FOLOSITI ULEI DE PALMIER LA PRAJIT ?

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns printesa_roz spune:

quote:
Originally posted by noni930

Uleiul de palmier si de cocos sint cele mai sanatoase uleiuri pentru gatit la temperaturi inalte. Iar la salate ulei de masline presat la rece si nerafinat (extra virgin) si uleiul de seminte de in. Si uleiul de floarea soarelui e OK daca e presat la rece si nerafinat.

Eu iau ulei de cocos zilnic (cu lingura) si nu am probleme cu greutatea. Din contra, uleiul de cocos ajuta la mentinerea unei greutati sanatoase.
Mai multe informatii aici (in engleza):

http://www.coconutoil.com/




Poti sa ai colesterolul marit si fara sa ai probleme cu greutatea. Deci poti fi slab si sa ai colesterol mult pe interiorul vaselor de singe.....eu de ex am greutate normala (59kg, 171cm). Doar din analizele singelui poti sa iti dai seama daca ai probleme sau nu.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns noni930 spune:

Imi fac analize regulat si nu am colesterolul ridicat.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns socrate spune:

Buna fetelor,

Eu am cumparat ulei de palmier si l-am si folosit. Toate bune dar la partea intarita nu m-am lamurit cum il scot din bidon. Daca aveti vreun sfat...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elyda spune:

quote:
Originally posted by socrate

Buna fetelor,

Eu am cumparat ulei de palmier si l-am si folosit. Toate bune dar la partea intarita nu m-am lamurit cum il scot din bidon. Daca aveti vreun sfat...

eu l-am folosit la prajit si am fost foarte multumita.cand l-am cumparat era ...ulei ,dar cand sa-l folosesc...era tare.am turtit sticla aia de au gasit-o...alte alea pana am reusit sa scot uleiul din ea.chiar m-am mirat ca nu au gasit si ei alt tip de ambalaj tinanad cont ca nu este lichid!

dana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mirrella spune:

Eu am bagat bidonul intr-o oala cu apa fierbinte,l-am tinut pana s-a facut lichid uleiul,apoi l-am pus in caserole de plastic.


La ce bun sa contrazici o femeie? E mult mai rentabil s-o lasi sa-si schimbe singura parerea. - Jean Anouilh

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anelize spune:

quote:
Originally posted by monica-elizabet

este f bun pentru prajit, normal ca pe salate nu prea merge...acolo noi folosim ulei de masline extravirgin
iar pentru prajit mai folosim canola si pe cel de porumb(de fapt le cam alternez) si le arunc f repede

monica
mami de alex si ruxi
Prajituri si papa bun
Papa de Post




Monica,m-am uitat la pozele tale................ M-ai fascinat.Doamne cate mancaruri,ce prezentare (castroanele de paine m-au terminat).......ar trebui sa intrii in cartea recordurilor.Am ramas gu gura deschisa...........si de pofta si de uimire.
FELICITARI!!!!!!!!!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Luna75 spune:


quote:
Originally posted by anelize

Am ramas gu gura deschisa...........si de pofta si de uimire.
FELICITARI!!!!!!!!!!!!




Nu esti singura!

Cu rabdare si perseverenta nimic nu e imposibil.

Mergi la inceput