Spiridusi de ianuarie-februarie 2006 (265)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns maraki spune:

Giova asa cred, Silvi trebuie sa confirme ca nu sant sigura.

Monica
http://www.community.webshots.com/user/maraki36
mamica de bebe Angelo ( 29 Dec. 2005 )
Foto Angelo
Angelo1
Angelo2
Angelo3

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maraki spune:

sau Play-mobil..le incurc....

Monica
http://www.community.webshots.com/user/maraki36
mamica de bebe Angelo ( 29 Dec. 2005 )
Foto Angelo
Angelo1
Angelo2
Angelo3

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns silvi_2005 spune:

Giova a dormit de la 9,30 pana la 11,30 de obicei se culca dupa 23 noaptea dar ieri nu dormise deloc dupa-masa. Garajul e de la Plasticart, garaje din astea sunt de la mai multe firme aici, Jean a optat pentru asta ca avea cea mai lunga sosea. Am avut o surpriza placuta ca aarta mai bine ca pe cutie, poate il gasesti si in Ro pe ceva site.
Maraki tu trebuie sigur sa il gasesti ca crie ca e marca germana.

Silvi si strumf mic Alain 19.01.2006

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns acina spune:

Giova uite despre ce tractor e vorba, doar ca aici e pe albastru , la carrefour era verde:
http://www.bestkids.ro/pm-496-6-tractor-ford-cu-remorca.aspx



Anca 13 sapt+ mami de Buburuz Andrei (13.02.2006)
Pozele Noastre
Povestea Nasterii
http://www.copaculdehartie.ro/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns silvi_2005 spune:

Fetelor v-am gasit garajul e si in romania la firma piccolino.ro, eu incerc sa va dau si site-ul daca ma lasa daca nu il gasiti voi la wwww piccolino.ro e la pagina " la jucarii de plastic plasticart si pretul e super ok 63 de lei si mai e inca un model? asa ca daca va place il puteti comanda eu zic ca e de calitate si merita; Va dau si site-ul direct daca merge http://www.piccolino.ro/plasticart-jucarii-plastic?c_pag=3

Silvi si strumf mic Alain 19.01.2006

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns d_melli spune:

Mario e mai bine , nu a mai facut ieri temperatura , asta dupa ce a fost trecut pe antibiotic , deoarece medicul a spus ca are amigdalele inflamate, marite , nici nu mai stiu exact cum s-a exprimat.In mare este spre bine.
Eu iar sunt data peste cap , doar ce am auzit de nepotelul profesoarei mele de romana ca a fost mancat , efectiv mancat de un rotwiller.Un copil de 5 ani .Doamne ce tragedie!Iar acum o colega a fugir la budimex cu al ei copil , ca i-a iesit tgp ul 290 si e suspect de hepatita virala-copil la a carei onomastica am fost acum o sapt.
Am mai citit si de Deea si m-a dat peste cap si asta...greu de pronuntat ...cred ca trebuie gandit bine si luat ce decizie crezi tu ca e mai potrivita pentru ca est in mijlocul situatiei si cunosti mai bie amanuntele.
In rest nu mai stiu ce si cum pt ca sunt super obosita, am terminat cu votarea la 03.00 si azi la 09 eram la munca, deci ...
Va pup pe toate

Cel mai destept intotdeauna cedeaza!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica70 spune:

MARAKI din greseala l-am codat si p-ala dar am rezolvat.
Uitati ce am primit de la ANDA si mi-a inseninat ziua:
http://www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=435f1224c6749850674202

Am fugit acasa

MONI SI DIANA (01.01.2006)
www.dropshots.com/moni2" target="_blank">

"De multe ori privind īn sufletul tau ti se pare ca stai īn fata unei case cu obloanele trase si cu usile īnchise. O māna necunoscuta a scris pe o hārtie, īn colt, la poarta: Plecat fara adresa." - Octavian Goga

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns silvi_2005 spune:

Cristina tare bine suna ce ati cumparat voi, sa se joace Razvanelul fericit cu el. Telefonul acela vorbitor e de la chicco, ca m-a rugat o prietena sa ii luam noi de aici la copilul ei ca ea nu gaseste, e videofonul acela care canta in engleza si in fr?
Irina sanatate multa lui Mario, tare ma rascolesc stirile astea, nici nu sunt in stare sa ma gandesc cum se pot simi parintii aia
Va pup si va doresc o zi frumoasa, o sa mai intru pe seara daca mai gasec o jumate de ora libera, afara ploua si e urat, deci se cheama zi de stat pe acasa.
,,,Am uitat sa va zic ca pe Alain il incanta cantecelele cu gesturi, imita tot ca o maimutica, avem in repertoriu bate vantul frunzele si ceva cantecel cu un crocodil cae face anumite gesturi, se invarte si el si sare e mortal.

Silvi si strumf mic Alain 19.01.2006

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:


am vazut aviz in posta si am fugit sa vad daca e pachetul de laredoute. ce bine ca mi-a sosit, chiar daca dupa o luna si ceva. oricum nu ma comand, decat la reducerile din ianuarie.

am fugit dupa marco la gradi. acolo am asistat la ziua unei fetite de la el din grupa. piticul meu a fost mortal cat a dat cioc cu Uca. a ramas uimita si educatoarea lui. Tort nu a papat, dar a bagat mami, in schimb.

Acina si eu vreau dintr-asta pt. marco, dar mai la primavara. oricum e cam scump...cadou frumos de Sf. Andrei. de ziua lui ce-i mai cumperi?
Silvia mersi mult de link. ma voi uita si in Ungaria si dca nu gasesc mai ieftin, il comand de pe site.
si Marco adora cantecele in care poate imita.prinde foarte repede semnele si ma distreaza ca nu conteaza unde e, el gesticuleaza.
Irina , doamne fereste de asa tragedie. nu-mi vine sa cred!!!!
Ma bucur ca mario e mai bine, sper sa si pape si sa nu fi luat nimic de la baiatul prietenei tale.

fug sa-mi adun coletul sai sa-l dezbrac pe marco.

a venit Clau cu wirelessul acasa, dar nu stie cum sa-l monteze si sa seteze.

_
Gio si Marco (6 ian. 2006)
poze si filmulete Marcowww.dropshots.com/giova2" target="_blank">(1),www.dropshots.com/ioana_purdea#" target="_blank">(2),www.dropshots.com/giova#" target="_blank">(3)
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=20b0170d301bd72a22e2bb&skin_id=0&large" target="_blank"> Marco- ingerashul nostru(montaj)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns asteryaro spune:

Silvi, telefonul este de la fisher-price, cel care apare si aici in stanga, alaturi de catelul vorbitor si borcanul cu forme de biscuiti.
Este putin, in comparatie cu ce au (deja) alti copii... ne-am hotarat foarte greu, noi cautam ceva care sa-l stimuleze, sa-l determine sa inceapa sa imite si el ceva sunete... greeeeeeu tare.

Cristina, mami de Razvan (31.01.2006)

www.dropshots.com/asteryaro

Mergi la inceput