Miresele anului 2006 (84)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Alynutza spune:

Ralu pai luati voi atitudine si mai bagati-va picioarele in sef. Daca bine stiu eu, concediul medical nu trebuie sa ti-l aprobe sefu. Daca-l lasati sa vi se urce in cap, cred si eu ca va tine sa muriti acolo pe baricade. Da-le-ncolo, ca nu va face nimeni statuie.


Truly great friends are hard to find, difficult to leave, and impossible to forget.

www.flickr.com/photos/9684774@N08/sets/72157600636179296/" target="_blank">prajituresc si www.flickr.com/photos/9684774@N08/sets/72157600636180054/" target="_blank">bucataresc
Mrs. Perfect for more than 1 year

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ancuta-Maria spune:

Da' chiar asa Alynutza, ca bine zici, azi nu accept nici un job, stau acasa aici cu voi sau la tv.

PS: neata!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:


mama ce frig e afara...nu am putut spala masina ca le-a inghetat alora apa in tevi. asa ca am facut cumparaturi si am venit rapid acasa.
am luat cate ceva , daca plecam maine in Alba, la copii de mos Nicolae si atat.
trebuia sa merg la agenti, ne-am hotarat sa luam pamant de casa, cu bani de la cumnata, dar nu conteaza.....
dar pe frigul asta...am zis ca incep de luni sa umblu de nebuna...cica e treaba mea asta...normal...caci el munceste zi lumina si nu are cand.

Ralu hai ca poti lua si mai mult de 3. nu mai stiu cate luam eu, dar stiu ca pusurile cu sprayul erau multe pe zi.
Aly bine ca ati gasit cadouri pt. mos.
Oana si spor la munca. acolo la ce ora se inchid magazinele? in Italia la 19.30.
Ancuta ce mai zici? cum e vremea in Londra?

_
Gio si Marco (6 ian. 2006)
poze si filmulete Marcowww.dropshots.com/giova2" target="_blank">(1),www.dropshots.com/ioana_purdea#" target="_blank">(2),www.dropshots.com/giova#" target="_blank">(3)
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=20b0170d301bd72a22e2bb&skin_id=0&large" target="_blank"> Marco- ingerashul nostru(montaj)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralnied1 spune:

quote:
Originally posted by Alynutza

Ralu pai luati voi atitudine si mai bagati-va picioarele in sef. Daca bine stiu eu, concediul medical nu trebuie sa ti-l aprobe sefu. Daca-l lasati sa vi se urce in cap, cred si eu ca va tine sa muriti acolo pe baricade. Da-le-ncolo, ca nu va face nimeni statuie.


nu, nu seful aproba concediul medical, ai dreptate...
insa medicul de medicina munca pe la care e musai sa treci la noi (nu stiu daca peste tot e la fel!) face ce i se transmite de la patronul al' mare... si cum el transmite ce doreste, iti dai seama... Plus ca mai apoi, directorul economic face niste calcule abracadabrante, incat iti taie din salariu de ajungi sa iti faci cruce.
Cel putin azi, vad ca ma tin pe picioare, doar ca stranut foarte tare si stau cu nasul in servetele... Si mai tusesc din cand in cand. Fata de aseara, usturimea a mai cedat.

Cu bunicul meu inca nu am reusit sa aflu cum stau lucrurile. Maica-mea si bunica zic ca s-a dus numai sa isi faca niste analize... Dar stiu eu ca spun doar asa, de ochii lumii, si de fapt, situatia nu e chiar simpla. Nu vor sa ma ingrijoreze pe mine, mai ales ca nu sunt acolo, cu ele, pe loc. Sa vad in week-end ce fac, sau saptamana viitoare, cand am concediu.


Foto Ralu
www.youtube.com/watch?v=5Ou0GL1AEzk" target="_blank">Colind pentru parinti
www.youtube.com/watch?v=xAgN6n2Pvns&NR=1" target="_blank">E noaptea de Craciun

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralnied1 spune:

Gio, daca zici tu, iau mai multe... poate imi trece mai repede
Voi vreti sa va faceti casa? Si... apartamentul???


Foto Ralu
www.youtube.com/watch?v=5Ou0GL1AEzk" target="_blank">Colind pentru parinti
www.youtube.com/watch?v=xAgN6n2Pvns&NR=1" target="_blank">E noaptea de Craciun

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ancuta-Maria spune:

Giova, aici e posomorat si sta sa ploua... ca de obicei
Ralu, fa'te bine repede!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralnied1 spune:

quote:
Originally posted by Ancuta-Maria
Ralu, fa'te bine repede!!!



ehehe... dac-ar fi dupa mine....
dar nu e...


Foto Ralu
www.youtube.com/watch?v=5Ou0GL1AEzk" target="_blank">Colind pentru parinti
www.youtube.com/watch?v=xAgN6n2Pvns&NR=1" target="_blank">E noaptea de Craciun

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alynutza spune:

Bai, da' ma enerveaza rau de tot angajatorii astia romani. Imi vine sa pe toti cand aud chestii din astea. Macar atat ma bucur, ca pe la noi li s-a cam infundat, piata muncii e la pamant, s-a cam terminat cu 'du-te invartindu-te ca stau altii 20 la coada sa-ti ia locul', ca abia de mai gasesc pe cineva sa inlocuiasca un om bun care pleaca si se vor mai normaliza lucrurile.
Sanatate bunicului, sa nu fie ceva grav.

Gio si la noi e frig de numa, aseara cand veneam din Carrefour ne-a inghetat efectif lichidul ala de curatare pe parbriz, si cica rezista la -20.

Anca mai bine stai acasa daca nu te simti bine. Vorba aia, sanatatea n-o cumperi cu toti banii din lume.


Truly great friends are hard to find, difficult to leave, and impossible to forget.

www.flickr.com/photos/9684774@N08/sets/72157600636179296/" target="_blank">prajituresc si www.flickr.com/photos/9684774@N08/sets/72157600636180054/" target="_blank">bucataresc
Mrs. Perfect for more than 1 year

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ancuta-Maria spune:

mda, Alynutza, dar eu sunt self employed, sunt propriul meu sef... avantajul meu, ca altfel... stiu cum e sa nu poti sa iti iei liber...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralnied1 spune:

Alynutza, nu stiu daca tu erai pe faza, dar eu am mai povestit parca, pe aici, cum e la munca mea...
Pana acum, de cand e firma, nu aveai voie sa iti iei concediu decat maxim 10 zile pe an, desi aveai dreptul la 21, de ex, sau mai mult (altii).
Ei bine, de anul acesta, adica din toamna asta... noi am inceput sa facem urat si sa zicem ca vrem inca 10 zile... sau cel putin inca 5... Si am inceput sa ni le luam. Culmea, ni s-au aprobat, nu stiu prin ce minune. Dupa ce au plecat primele 2 fete asa... a venit ordin de la directorul economic ca neaparat, toata lumea este obligata sa isi ia inca 5 zile, iar pentru ultimele 5 zile, se dau bani.
Deci, ce nu s-a reusit in 16 ani, s-a schimbat peste noapte. Asa am ajuns eu sa am concediu saptamana viitoare. Nasol ca nu ne-au anuntat, insa, de la inceputul anului, sa programam altfel. Ne-am trezit acum, pe final, in nici 2 luni, ca 12 oameni trebuie sa mai plecam cate o saptamana. Si cand pleaca 2 odata, la noi e nasol, ca se aglomereaza treaba si exista riscul sa nu se termine la timp.

Ai inteles ceva?


Foto Ralu
www.youtube.com/watch?v=5Ou0GL1AEzk" target="_blank">Colind pentru parinti
www.youtube.com/watch?v=xAgN6n2Pvns&NR=1" target="_blank">E noaptea de Craciun

Mergi la inceput