Sunt speriata! Va rog sa ma ajutati!

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns nastasika spune:

Si ecografia mi-a iesit bine, adica in afara de niste mici modificari la rinichiul drept, alte probleme care sa cauzeze starile mele nu sunt. Sunt inca in ceata totala. Ma simt in continuare rau...ametesc, ma inteapa ficatul, tusesc de ma hatan, batai accelerate ale inimii, stari de lesin, am o stare de oboseala teribila, desi iau vitamine de vreo 2 luni incoace.Vreau doar sa aflu care-i cauza si sa o tratez, ca ma omoara incertitudinile astea.
Va pup si va multumesc ca-mi sunteti alaturi.

Eryteea si multa sanatate printesei tale!!

Mamica fericita a doua minuni: Anastasia (29.11.2003) si Stefan (21.04.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alecsxa0208 spune:

Eu in locul tau as merge cu toate investigatiile facute pana acum la un medic internist bun,care te poate indruma intr-o directie sau alta.Nu se poate ca aceste stari si mai ales valorile modificate ale analizelor sa nu aiba o cauza.Ai scris intr-un post anterior ca ai avut TGP 71,e destul de maricel,aproape dublu decat normal,dar asta depinde si de laboratorul unde a fost facut.Poate ar fi bine sa investighezi mai amanuntit ficatul(sa-ti faci antigenii pt hepatite,o electroforeza).Cel mai bine te poate sfatui totusi un medic.
Sanatate multa si sa auzim de bine!

"Doamne,da-mi seninatatea sa accept lucrurile pe care nu le pot schimba,curajul sa schimb lucrurile pe care le pot schimba si intelepciunea de a discerne intre ele"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eryteea spune:

Natashika cum te mai simti ? A trecut raul ?
Da un semn si spune ca esti mai bine.

Ingrid amore di mama

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nastasika spune:

Imi cer scuze ca nu am mai dat nici un semn. Am asteptat cu sufletul la gura rezulatele la noul set de analize.
Inca nu am reusit sa descopar care e problema, dar un lucru e sigur: nu-i leucemie si mi s-a luat o piatra de pe suflet.
Noile analize indica un proces inflamator, acum mai ramane sa-l localizam. Inca cercetez...m-am saturat de atatea analize...dar inca n-am terminat.
Ultimele analize:
WBC 11,5...in scadere
NE 8,1 (0,4-4,4)
EO 1,6 (0,0- 0,3)
13,9 (0,0-3,0)
PLT 420 (120-380)
VSH 10/27
Fibrinogen 583mg%
Proteina c reactiva prezenta
ASLO 100

Va multumesc din suflet pentru sustinere si aveti grija de voi, pentru ca micutii nostrii au nevoie de mamici sanatoase si fericite!
Va pup!


Mamica fericita a doua minuni: Anastasia (29.11.2003) si Stefan (21.04.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns magh spune:

nastasika,

imi pare rau ca dupa atata timp nu ai reusit sa afli ce probleme ai...nu se putea sa te internezi la urgente?(daca ti-e atat de rau, de trebuie sa stai in pat...).
multa sanatate si ai mare grija de tine.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eryteea spune:

Natasika chiar m-am gindit des la tine si tot cautam sa vad daca ai mai postat si daca esti mai bine.Vad ca inca nu ai aflat cauza .Dar eu te intreb ,tot asa de rau iti este ?
Bine ca deocamdata stii ca nu este ceva grav ,sa stii ca am rasuflat usurata si eu.
Iti doresc multa sanatate si mai ales tot binele din lume tie si copiilor tai
Asteptam in continuare vesti ....bune.

Nu sunt ce par a fi -
Nu sunt
Nimic din ce-a#351; fi vrut s#259; fiu!...
Dar fiindc#259; m-am n#259;scut f#259;r#259; s#259; #351;tiu,
Sau prea curānd,
Sau poate prea tārziu...
M-am resemnat, ca orice bun cre#351;tin,
#350;i n-am r#259;mas decāt... Cel care sunt!...
I.Minulescu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns korina spune:

Buna Nastasika si multa sanatate iti urez !
Eu am avut aceeasi problema la plamani si un medic tot imi dadea antiinflamatoare,spunea ca o sa-mi treaca,dar cand am mers la alt doctor a spus ca n-a fost bun tratamentul si mi-a dat sprei ,ca pt astmatici.Apoi a fost ok,daca mai stau prin frig imi reapare haraitul , dar intr-o forma mai usoar.Iar despre ameteli nu stiu..si eu le am,am luat vasodilatatoare si a fost mai bine,mai tarziu acelasi lucru.Multa sanatate !!!

Mergi la inceput