Dulceturi si papanasi de sept-oct 2007 (19)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Roxana_G spune:

Pinacolada, multa sanatate lui Rares, poate nu e asa ceva grav. Bronsiolita se face de regula de la virus, foarte frecvent in colectivitate, de la VRS. Putin probabil sa aiba Rares asa, l-au ascultat ei si au zis asa?

Ma ingrijorez rau cu ce citesc, imi e inima mica mica de frica. Bolile astea la bebelusi...

Andrei a mancat bine dimineata, parea in regula. Cred ca timpul sa ramanem la 5 mese, el nici nu mai cerea mancare, oricum ii dadeam eu la orele fixe. Acum cred ca il las sa vad cand cere el.





Rox ,
Alexandra Maria (10.02.2004) si BB Andrei Serban (31.08.2007)

Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tomasa spune:

LA MULTI ANI sarbatoritilor zilei!

Piciulica mea va multumeste pt. aprecieri si va dulce! E adevarat, sunt induiosatori fratiorii...

mama bradutzului Tudor (9 ian. 2005)
si a papanashei Maria (25 sept. 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laurici_27 spune:

Buna dimineata mamici!
In primul rand vrem sa va multumim pentru urarile de ieri, si sa uram si noi la randul nostru La multi ani!! tuturor aniversatilor, sa cresteti mari, sa fiti sanatosi, norocosi si frumosi!
Sa va dam si noi raportul la 2 lunisoare.
Am facut vaccinul si noi, Infarix Hexa, intr-adevar sunt diferente de preturi f mari la farmacii, eu l-am luat de la sensiblue. Mi-a fost f teama de reactii, dar a dormit toata ziua, ceea ce nu-i prea sta in fire... si seara a facut ceva febra..38 dar i-a scazut destul de repede...din fericire.
D-na dr. a fost tare multumita de strumf, avem 5.740 si 58 cm., asa ca am crescut f bine.
Am si eu o rugaminte, completati si in dreptul nostru toate datele? nascut la maternitatea Giulesti, la 22.35, 3.100kg, 50 cm, scor apgar 10, nastere naturala. Multumim.
Pt ca noi va cunoastem pe toti, vom atasa si noi cateva poze cu noi, ca sa ne cunoasteti si pe noi.
Va pupam
http://www.flickr.com/photos/21241230@N03/?saved=1

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tomasa spune:

Pinacolada, sanatate multa lui Rares, stiu si eu ce inseamna sa fii cu copilul in spital si nu as vrea sa mai repet experienta. Sper sa scapam toate de asa ceva...
Rox, eu sunt nebuna cu scaunul de masina. E smgurul lucru la care nu fac exceptie, nu-l iau de acolo niciodata, sub nici o forma in mers. Putea sa tipe cand era mic pana se invinetea. Opream si il luam, altfel nu. Am si citit aicio o tragedie cu un copilas omorat in accident de masina, asa ca nu fac exceptii. Pt. copii mari, ca Alex sau si mai mari exista scaune speciale sau reductoare. Si eu i-l voi schimba pe asta al lui Tudor, ori de cate ori va fi nevoie cu cel adaptat grupei sale de varsta.
Iar cu blugii, voiam sa te sfatuiesc sa incerci si la Levis, eu zic ca e imposibil sa nu ti se potriveasca ceva. Ei au patru modele, slim fit (sau skinny fit, cei mai moderni, care subtiaza), straight (clasici), flare (evazati) si bootcut. Ii ceri vanzatoarei sa le probezi pe toate si vezi tu ce te avantajeaza.
Eu ani de zile am fost fidela modelului clasic 501, care este barbatesc de fapt dar au si nr. de dama, insa chiar inainte sa raman gravida mi-am luat unii slim 571, de care eram incantata. In ei arati cu cel putin 3 kg. mai slaba.

mama bradutzului Tudor (9 ian. 2005)
si a papanashei Maria (25 sept. 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bikmaria spune:

LAURICI,frumos foc bb tau ,sa-ti traiasca .e bine ca stiti deja cine e sefu in casa .

BIKMARIAmamica de dulceata micaMARIA TEODORA(05-09-07) side papanas maricel ALEX(14-07-96)poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tomasa spune:

Uite, aici un scaun pt. Alex:

http://www.chicco.ro/index.php?obj=front&action=produs_detalii&categorie_id=5&subcategorie_id=35&produs_id=505

mama bradutzului Tudor (9 ian. 2005)
si a papanashei Maria (25 sept. 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sabina spune:

'neata!
Roxana, deci la magaoaia aia te referai.moam, esti super tare:))
cat despre rigiditate la suspensii...dupa ani de zile cu dacia din 81 crede-ma ca nu o sa simt diferenta
sanatate, ia pastilute cu propolis si vitamina C, sunt miraculoase.
Pana si pe Sofia am convins-o sa le suga.

cat despre Alex, eu i-as cumpara un scaun de "kid", noi vrem sa luam pt Sofia Rodi XR, asa ceva, de la maxicosi.

Sim, Sofia va sta in spatele soferului, pt ca ea nu concepe altfel. Sotul meu conduce extrem de sigur, ma rog la Dumnezeu sa nu-l fure masina , dar am totusi incredere ca ne va pazi de accidente.
apoi si eu sunt fricoasa, si ii spun mereu ca nu ma deranjeaza sa merg in fundul camionului, dar sa mor zdrobita cam da



Zero toleranta pentru lipsa de toleranta fata de un copil!


Sabina, www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=33789&whichpage=1" target="_blank">Sofia Galagia si bb Gheo

Cea mai lungă cale este calea care duce de la urechi la inimă.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bikmaria spune:

LA MULTI ANI!tuturor bebicilor care astazi implinec 3luni,2luni,1luna.

BIKMARIAmamica de dulceata micaMARIA TEODORA(05-09-07) side papanas maricel ALEX(14-07-96)poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns betty78 spune:

Afibebe dulce foc Cristian....
Pinacolada multa sanatate lui bebe Rares....si mare grija cu bronsiolita....ca al meu a ajuns la terapie intensiva din cauza asta. Eventual vezi daca ii creste nr de respiratii pe minut si daca da, du-l imediat la doctor

Azi l-am cantarit pe bebe Mario si a luat 550 gr in 18 zile, ceea ce cred ca este exceptional mai ales ca din data de 16 am intrat in luna a 4-a si ritmul de crestere trebuie sa scada.
Tot azi am vazut ca daca il pun la mine in pat si stau langa el, incearca sa se intoarca pe burtica...., inca nu a reusit de manuta, dar persevereaza

Betty78deMario-Alexandru 16aug2007
pozele noastre
asa creste bebe Mario

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns betty78 spune:

Sabina si eu tot la fel stiu, ca dreapta spate....eu la fel l-am pus intotdeauna.

Betty78deMario-Alexandru 16aug2007
pozele noastre
asa creste bebe Mario

Mergi la inceput