Dulceturi si papanasi de sept-oct 2007 (9)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns tomasa spune:

quote:
Originally posted by betty78

Hau mai Tomasa nu iti mai face ganduri negre, pentru ca in principiu cum ti-am rexplicat, foliculii erau mult prea mici si deasemenea endometru. Nu ai sanse sa ramai insarcinata


Betty78deMario-Alexandru 16aug2007
pozele noastre
asa creste bebe Mario



Asa este, nici nu stiu de ce mai revine gandul netrebnic cateodata. Singura problema e ca nu cred ca ma mai prinde in viata asta ... il trimit la amante cativa anisori buni, hi, hi, hi. Ca tot are drum zilnic pe centura pana la Mogosoaia .

mama lui Tudor (9 ian. 2005) si a Mariei (25 sept. 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danielle02 spune:

valentina mie mi-a venit menstruatia exact la o luna de cand am nascut si ma tine si acum,nus cand so termina ca imi vine sa imi i-au campii
sabinam-ai omorat cu torturile alea,unde pot gasi retetele???
annisia eu m-as apuca si acum sa exersez ptr. bebe 2,dar mii frica cu 2 prunci mici,mai ales ca Ebonee are abia 5 saptamani...







Danielle de Ebonee (02/10/2007)
pozici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tomasa spune:

Annisia la tine nu-i problema ca ai nascut natural. Oricand te simti tu apta din punct de vedere psihic cred. Parca OMS recomanda totusi un an dupa ce termini de alaptat ca sa ii creezi noului bb conditii optime, sa se refaca rezervele organismului (poate pana atunci apare si cererea de sex nu doar asa, de dragul unui nou bb ). Oricum sunt gramezi de femei care au ramas dupa doua trei luni si nu a fost probl.

mama lui Tudor (9 ian. 2005) si a Mariei (25 sept. 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxana_G spune:

Eram sigura ca gasesc capitolul terminat. Noi am fost la doctor, am venit pe la 3 si ceva, pana i-am hranit, pana i-am culcat. Acum s-a trezit numai cel mic. Doamne, toata stima pentru mamicile care stau in fiecare zi toata ziulica cu amandoi copiii, eu fara gradi nu stiu ce as face.

Alex a fost culmea foarte cuminte si acasa si la doctor, a mancat bine, dar s-a ales si cu un cadou. Nu are nimic, cica doar o viroza usoara pe terminate, pentru ca nu ii curge bine nasul se mai scurg mucii in gat si tuseste. Doctrita zice ca nu mai este contagioasa la stadiul asta, a ramas doar iritarea. Mergem pe Eurespal. In rest totul ok cu ea.

Acum sa trecem la Andrei, o sa va scriu cu liniute ca sa nu uit. Dar stati linistite ca nu e racit, nu are nimicuta:

- greutate 7.1 kg - a zis sa nu ma ingrijorez ca ia prea mult in greutate, cica ia normal. In inaltime nu a mai crescut, are la fel ca data trecuta, insa doctorita zice ca nu ar fi nici o problema, ca arata foarte bine;
- numai vigantol 1-2 pic ii dam, nu calciu, nu vit C;
- alimentatia: ramane pe 6 mese cum vrea el si cat vrea el. Nan 1. Pentru constipatie Humana Milchzucker. Apropos, nu se gaseste pe nicaieri, voi de unde ati luat?
- haraiala sunt secretii normale de bebelus. L-a ascultat foarte mult si atent si nu se aude nimic, in gat nimic, in nas nimic. Temperatura lui 37.6 de obicei este normala. A zis ca raceala s-a fi vazut, muci nu numai ca ar fi iesit dar se si vedeau, se inneca cu ei, nu ar fi respirat bine, nu dormea si nu manca, ochii ar fi fost injectati si ii curgeau.
- balutele sunt normale, nu au neaparata legatura cu dintii, unii bebelusi saliveaza mai abundent, a zis ca nu i se pare nimic in neregula;
- dezolvtare normala in rest, in fata doctoritei a tot ras si a intins mana spre calutul Alexandrei, doctorita a zis ca de regula asta se intampla dupa 3 luni jumate si ca el intentionat a lovit calul;
- a zis ca am facut bine ca nu i-am mai pus gips, ca nu era nevoie, se rezolva cu gimnastica;
- diversificare de la 5 luni pe schema Tomasei pentru alaptati artificial.

Ma duc ca bazaie, cred ca a comis un KK si scoala fata. Mi-a zis o chestie ce m-a panicat insa, cum ca daca doarme numai pe burtica trebuie sa il supraveghez mereu noaptea.

Rox ,
Alexandra Maria (10.02.2004) si BB Andrei Serban (31.08.2007)

Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxana_G spune:

Tomasa, iubita, nu am apucat sa citesc din urma, dar vad ca tot necajita si ingrijorata esti. Nu cred ca e cazul si e pacat sa fii asa agitata sa agiti si puii. o sa vezi tu ca te-ai stresat degeaba. Eu am inceput de azi tratamentul pentru problema mea de care iti vorbisem, si oral si local. Ca zau nu mai puteam.

Rox ,
Alexandra Maria (10.02.2004) si BB Andrei Serban (31.08.2007)

Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns betty78 spune:

quote:
Originally posted by Annisia

Si totusi, cand ma pot risca la bebe doi? Cererea e mare...



Micul Yannis creste mare
Pozne



mai asteapta si tu macat 1/2 an. Sa se refaca si organismul tau: minerale, calciu, etc

Eu vreu sa slabesc si apoi o iau de la capat, ca altfel ajung cat o balena....de abia astept sa am burtica din nou

Betty78deMario-Alexandru 16aug2007
pozele noastre
asa creste bebe Mario

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxana_G spune:

Bernix, chiar ca a crescut bine Degetica, sigur comparabil cu bebelusii mai mari ti se pare putin. Dar recupereaza ea. Nu iti face griji cu controlul, nici eu nu am ajuns pana acum si am si o oarece jena pe acolo, ca sa nu mai zic ca viata sexuala e in super forma. Dar ma duc maine sa vedem ce si cum.

Valentina, mie mi-a venit la 7 saptaani si a fost super super abundent. A ti nut vreo 7-8 zile. Mai ai putina rabdare.

Cecilia, felicitari pentru botez si sa va traiasca micul crestin. O fi fost si deocheat dar mai degraba suprasolicitat de nebunia din ziua aceea, toti fac la fel acasa.

Mandarinutza, felicitari si voua, sa va traiasca micuta crestina!


Ana, sa iti traiasca micutul crestin, felicitari, si Mirunica botosica! Nu i-a placut clownul? Era Bombonica cumva?


Rox ,
Alexandra Maria (10.02.2004) si BB Andrei Serban (31.08.2007)

Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns afibebe spune:

Roxana ma bucur ca v-ati intors cu vesti bune.
Ce ti-a spus legat de smnul pe burtica?
Cristi doar asa doarme.Altfel nu se poate.



AFIBEBE mamica fericita de Cristian Nicolae 22.08.2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns afibebe spune:

mama mama deja va ganditi la bebe 2?

AFIBEBE mamica fericita de Cristian Nicolae 22.08.2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bernix spune:

Tomasa, de unde ai comandat Wrap? Da-mi si mie pontul pls! In legatura cu controlul, merci pt incurajari, dar sunt de lenesa mi-ar fi prins bine sa ma certi putin.

La programul free-style ma inscriu si io. Azi Degetzica a mancat intr-o dezordine de speriat: la 7, 8:30, 11, 13, 15, 16:30 si sa vedem ce-o mai urma. Acum cateva sapt manca la 3 - 4 ore si ma asteptam ca distanta dintre mese sa creasca, dar vad ca la noi e invers. Cea mai mare pauza are loc seara, intre 21:30 - 22 si 1:30 - 2 noaptea.

Bernix si Degetica (Ana Elena)

Poze Bebe

Mergi la inceput