LMA! Fulguleti de noiembrie - decembrie 2006 (111)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns m_monique spune:

quote:
Originally posted by dandusa

Tema zilei...

care este jucaria preferata a fulguletului d-voastra?
are o jucarie cu care se joaca ft des,studiaza/invirte/apasa/zdrangane/arunca/maninca?




Faceti ceva...orice/oricit
Ionut/Teo/www.helpsonia.com/povestea-soniei" target="_blank">Sonia /www.animalutze.com/umanitare/bb-darius/index.php" target="_blank">Darius





ce tema!
jucariile noastre preferate sunt:
-sertarele: le deschide, scoate din ele, imprastie prin casa, si apoi inchide sertarul la loc, ca doar e baiat civilizat.
-lacat cu cheie
-lanterna
-sosetele: le scoate din picioare si le roade
-tastatura si mouseul
-butonul de la CD-rom
-papucii pt ros si imprastiat prin casa
-ambalajele de orice fel

Andrei (16.12.2006)
poze
botezul lui Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dandusa spune:

revizie tehnica...
zina buna este in cic...


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns fatima spune:

monicabb, si eu m-as fi comportat la fel ca voi..firesc, ca si cu oricare copil..nu e deloc falsitate..e tact si bun simt..
asiza, acum am citit ca Denis e iar bolnavior..am inghitit cheia, n-ai cum sa te arunci in butoi, asa ca, hai, mult curaj, trece si asta..
mamaana, si ii dau Evei tot apa noaptea, bea 200-250 ml..dar ea acum papa lapte praf cu cereale seara..cred ca ii e sete, nu foame, pentru ca dupa ce bea, nu se mai trezeste decat spre dimineata..


eva ioana (08.11.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dianocica spune:

monica eu as incerca sa fiu sincera. as da un telefon, sau as pune de o intalnire. si in primul rand mi-as cere scuze daca am reactionat aiurea dar i-as spune ca mi-ar face placere ca copiii sa se mai intalneasca si noi sa mai stam de vorba. si mi-ar placea sa-l invat pe d de acum ca toti copiii sunt copii, poate unii arata sau se poarta altfel dar sunt toti la fel. copii.

asiza pup denisul si pe tine cu foc, sa te tii pe baricade

nu incercati sa umblati la butoi! azi dim i-am dat tarcoale de cateva ori si apoi am zis ca-mi bag picioarele si ma arunc. sa va mai spun? era sa-mi rup gatul, spatele ma doare si acum de la busitua pe o schela plus ca nu era urma de bautura...... noroc cu plecatul la dentist ( ptiu ce bun a fost gazul cela...). apoi n-am gasit taxi. taman bine ca am plecat pe jos. am inghetat bocna dar asa mi-am limpezit creierii...la un mom dat tot injuram o cucoana ca mergea prea incet. si depasind-o pe sus, pe un piedestal, am das nas in nas cu premaman. si bine ca am intrat ca altfel il bazaiam pe alex sa mergem si mi-o luam, ca nu era absolut nimic de vazut...mai pierdeam alte n ore prin trafic degeaba...carevasazica tot raul spre bine. bine, nu tot...dar majoritatea..

mamaana a avut un mom in care nu se mai trezea noaptea? si acum a inceput dinnou? daca da, eu zic ca nu ai ce sa i faci decat sa astepti ....daca vrea doar tzi ca alinare..nimic nu poate inlocui asta. de fapt, oricare motiv ar fi, nu cred ca poti sa faci altceva decat sa astepti sa treaca si peste asta...sau evident, apa/ceai/formula la culcare. dar sa nu insisti. adica daca merge din prima, ok, ii era sete. dar daca nu...inseamna ca inre adevar nu e pregatita. oricum, stai linistita, ca sigur nu o sa mai dureze mult.

diana si david 03.12.06



Alaptatul Help-line. Pentru un copil fericit si increzator www.euro.who.int/document/WS_115_2000FE.pdf?language=english" target="_blank">OMS recomanda www.babycentre.co.uk/baby/safety/chokingguide/" target="_blank">Prim ajutor www.gahospita.go.ro/toxapel.html" target="_blank">Toxapel

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns m_monique spune:

mamaana iti spuneam in capitolul trecut ca si zmeul se trezea o perioada noaptea pe la 2-3. ii dadeam sa suga. iar cand nu am mai rezistat am inceput sa-i fac si lapte praf.

acum ii dau la culcare, dupa ce suge la tzitzi, si lapte praf. bea cam 180 ml de nan2. se trezeste pe la 5-6 (ora care mie mi se pare rezonabila) cand iar suge, si daca nu adoarme, iar lapte praf. si in conditiile astea s-a mai trezit uneori noaptea (destul de rar), nu a vrut apa, a supt de 2 ori din tzitzi si s-a culcat la loc.

Andrei (16.12.2006)
poze
botezul lui Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dianocica spune:

shine bilutele tale sunt moi sau dure? ( ce fain suna )

vazut poze de calin&co, doamne ce familie frumoasa. am vrut sa aleg o poza care mi-a placut mai mult dar pe cuvant ca n-am putut sa ma hotarasc. ... si Alexia. flore in poza asta sunteti atat de frumoase...

laura sigur nu faceai salariile la ora asta anul trecut?

diana si david 03.12.06



Alaptatul Help-line. Pentru un copil fericit si increzator www.euro.who.int/document/WS_115_2000FE.pdf?language=english" target="_blank">OMS recomanda www.babycentre.co.uk/baby/safety/chokingguide/" target="_blank">Prim ajutor www.gahospita.go.ro/toxapel.html" target="_blank">Toxapel

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dianocica spune:

dandusa te rog editeaza. chiar vreau sa citesc. si vezi sa pui sursa

diana si david 03.12.06



Alaptatul Help-line. Pentru un copil fericit si increzator www.euro.who.int/document/WS_115_2000FE.pdf?language=english" target="_blank">OMS recomanda www.babycentre.co.uk/baby/safety/chokingguide/" target="_blank">Prim ajutor www.gahospita.go.ro/toxapel.html" target="_blank">Toxapel

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doradora spune:

jucarii preferate, daca ar fi dupa ea, mobilul, fixul si telecomanda; pt ca nu ii dau insa voie sa le balosheasca, se multumeste cu restul...favorite ar fi insa sticlele goale, papucii si eventual cate o scama scapata ca prin minune plus alte cele de miri cat o bucura, spre disperarea lu` taica-sau, care constata de fiecare data cat de inutil e gestul nostru de a cumpara jucarii mai mult sau mai putin educative...

chris + alexandra
varsta alexandra
bebeii nostri

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dandusa spune:

tot revizie...
ea?...,mdaaa,tot in cic...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luciaro spune:

Buna seara, minunatelor!

Pentru cine nu s-a saturat de astfel de poze (e shinevaaaaaaaa?), poftiti la Petrecere cu pitici si la Taierea motului.

Lucia lui Serban-Alexandru (07.11.2006)
Poze luna a X-a

Poze Serban

Mergi la inceput