LMA! Fulguleti de nov-dec 2006 - 112

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ruxandra_sb spune:

Intors din parc, acu fug sa culc Grigore. Aruncat un ochi rapid sa vaz daca aparura vesti de la Roxanicaaa. Cand colo .. gasesc nu vesti, ci super-vesti!



Bravo! Ce ma bucut pt voi. V-ati chinuit o leaca, ati trecut prin multe, dar eu zic c-a meritat. ESti tare mami! Sa nu uit nici de tati. Imi vine sa te pupacesc toata. Revin si cu nitel tras de urechi cu alea cu mancatul, blabla.



Are mama doi flacai.. Matei (5) si Grigore (1)

www.petitieonline.ro/petitie/sustineti_bolnavii_de_cancer_care_au_fost_lasati_fara_tratament-p41000032.html" target="_blank">Sustineti bolnavii de cancer care au fost lasati fara tratament!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danita spune:

roxanel, ma bucur mult pt voi !!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kikineata spune:

Iaca da am adus ...cum fac sa ti-o dau? il trimiti pe d??

quote:
Originally posted by dianocica

la-u-ra

kikineato ai adus si la fata neste apa la borcanel de la niagara?

oanacat tot imi cere sa ma loghez :(((

diana si david 03.12.06


Alaptatul Help-line. Pentru un copil fericit si increzator www.euro.who.int/document/WS_115_2000FE.pdf?language=english" target="_blank">OMS recomanda www.babycentre.co.uk/baby/safety/chokingguide/" target="_blank">Prim ajutor www.gahospita.go.ro/toxapel.html" target="_blank">Toxapel



KIKINEATA mami de SARA MARIA (16 noiembrie 2006)

http://picasaweb.google.com/kikineata

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anateo2004 spune:

roxanica ce ma bucur ca e David sanatossi povestea ff emotionanta
azisan-ai putea sa pleci doar tu cu Denis cu avionul si tati cu masina?la varsta asta nu prea au rabdare,fimea a inceput sa devina cooperanta pe la 2,6ani.intr-un an cand ne intorceam de la mare,ca sa stea linistita in scaun,dupa ce s-a sculat din somn eu am stat cu laptopul pe genunghi ca sa se uite ea la desene.poate merge si la voi.pt Denis sa se faca repejor bine.
kikineata eu asa as vrea sa fac,intai ROR-ul si apoi pentaximul.noi am decalat vaccinarile de la inceput din cauza unor probleme cu o luna,asa ca acum la 1 an m-amgandit sa profit de pauza asta.
dia eu i-am luat Teodorei de la primigi cizme,de piele si imblanite.lui Seba nu ii iau ca el inca nu merge singur,iar eu nu-l plimb de manute,bine nici nu am voie,trebuie sa il las sa se dezvolte cat mai natural ca sa nu solicitam piciorul.si nici nu au fost scumpe 1mil.
dolores sper sa nu fie ceva de durata.
Seba are din nou muci,nu sunt curgatori,dar se "simpt" la supt si mai tuseste cand se ineaca.am avut pauza de 1 sapt eu am de gand sa-i dau titlul de ce mai mucios fulguletin rest e vesel.oricum a avut de atatea ori ca ne-am obisnuit cu ei
oanacat nu pot vedea pozele
laura foarte reusita petrecera!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aka spune:

Roxanica ma bucur tare mult ca David nu are nimic. pupam familia curajoasa .
Oana am vazut cretulina. e frumusica foc .

2 pasi, a facut 2 pasi . si cred ca ies maselute ca e gingia umflata si noaptea se trezeste plangand. sper sa treaca mai repede.



Monica si www.totsites.com/tot/mariachristina" target="_blank">Maria Cristina (20.12.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bamboletta spune:

Copilul Scorpion

Personalitate :
Copilul Scorpion are nativ un caracter intens si secret, care poate fi perceput ca o oala sub presiune, dar in realitate este doar dorinta de a explora, de a provoca si de a-si asuma riscuri. Aceasta inclinatie poate crea anumite nelinisti, insa fiti siguri ca acest copil va va uimi intotdeauna prin siguranta si entuziasmul sau incontestabil. Tanarul Scorpion poseda un instinct redutabil si o vointa iesita din comun. Energiile sale trebuie bine stapanite pentru ca pot duce la actiuni excesive, iar emotiile sale sunt puternice si psihicul sau este mereu cu garda sus. Astfel, va va fi dificil sa-l faceti sa se razgandeasca asupra unor actiuni care pentru el reprezinta pigmentul care-i coloreaza viata. Rebel si individualist, cele mai bune lectii pe care i le poate da viata provin in principal din experientele personale. Flerul si spiritul de analiza care caracterizeaza acest copil il conduc intodeauna dincolo de aparente, dincolo de ceea ce se vede, facand din el un om determinat, fascinant si atasant.

Destin :
Din adolescenta, Scorpionul dovedeste implicare emotionala si personala in orice actiune a sa. Dotat cu o vitalitate remarcabila, accepta conditii care pot face dovada psihicului si mentalului sau remarcabile. Aspira in egala masura la o siguranta materiala si fizica in scopul de a-si echilibra emotiile complexe si care pot uneori sa-l destabilizeze. Tanarul Scorpion investeste mult in actiunile sale si nu se va abate din drum chiar daca acest lucru pare imposibil. Putin misterios, solitar si inainte de orice pasional, el cerceteaza si sondeaza intr-una pentru a-si satisface setea de cunoastere. Perspicacitatea si judecata patrunzatoare contribuie fara indoiala la expresia creatoare a puterii sale conferind personalitatii sale o aura de mister.

Familie :
Inca din carucior, bebelusul Scorpion poseda o natura care cere respect. Plansul ca si rasul se manifesta cu toata taria si pune in ele toata fiinta sa. Cand are o idee in cap, mai bine incercati sa-l ajutati, pentru ca nimic nu-l poate opri sa o duca pana la capat! Are nevoie de indrumari si sfaturi bune de la inceput pana la sfarsit pentru a-si putea utila la maximum resursele inepuizabile. Copilul Scorpion are o imaginatie bogata si un gust pentru mister foarte pronuntat. Pentru sarbatoarea de Craciun, de exemplu, va folosi cele mai insolite decoruri si veti fi incantat de talentul sau de regizor. Temperamentul sau cere o mare libertate de actiune si un curaj sustinut pentru a innabusi incertitudinile care pot lua nastere. Inteligenta copilului Scorpion este vie si intuitiva, se dezvolta precoce din experiente adesea rudimentare. Sa nu va mire ca veti gasi in laboratorul sau improvizat insecte disecate si alte lucruri de acest gen ... Esential pentru el este sa poata sonda si sa descopere tot ceea ce este necunoscut.


Anatomie :
Simptomele si slabiciunile micului Scorpion se manifesta in general la nas, organe genitale, vezica, prostata si glandele sexuale, putand cauza guturai, sinuzite cronice, hernii si probleme uterine.


Emotie :
Dotat cu sentimente puternice, bebe-ul Scorpion se ataseaza puternic de cei din jurul sau. Somnul sau agitat, insotit adesea de cosmaruri, necesita prezenta dvs. calduroasa pentru a-l linisti si a-l adormi din nou. Acest copil poseda o determinare si rezistenta extraordinara. Adesea, gaseste resurse pentru a depasi cu curaj dificultatile care pot interveni. In sprijinul acestor afirmatii, daca vede un prieten ranit, va improviza pe loc un pansament si va incerca sa-l ajute sa se simta mai bine. Inclinatia catre investigatie si aventura il fac un autentic Sherlock Holmes, obisnuit sa rezolve o enigma sau o situatie complexa. Tanarul Scorpion are de foarte mic o personalitate bogata si fascinanta. Sub aparenta sa detasare se ascunde o inima de aur si un devotament profund pentru cei pe care-i iubeste. Isi dezvaluie secretele cu prudenta si o va face in totalitate numai daca simte incredere si libertate si nu-i va fi afectata sensibilitatea care-l caracterizeaza.

Afinitati :
Compatibilitate: Rac, Pesti
Stimulare: Fecioara, Capricorn
Confruntari: Varsator, Leu
Complementaritate si opozitie: Taur

BambolettadeAntonia-Gabriela(1 nov 2006)
Aniversare 1 An
luna 12
www.youngnutrition.net/member/tickers/61250/ticker4.png" target="_blank">varsta Antonia
www.smi.ro/fulguleti/" target="_blank">Fulguleti nov-dec 2006

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crykett spune:

BUNA ZIUA.

In primul rind vreau sa multumesc din suflet,fetelor care s-au gindit la mine(sunteti minunate).
Apoi cu intirziere urezfulguletilor sarbatoriti pina azi,sa aibe parte de tot binele din lume.
Sanatate multa puilor bolnaviori.
Felicitari Roxana la amindoi.
Vizionat poze si filmulet ,frumosi foc
Eu imi revin mai greu.Puiul meu ma speriat azi ingrozitor,a adormit pe la 11.30 si la un moment dat il aud plingind,cind intru la el era pe jos,a cazut din patutul lui locul pe care il consideram cel mai sigur din casa,M-AM SPERIAT INGROZITOR,am sunat dr.si mi-a zis sa il urmaresc,daca nu vomita,nu face febra si nu a lesinat,sa il las in pace.
va pup

cristina de Antonio 20-11-2006 Andrei 31-08-2004 BAIETII MEI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns acs spune:

Superbe pozele din Iasi!

Roxanica, bine ca v-ati intors acasa sanatosi si ca ati scapat de investigatii! Din cate povestesti, i-a fost tare greu micutului si voua la fel!

Flore, Victor are o pereche de cizmulite de piele, imblanite, nr. 22, mostenire de la fete. Dar sunt maro, asa ca se potrivesc cu geaca :). Ii sunt putin mai mari, dar asa putem pune si o pereche de sosete mai groase in caz de nevoie.

Aka, felicitari pentru primii pasi!

Anateo, nu ia Seba titlul asa de usor :). Trebuie sa se bata cu Victor pentru asta. Ca si la noi mucii sunt de-ai casei. Sper sa plece in vacanta macar la vara. Bine ca-s doar muci!


Manuela, Stefan si cele 3 minuni

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bamboletta spune:

Aka-felicitari pt primii pasi

Cryket-si noi am patit-o
Antonio

Oanacat-vazut pozele o scumpete creata Nicole

multa sanatate fulguletilor mucosi

BambolettadeAntonia-Gabriela(1 nov 2006)
Aniversare 1 An
luna 12
www.youngnutrition.net/member/tickers/61250/ticker4.png" target="_blank">varsta Antonia
www.smi.ro/fulguleti/" target="_blank">Fulguleti nov-dec 2006

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns flore26 spune:

AKA felicitari !!!

Ne/am imbogatit vocabularul cu: pac pac, paca, pac ( cu a de la roman), bleax
Editez, ca am uitat...cand vede o floare, frunza, pom zice: pciu...asa i/am spus eu ca floarea miroase frumos, si stranutam de la ea...
FLORE ALESSIA LIANE (16-12-2006)
LUNA 11
IMPOTRIVA BANNARII AELITEI

Mergi la inceput