Miresele anului 2006 (83)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns kitzy spune:

Ciorbitza a la grec
Aly chiar daca o stiu pe tipa de ani de zile si stiu ca lucreaza fin, tot mi-e groaza sa merg, nu-mi place mirosul din cabinet, nu-mi place cum suna freza, nu-mi plac multe chestii asa ca pana nu arde, nu ma duc

18 cu posibil

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

Neatza!!!
eu pe acasa, cu durere de spate si cm de azi noapte. asa ca s-a dus Clau cu piticul la gradi. din cazua asta ma durea spatele ca se apropiau rusii.
frig, frig, frig....

Aly pai am ramas fara maseaua de dupa canin, asta din iulie, dar nu m-am dus de frica. acum nu merg ca nu am de dat pe dentist 500 euroi si ca imi e frica in continuare.
Nu prea zambesc eu cu gura pana la urechi sa se vada lipsa...dar e musai sa-l pun, si cum dintii de langa sunt necariati, nu are rost sa-i strice. caci un dinte pilit...are durata scurta de viata.
Kitzy sper sa nu te doara pana nasti si si dupa. caci daca vei alapta nu poate sa-ti faca anestezie, asa ca roaga-te la DD sa reziste maseaua mult timp inca.
ciorbitza a la grec...si eu as face...mai ales cu carne de pui.....dar cred ca fac rapid o ciorba de legume, si pe urma a la grec.

_
Gio si Marco (6 ian. 2006)
poze si filmulete Marcowww.dropshots.com/giova2" target="_blank">(1),www.dropshots.com/ioana_purdea#" target="_blank">(2)
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=20b0170d301bd72a22e2bb&skin_id=0&large" target="_blank"> Marco- ingerashul nostru(montaj)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kitzy spune:

Si eu am pus niste carnita de pui in ciorba si a trebuit s-o si acresc un pic cu otet ca am nimerit niste morcovi foarte dulci.

18 cu posibil

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alynutza spune:

Gio nasol atunci, stiu ca e scump tare implantul, dar e o solutie mai buna. Eu m-am hotarat sa pun bani la ciorap sa imi inlocuiesc din timp fiecare dinte, mai bine baba cu implanturi decat baba cu proteza .

Kitzy cum faci ciorba a la grec?


Truly great friends are hard to find, difficult to leave, and impossible to forget.

www.flickr.com/photos/9684774@N08/sets/72157600636179296/" target="_blank">prajituresc si www.flickr.com/photos/9684774@N08/sets/72157600636180054/" target="_blank">bucataresc
Mrs. Perfect for more than 1 year

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ooana spune:

Neata si de la mine...
...iau si eu un ceai daca a mai ramas de la Kitzy.
...din pacate stiu la ce sa ma astept ca asta o sa fie a 2 rezectie pe care o fac...si la prima m-a durut de numa si in timpul si dupa...si ca sa fie totul ca la carte m-am mai si invinetit

voi ce mai faceti, cum e vremea? zapada?
ca aici e un ger din ala sec!

Gio...am vorbit si eu cu medicul meu despre implanturi...mai mult de curiozitate si mi-a zis ca nu e dureros.


You don't love a woman because she is beautiful, she is beautiful because you love her.



Noi 2...
www.flickr.com/photos/10138152@N02/sets/" target="_blank">...si o clipa din viata noastra!

www.youtube.com/watch?v=pLKkGs41RAA" target="_blank">Wedding-videoclip

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kitzy spune:

Aly ciorba a la grec o fac asa:
Calesc ceapa, morcov, patrunjel, telina, ardei rosu, ardei verde ( in special morcovul si ardeiul daca le calesti dau o culoare galbena, placuta) deci astea toate la calesc in putin ulei si pun apa peste ele si sare. Carnea o fierb cam de jumate separat pana se duce toata spuma si dupa-aia o fac bucatele si o bag in supa. Cand sunt toate fierte, separat in alt vas pun o lingura de faina, cam 1/2 pahar smanatana si un pic de iaurt, le amestec bine si treptat pun supa peste tot amestecul asta ( nu le bag direct in oala ca se branzesc) si dupa ce le amestec, torn totul in supa si daca mai trebuie acru, pun un pic de otet sau sare de lamaie. Si gata!

18 cu posibil

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns krelia spune:

neatza fetele!

kitzy, mi-e mai bine....eu vroiam sa merg zi la servicel, da' al meu berbant cica...nu te duce, ca te intoarce...asa ca, mi-am luat concediu medical pana vineri inclusiv....noroc ca nu am adunate multe la serv, de care sa nu se poata ocupa altii...numai tusea asta sa-mi treaca si ma declat fericita ...

Aly, n-ai de ce sa rosesti...chiar ai un mare talent si sunt convinsa ca-ti place!...bine, ai si pretendent la mancare.pai je daca i-as da la al meu mini verzisoare si morcovei...s-ar uita crucis si ar crede ca m-am tacanit ...

Gio, tin pumnii sa iasa bine....mai am si eu n exemplar acasa....insa, care nu vrea implant....si nush cum sa-l conving ca..in timp, dac alasa paua a intre dinti..e mai rau...ca se deplaseaza si se slabesc in gingii..asa ca, poate...daca am o concluzie de la tine......

onutzu', iti tin pumnii si tie, ca stiu cum e la rezectie ....eu m-am si umflat la falca...parca eram o veverita cu stocu pentru iarna facut in falcutza ...si ma dureaaaa ...dar a trecut...

vremea pe aici...nici nu mai stiu cum e, ca nu am mai iesit din casa de vreo 3 zile......cand er afrig.....acu' vad insa ca e soare...da' avea dinti.....


E mai bine sa taci si sa dai impresia ca esti prost decat sa vorbesti si sa inlaturi orice dubiu.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

Oana , asa o fi nu e dureros, dar am nevoie de curaj...si pt. maseaua de minte, care trebuie scoasa am nevoie de curaj....sper sa aiba radacinile drepte sa o scoata usor. oricum am film la dosar, asa ca se va vedea.
Aly pai nu sti cum se face o amarata de ciorba? faci retete complicate......
Kitzy si eu tot asa fac, doar ca nu pun atatea legume, daca nu am atunci. eu nu pun iaurt si o acresc in farfurie cu otet. aaa...eu mai pun orez...doar asa e ciorbba a la grec. si amestec faina cu apa, apoi cu smantana si un galbenus de ou, o pun in ciorbitza si nu se branzeste.

_
Gio si Marco (6 ian. 2006)
poze si filmulete Marcowww.dropshots.com/giova2" target="_blank">(1),www.dropshots.com/ioana_purdea#" target="_blank">(2)
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=20b0170d301bd72a22e2bb&skin_id=0&large" target="_blank"> Marco- ingerashul nostru(montaj)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kitzy spune:

Gio si eu pun orez de obiecei, dar de data asta n-am mai pus ca am facut-o tare deasa si nu se mai preta si orezul.
Eu de la soacra-mea am invatat sa nu mai pun galbenus in supa, ajunge smantana cu faina si multe am invatat de la ea, ca e bucatareasa
Trebuie sa-i mai zic sa ma mai invete trucuri.

18 cu posibil

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

Kitzy eu galbenus de ou pun doar in asta si cea de salata.
Krelia ma bucur ca esti mult mai bine. lasa ca te anunt cand merg pt. implant....acum sunt mai morcovita, mai ales ca nu e dr. mea. nu ea il facea, ci nu stiu ce mare prof. universitar, doar ca ea era mana lui dreapta. acum ....sa vb. cu asta cui m-a pasat.....

_
Gio si Marco (6 ian. 2006)
poze si filmulete Marcowww.dropshots.com/giova2" target="_blank">(1),www.dropshots.com/ioana_purdea#" target="_blank">(2)
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=20b0170d301bd72a22e2bb&skin_id=0&large" target="_blank"> Marco- ingerashul nostru(montaj)

Mergi la inceput