Cadouri de Craciun - capitolul jucarii

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns geniest spune:

quote:
Originally posted by Anina_n

quote:
Originally posted by geniest

quote:
Originally posted by Anina_n

geniest, super, multumesc !
Pentru nepotica mea de 8 ani e super !



Nina, mami de www.babiesonline.com/babies/n/ninacristina" target="_blank"> Nina-Cristina (10.01.2002)
Diabet zaharat la copii, Copii din 2002, Copii capricorn

*** Printesa Ema din castel ! ***



Ma bucur ca v-am fost de ajutor. Anina fi'miu a primit la 3 ani jumate si s-a descurcat f. bine din prima. Dupa parerea mea pentru copil de 8 ani jocurile acestea sunt cam simple.

www.andreialmeu.piczo.com



geniest, inseamna ca nu e chiar ca pe vremea cand eram noi copii si intrebarile erau mai pentru scolari.
Atunci, o fi bun pt. fiica mea, de aproape 6 ani(Doamne, nu-mi vine sa cred ca am fetita de 6 ani!) !
Ea isi doreste o papusa din seria printeselor Disney, un ponei, o carte de povesti cu Andersen-povestitorul si haine.




Nina, mami de www.babiesonline.com/babies/n/ninacristina" target="_blank"> Nina-Cristina (10.01.2002)
Diabet zaharat la copii, Copii din 2002, Copii capricorn

*** Printesa Ema din castel ! ***




Ninapoate or fi si mai complicate pt. copilasi mai mari, nu stiu ce sa zic ca nu am cautat. Insa functioneaza exact cum a aspus Anuska in mesajul ei.
Exemplu de plansa din jocul nostru: intr-o parte a plansei sunt grupate niste zmee colorate in 2 culori. In cealalta parte sunt niste galeti cu vopsele in doua culori fiecare, corespunzand zmeelor. Daca pune o borna pe zmeul colorat in rosu si albastru pe cealalta trebuie sa o puna pe galeata cu vopsea rosu si albastru. Numai asa se aprinde beculetul verde si canta frumos. Mie mi se pare simplu de-asta zic ca pt. 8 ani e banal.

www.andreialmeu.piczo.com

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dana d spune:

Fetita mea are 4,5 ani si am gasit pentru ea pe pagina cu Sapientino, doar pe cel cu Travel. E interesanta ideea, i l-as lua si eu pentru cadoul de la gradinita, dar mai stie cineva siu alte modele de Sapientino pt copii peste 4 ani> Nu stiu daca asta cu Travel e atat de fascinant pt fata mea.
Si inca ceva: cred ca jocul asta are farmec doar o zi doua, pentru ca nu aduce nimic nou de cate ori te joci cu el, practic raspunsurile sunt aceleasi si copilul le memoreaza imediat si apoi incepe sa raspunda automat, nu credeti?



Fetele mele

Iremediabil indragostita de CANADA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns truli-luli spune:

quote:
Originally posted by Anina_n

quote:
Originally posted by geniest

quote:
Originally posted by Anina_n

geniest, super, multumesc !
Pentru nepotica mea de 8 ani e super !



Nina, mami de www.babiesonline.com/babies/n/ninacristina" target="_blank"> Nina-Cristina (10.01.2002)
Diabet zaharat la copii, Copii din 2002, Copii capricorn

*** Printesa Ema din castel ! ***



Ma bucur ca v-am fost de ajutor. Anina fi'miu a primit la 3 ani jumate si s-a descurcat f. bine din prima. Dupa parerea mea pentru copil de 8 ani jocurile acestea sunt cam simple.

www.andreialmeu.piczo.com



geniest, inseamna ca nu e chiar ca pe vremea cand eram noi copii si intrebarile erau mai pentru scolari.
Atunci, o fi bun pt. fiica mea, de aproape 6 ani(Doamne, nu-mi vine sa cred ca am fetita de 6 ani!) !
Ea isi doreste o papusa din seria printeselor Disney, un ponei, o carte de povesti cu Andersen-povestitorul si haine.




Nina, mami de www.babiesonline.com/babies/n/ninacristina" target="_blank"> Nina-Cristina (10.01.2002)
Diabet zaharat la copii, Copii din 2002, Copii capricorn

*** Printesa Ema din castel ! ***



Fetelor jocuri de care vorbiti voi i-am luat eu de Pasti nepotelului meu de aproape 6 ani de la NORIEL. Exista 2 variante, pentru prescolari (cu meserii, culori, forme nici eu nu mai stiu ce) si scolari (cu intrebari simple de geografie, zoologie... care implica cititul unor texte), iar nepotelul meu a fost foarte incantat. Iata despre ce vorbesc:
http://www.noriel.ro/cluburi_produs/Cine-STIE-CASTIGA-SENIOR-COMPACT.htm
si http://www.noriel.ro/cluburi_produs/Cine-STIE-CASTIGA-JUNIOR-COMPACT.htm

spor la cumparaturi!

Cami si ANA (17.08.2005)

poze Ana
varsta Anei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns geniest spune:


Fetelor jocuri de care vorbiti voi i-am luat eu de Pasti nepotelului meu de aproape 6 ani de la NORIEL. Exista 2 variante, pentru prescolari (cu meserii, culori, forme nici eu nu mai stiu ce) si scolari (cu intrebari simple de geografie, zoologie... care implica cititul unor texte), iar nepotelul meu a fost foarte incantat. Iata despre ce vorbesc:
http://www.noriel.ro/cluburi_produs/Cine-STIE-CASTIGA-SENIOR-COMPACT.htm
si http://www.noriel.ro/cluburi_produs/Cine-STIE-CASTIGA-JUNIOR-COMPACT.htm

spor la cumparaturi!


[/quote]

Da...uite ca sunt si mai elaborate la NORIEL, pentru varste mai mari. Cele SAPIENTINO (firma fiind CLEMENTONI) sunt intr-adevar pentru copii mai micuti (2 -3 - 4 anisori).
Super !

www.andreialmeu.piczo.com

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dana d spune:

Bine, dar cum le comandam de la Noriel? Nu am observat sa se vanda online. deocamdata eu le-am trimis un mesaj cu intrebarea, sper sa primesc si raspuns.

Fetele mele

Iremediabil indragostita de CANADA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danamiha spune:

quote:
Originally posted by dana d

Bine, dar cum le comandam de la Noriel? Nu am observat sa se vanda online. deocamdata eu le-am trimis un mesaj cu intrebarea, sper sa primesc si raspuns.

Fetele mele

Iremediabil indragostita de CANADA



Astazi am cumparat din Selgros jocul despre care vorbiti:http://www.noriel.ro/cluburi_produs/Cine-STIE-CASTIGA-SENIOR-COMPACT.htm la reducere, cu 190.000 lei vechi.E pentu 6-11ani.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danamiha spune:

Daca aveti copii pasionati de constructii acest joc:http://www.jocurioffline.com/producator.php?e_id=1352 e foarte interesant.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anuska spune:

quote:
Originally posted by danamiha

quote:
Originally posted by dana d

Bine, dar cum le comandam de la Noriel? Nu am observat sa se vanda online. deocamdata eu le-am trimis un mesaj cu intrebarea, sper sa primesc si raspuns.

Fetele mele

Iremediabil indragostita de CANADA



Astazi am cumparat din Selgros jocul despre care vorbiti:http://www.noriel.ro/cluburi_produs/Cine-STIE-CASTIGA-SENIOR-COMPACT.htm la reducere, cu 190.000 lei vechi.E pentu 6-11ani.



Asta se apropie fffffffffff mult de cel de are povesteam din copilarie!
Chiar mi-ar place sa i-l iau si eu, ca celelalte le-am vazut si eu si intr-adevar sunt simplute.....


*********************************
Poze noi cu familionu'
Poze la intoarcerea cu Teo(bb2) acasa De la botezul Teodorei Din parcul Tineretului

Povestea nasterii Anei 17.03.2000 si Povestea nasterii Teodorei(bb2) 8.10.2004

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danamiha spune:

Anuska, spor la cumparaturi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anya spune:

Buburuza, ai gasit orga si pentru noi? Am vazut ceva in METRO, dar era tare amarata, saraca. A fost suficient sa vad piciorusele de la scaun si pian, ca sa-mi dau seama ca n-ar rezista nici cateva zile. Am auzit ca ar fi ceva pe la kidex....

Mergi la inceput