Dulceturi si papanasi de sept-oct 2007 (7)

Raspunsuri - Pagina 21

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns betty78 spune:

quote:
Originally posted by prisi

quote:
Originally posted by georgi_ana25

Bikmaria cum se face ca nu ai avut decat 3 zile laptic? ce s-a intamplat de ti s-a oprit lactatia?
fetelor vad ca voi dati calciu la bebici...mie dr nu mi-a zis nimik despre acest lucru...se administreaza ca vigantolul la toti bebeii sau doar in anumite cazuri?

georgiana si Andreea Cristina



nu se administreaza la toti bebeii, noua ne-a dat dr din cauza ca a crescut mult in lungime in ultima luna , mi-a mai dat in prima luna, in a 2a nu si acum iar...

poze
Marta si Miruna (06.09.2007)



eu nu inteleg de ce voua va dat calciu, ca eu am intrebat si mi-a spus ca nu este cazul in conditiile in care Mario a crescut in 2 luni jumate 10 cm....ceea ce cred ca este f mult

Betty78deMario-Alexandru 16aug2007
pozele noastre
asa creste bebe Mario

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns betty78 spune:

quote:
Originally posted by prisi

quote:
Originally posted by Roxana_G

Betty, imi pare rau ca ai avut asa zi. La noi e mers cu BB la Carefour ca am pus scoica pe cosul pe carutul ala, insa la Mall nu stiu ce ma faceam daca nu era mama. Nu fii trista nici cu hainele, cam asa a fost si la mine. Miercuri ca sa nu plec fara sa iau ceva de la Debenhams am luat inca niste raiati negri si o bluza, si i-am luat multe bluze mamei. Macar i-am facut o bucurie. Dar exact asa a fost si la mine cu probatul. Cu o mica mentiune, eu nu mai port nici 29 demult. Inaine de Alex aveam 28 si aia indesati si inainte de Andrei un 31 in cel mai fericit caz. Acum...cred ca nu se mai fabrica pentru mine. si sa nu mai fii necajita.

Rox ,
Alexandra Maria (10.02.2004) si BB Andrei Serban (31.08.2007)

Poze



asa merg si eu la cumparaturi in supermarket, iar in rest luam caruciorul sport si e ok, bubulina mai doarme se mai uita pe la becuri si vreo 2 ore stam linistiti, iar la restaurant, am pus scoica pe un scaun si daca se plictiseste o mai legan un pic
cat despre haine nici nu vreau sa ma gandesc , cand mi-am cumparat niste amarati de blugi, eram obosita de atata probat, si noroc ca am gasit unii usor elastici ca altfel....
oricum tu esti mai avantajata ca esti mai inalta , eu am probat o rochie ca a ta cea galbena si eram numai buna de scos la piata sa vand zarzavat

poze
Marta si Miruna (06.09.2007)



szuper tare

Betty78deMario-Alexandru 16aug2007
pozele noastre
asa creste bebe Mario

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rnico spune:

ceau!
am aparut si noi cu o oarecare intarziere!
bubulina noastra s-a nascut in 23 oct...si de atunci ne umple inimile!
citesc forumul sa aflu ce mai fac alte mamici cand puiu lor varsa, asa cum a facut bubulina ieri dupa 2 din cele 8 mese...a varsat tot!
iar oful cel mare e ca nu a prea luat in greutate! dupa ce a iesit din spital cu 3150gr desi a venit pe lume cu 3400gr, la o saptamana dupa ce a venit din spital a castigat doar 120gr!
asteptam cu nerabdare sa ne cantarim luni!!!

Mergi la inceput