,5 euro...
- hartiute 200 buc 5,50 euro(cam scump nu?! mai pui putin si ei inca o tava)...
- si am cumparat lapte condensat 10% grasime da nu are consistenta pe care am crezut eu ca trebuie sa o aiba e asa curgator

aaa si sa nu uit...maine cheful echipei de tenis din firma...je participa of course...azi primesc programul
muzica live ...tango, cha cha cha etc
astia au innebunit anu asta cu totul frate


You don't love a woman because she is beautiful, she is beautiful because you love her.



Noi 2...
www.youtube.com/watch?v=pLKkGs41RAA" target="_blank">Wedding-videoclip

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

Ralu la mine e milionul pe luna la curent. ce n-as da sa am si eu 80 roni pe 2 luni. becurile sunt peste tot aprinse, eu le sting, marco le aprinde. masina merge de 3x/sapt., gatesc, mai merge si masina de vase, microundele zilnic de 3-4x, calc...si uite se aduna.
Oana e nasol asa cu cadoul...dar bine ca v-au intrebat decat sa va fi luat ceva si aveati sau nu va placea. acum toata chestia e cat sunt dispusi sa dea pe el.
Deci te distrezi maine. mai trebuie si dintr-astea.

Clau e la cina cu fostul sef din Italia si cu cativa italieni, tot de la biroul unde a lucrat dincolo.
Marco m-a tampit, asa a fost de rau: a dat cu pumnul in ecranul de la laptop, cu telecomanda in tv, a aruncat toate cuburile prin casa, mi-a ascus mouse pad-ul, mai vreti? nu mai rezist, merg sa-l culc, poate am si eu putina liniste pana vine Clau.
, pe maine. poate mai reusesc sa intru in seara asta.

_
Gio si Marco (6 ian. 2006)
poze si filmulete Marcowww.dropshots.com/giova2" target="_blank">(1),www.dropshots.com/ioana_purdea#" target="_blank">(2),www.dropshots.com/giova#" target="_blank">(3)
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=20b0170d301bd72a22e2bb&skin_id=0&large" target="_blank"> Marco- ingerashul nostru(montaj)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ooana spune:

Gio e bine daca Clau pastreaza legatura cu fostii colegi...
cu cadoul asa e...nici nu stii ce sa spui, nici nu stim cat sunt dispusi sa dea
e bine ca nu exista posibilitatea sa iti cumpere o prostie...dar situatia e cam naspa

da e misto cu chefurile...da vad ca anu asta pe toti ii apca ideeile

ce prapadit e Marco...dar asa sunt baietii nu ai ce sa faci
mami ai rabdare, ca o sa creasca mare si atunci ce mandra o sa fi!


You don't love a woman because she is beautiful, she is beautiful because you love her.



Noi 2...
www.youtube.com/watch?v=pLKkGs41RAA" target="_blank">Wedding-videoclip

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralnied1 spune:

Gio, tocmai, la cat folosesti tu curentul, chiar ca nu ma mai mir... Desi milionul la luna nu mi se pare chiar exagerat. La soacra-mea, cand stateam acolo, tot cam un milion plateam. Si asta in conditiile in care noi eram mai tot timpul plecati, nu se folosea masina de spalat sau alte chestii de astea (microunde si altele...).
In schimb mi se pare exagerat cand vine vorba de noi doi si salariile noastre... De aceea incercam sa evitam...

Oana, eu cred ca, totusi, va fi ceva distractiv pe final... la party...

A... si sa stiti ca eu am vazut si baietei cuminti, extrem de cuminti si fetite... mama-mama... gen Marco, daca nu chiar si mai rau. Oricum, Gio, e bine ca are energie, ca e istet, ca e zglobiu. Stiu ca te oboseste. Dar gandeste-te ce rau ar fi sa stea intr-un singur loc, acolo unde-l asezi, sa nu zica si sa nu faca nimic, nu?
Si, daca totusi nu mai faci si nu mai faci fatza, mai trimite-l la mine. Stii doar de cat timp tot astept eu coletul...


Foto Ralu
www.youtube.com/watch?v=5Ou0GL1AEzk" target="_blank">Colind pentru parinti
www.youtube.com/watch?v=xAgN6n2Pvns&NR=1" target="_blank">E noaptea de Craciun

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns krelia spune:

Gio......noi dam la lumina 80 de ron pe luna..si nu consumam kiar atat ...becuri prin casa...tv...seara, masina 1 sau 2x/sapt..hai cateodata 3, ca le pun consecutiv...frigideru'...ocazional hota, microundele...si, hai sa zic centrala...si uite ca se aduna cei 80 de ron....

am niste draci...nici azi nu au venit aia cu webcam-urile!!,....si i-am suant azi sa le semnalez ca tb sa vina de ieri...ce naiba sa le mai fac..cred ca maine ma iau puternic de ei....eu ii inteleg ca au multe comenzi, dar, sa ma sune frate, sa-mi spuna ca nu pot veni..nu sa stau ca proasta sa astept tel lor.....in fine....

...deci...cine vrea "4, 3, 2" ?


E mai bine sa taci si sa dai impresia ca esti prost decat sa vorbesti si sa inlaturi orice dubiu.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ooana spune:

Ralu cum te mai simti?
mda...1 mil e cam exagerat...noi platim 7-80 ron/luna deci tot pe acolo

si eu cred ca o sa fie distractiv
va povestesc eu maine seara


You don't love a woman because she is beautiful, she is beautiful because you love her.



Noi 2...
www.youtube.com/watch?v=pLKkGs41RAA" target="_blank">Wedding-videoclip

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

hai ca sunt chiauna...am baut o doza de bere de 0,5, crezand ca ma va ajuta Clau. dar el nu a servit, asa ca am terminat-o..si acum am un in mine...sper sa ajung in pat.
Oana pai pastreaza legatura, mai ales ca astia au venit in ro si si-au deschis birou aici...deci e rost de lucrari. doamne ajuta!!!
Ralu m-a obosit, caci de obicei e Clau care sta cu el seara si-l distreaza. acum am fost doar eu...fara chef de joaca...asa ca numai tampenii a facut. Nu-mi place un copil cuminte, cum l-am dorit, asa-l am...dar cateodata cedez....
Krelia baga-te mama in ei, neseriosii...azi am facut scandal la Orange,. caci am tel. in service de o luna....au sunat la Buc. si culmea...nu se mai poate face...mi-au comandat totul din interior, dar imi lasa carcasa. mai bine comandau unul cu totul nou...ajungea mai repede, dar vad ca nu fac asa ceva...doar ce e stricat repara/inlocuiesc.

gata, fug la somn, ca numai prosti am scris, am corectat deja mesajul...ceea ce nu am facut de 3 ani de cand scriu aici.
, pe maine.

_
Gio si Marco (6 ian. 2006)
poze si filmulete Marcowww.dropshots.com/giova2" target="_blank">(1),www.dropshots.com/ioana_purdea#" target="_blank">(2),www.dropshots.com/giova#" target="_blank">(3)
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=20b0170d301bd72a22e2bb&skin_id=0&large" target="_blank"> Marco- ingerashul nostru(montaj)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralnied1 spune:

quote:
Originally posted by krelia
am niste draci...nici azi nu au venit aia cu webcam-urile!!,....si i-am suant azi sa le semnalez ca tb sa vina de ieri...ce naiba sa le mai fac..cred ca maine ma iau puternic de ei....eu ii inteleg ca au multe comenzi, dar, sa ma sune frate, sa-mi spuna ca nu pot veni..nu sa stau ca proasta sa astept tel lor.....in fine....


[green]lasa, calmeaza-te, ca n-are sens sa te consumi degeaba...
eu-s patita asa cu cablul, cu net-ul, cu gazul separat, cu interfonul... si cred ca mai sunt... si toate astea numai in 2007...
adevaru-i ca la fel ziceam si eu: dati, frate, macar un telefon sau spuneti-mi in fata cand se poate, ce se poate, cand nu...
n-am avut cu cine sa ma inteleg. Intai am zis ca poate-s eu prea absurda... Da' vad ca se poarta si pe la altii, deci m-am linistit...

Eu vreau 4-3-2... :D Sper sa ne auzim in week-end si vorbim atunci...

Oana, sunt relativ binisor... Adica supravietuiesc inca... Tocmai am spalat vasele din seara asta. Mi-a venit chef de treaba la 1 noaptea... Vreau sa fiu libera dimineata, sa pot veni la dezmat...



[b]Foto Ralu
www.youtube.com/watch?v=5Ou0GL1AEzk" target="_blank">Colind pentru parinti
www.youtube.com/watch?v=xAgN6n2Pvns&NR=1" target="_blank">E noaptea de Craciun

Mergi la inceput