LMA! Fulguleti de noiembrie-decembrie 2006 (117)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns doradora spune:

observatie: asta vara, la 22-23 de grade in casa, pisi statea si dormea in maneca scurta; acum, desi temperatura e mai mare in casa, respectiv 24-25 grade, sta in pantaloni de trening, cu sosete, si doarme in pijama si intr-un sac subtire de dormit. teoretic, ar trebui sa o las mai lejer, practic,am vazut ca si bebeii vostri stau in dresuri sau in pantaloni. exista vreo explicatie logica, din care sa rezulte ca fac totusi bine si ca nu o infofolesc prea tare? ar fi aia cu curentul, ca altfel o trage iarna, dar sa fim seriosi, ea sta ziua mai mult in sufra, unde e inchis cu termopan si unde exista si balconul, inchis la randul lui cu termopan.


(da, stiu, iar am probleme existentiale!!!)

chris + alexandra
varsta alexandra
bebeii nostri

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danutz spune:

Io stiu ca la Ktrinel e inca noapte, da' la noi e ziua zdravana asa ca:
LA MULTI ANI JULIA!
Sa cresti mare, sa fii sanatoasa si numai de bucurii sa ai parte in viata!


Danutz, mamica de bebe Rares (14.12.2006)

www.geocities.com/mami_nov_dec_06/" target="_blank"> fulguleti
varsta rares

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danutz spune:

Citit povesti de Crykett si Dbunny...ieri la birou! Iar plans si apoi ras cu lacrimi (ma gandesc ca ai mei colegi or sa-mi faca cadou de Craciun o sedinta la psihiatru!!!) Dbunny, lasa viteza aia ca viteza, dar zig-zag-ul?!!! Am ras de nu am mai putut de burta!
Danita, nu stiu ce sa-ti zic, noi nu am servit medicamente pana acum, decat supozitoare. Vigantolul il dau cu lingurita, picaturile de Fe amestecate cu fructele...cam atat! Sanatate multa!
Deea, perseverez in ai da lui Rares bucatele de mancare in mana. Meniul bucatzos e limitat: paine, castraveti, rosie,branzica...tocmai fiindca le marunteste in manutze si apoi baga in gurita. Mesteca ce mesteca si inghite.(se mai si ineaca bineinteles...dar sunt cu ochii pe el cat cepele) Am renuntat de mult la blender, dar inca pasam cu furculita totul. Carnea o fierb bine, o tai marunt si o pasez si cu furculita. Incearca sa-i dai mancare in manutza. Chiar daca la inceput nu o sa faca nimik altceva decat sa se joace cu ea, incet incet, o sa bage si in gurita si o sa mestece.
Chris, esti mortala cu babele alea...
Sa va povestesc o faza de ieri: iese bona cu el afara, il da jos din carut ca Maria-Sa sa se plimbe tinut de manutze, dupa vreo ora oboseste si cica sa-l puna inapoi in carut. Si unde nu incepe cupilu' sa urle, fiindca nu voia in carut nici de frica. Saraca femeie, era si cam departe de casa, a fost nevoita sa-l puna totusi, fiindca nu putea sa-l tina in brate si sa ia si carutul (i se intorc rotile in toate partile). Ajunge la intrarea in scara, copilu' urla in continuare, si ies nene babele. 'Vai da' ce are copilul? Vai da' ce i-ati facut? Vai da' el de obicei nu plange, e bolnav?' Bona nici nu s-a uitat la ele, a lasat carutul jos in scara si s-a aruncat rapid in lift...
Bine ca Denis e mai bine...nu-i lasa acasa?
Citesc cu interes ce scrieti voi vis a vis de rasfat...deocamdata inca nu am o parere, mai citesc, ma mai documentez. Sunt de acord ca la varsta asta nu poate exista rasfat, dar...cum calmam crizele de isterie ?(feeling-ul meu zice ca de acum cam de asta vom avea parte...)
Ma cere...revin!

Danutz, mamica de bebe Rares (14.12.2006)

www.geocities.com/mami_nov_dec_06/" target="_blank"> fulguleti
varsta rares

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns a_deju spune:

cu noaptea-n cap (), dar nu puteam rata asa mare eveniment:
LA MULTI ANI JULIAAAAAAA!!!
sa cresti mare si frumoasa, sanatoasa si..devreme-acasa :)))) felicitari ktrinelu' pt primul an de mamit, la cat mai multi voiosi de-acu' inainte :) petrecere frumoasa, si..io una..abia astept sa salivez la poze :)) multi multi multi pupici de la pisici :)

Deea, mami de www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=414b2893332a6a41d7c2a4&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Eric(15.12.2006)

www.helpsonia.com/" target="_blank">pentru sosonica


"outside of a dog, a book is man's best friend (..'coz inside of a dog it's too damn dark to read..)"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Yagmur spune:

Neatzaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa!!!!!
Incep ziua prin a ura LA MULTI ANI, frumoasei Juliei.... sa creasca mare, frumoasa, desteapta, sa ramana la fel de vesela si independenta..... transmitem pupici din Cluj
Azi am inceput ziua cu Freddy Mercury si toata ziua se va auzi in tot containerul..... tribut pentru el!!!!!
Bubitzele au revenit aseara, chiar nu stiu de la ce; ii dau Ketof si daca nu dispar sper sa ajung la un alergolog, daca gasesc unu' bun in Cluj.
Va pup dulce si weekend placut!!

Yagmur - mami de Luca (19 decembrie 2006)

www.geocities.com/mami_nov_dec_06/" target="_blank">fulgi de nea
slide Luca
varsta Luca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lizzy spune:


buna dimineata
pt urmatoarele cateva zile luam o pauza din motive strict administrative si organizatorice

am intrat doar sa urez pt ieri si pt azi:



MARK
DANIEL
ALEXA
DARIA





dar mai ales si mai ales pt

JULIA

sa ne traiesti intru multi ani tu si parintii tai dragi!!!





Marc (17.12.06) si Ianis (14.09.04)

Pozele noastre / www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=52587" target="_blank">Nasterea lui Ianis


www.helpsonia.com/" target="_blank">Pentru Sonia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crykett spune:

JULIA

Multumim celor care ne-au citit povestea si ne-au felicitat .Noi plecam azi la mama si ne intoarcem miine,sa ca va pup pe toate si va doresc un sfirsit de saptamina cit mai linistit.

cristina de Antonio 20-11-2006 Andrei 31-08-2004

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danita spune:

LA MULTI ANI JULIAAAAAAA!!! sa fii sanatoasa sa iti fie bine ! pupici calzi de la noi !
D

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danita spune:

am pus ceva in emailul comun, enjoy !!!

D

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simo29 spune:


LA MULTI ANI JULIA!!!!!

N-am citit nimic din urma - telegrafic:
- sunt f f f f f fericita - acum David a mancat fructe cu biscuiti - suntem pe drumul cel bun
- imediat mergem la control - sper sa fie bine
- dupa masa ma duc la Oana la spital - revin cu vesti!

Pupici,

Simo si David (9 noiembrie 2006)

Mergi la inceput