FIV de toamna - III

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns anis spune:

Fetelor....

Rezultatil spermogramei sotului e : parvisimie cu normospermie(acum 2 luni era astenospermie si avea ca valori mobilitate 35%, morfologie 30%, lichefiere peste 1ora)).Valorile sunt clar imbunatatite acum cu 10%(mobilitate 55%, morfologie 50% forme tipice, timp de lichefiere 30 min,94 de milioane..)e f bine zic eu..si totusi..ce naiba inseamna diagnosticul???
El a luat tratamentul de aici de pe site ( nu tot) plus altceva, gasite de mine si studiate,si am facut un tratament, vi-l scriu daca vreti.Aveam emotii..se pare ca tratamentul a functionat super pentru doar 2 luni.
SA ma bucur? Ce inseamna diagnosticul?????
Stie cineva?



AniS

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Pia spune:

Anis, diagnostul asta nu stiu ce inseamna, habar n-am, dar daca spermograma a iesit mai buna decat cea de acum 2 luni eu zic ca ai motive de bucurie, probabil cu un tratament adecvat problema sotului sa se rezolve, va doresc din tot sufletul numai bucurii.

Monica lasa ca totul o sa iasa bine ai sa vezi....succes.

Gabito mai ai putin pana pleci si eu debia astept, parca timpul asta deabia trece.

Pupici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ileana spune:

Salut gagici,

Am mai ajuns si eu pe la net...

Pia, sti ca te-am intrebat de problemele de ten...daca tu ai avut dupa operatie ceva "dereglari" am crezut eu....Am fost la dermatoloaga, ca eram cu nervii cand ma vedeam in oglinda...mia dat "fericitul" raspuns ca am colectat o nu stiu ce....mi-a dat tratament...a zis ca in 2 luni se vad efectele...i-am si zis tipei...si sa se dezvolte cam tot 2 luni i-a luat...



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Pia spune:

Off Ilena draga mea, toate bubele rele in ..... de unde naiba ai luat eczema asta, sau ce este, o boala de piele ceva, sau este pe sistem nervos?
Te pupic si-mi pare sincer rau, ai grija de tine te rog

Luni o sa-o avem pe Ralu printre noi, poate incerci si intri pe msn sa vorbim.

Pupici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ileana spune:

Da...toate ni se intampla numai mie...
Nu este o eczema, este din cate am inteles, un fel de infectie la nivelul cuticulelor? daca am citit bine...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Pia spune:

Buna dimineata fetelor, va doresc o zi si un vichend super

Pupici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monica-Elena spune:

La afel Pia draga. O sa ii spun Ralucai de acum bine a venit ptr ca luni fiind ziua aviatiei si lucrand in domeniu avem liber, asa ca ne auzim marti.


Monica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Pia spune:

o lalala Monica vichend prelungit, da fuga pana la mare si La multi ani "aviatorilor" la cat mai putine accidente si banii multi!!!! Sa ne auzim cu bine marti.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monica-Elena spune:

Multam, Pia draga.

Monica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabid spune:

Salut!!!


Astazi s-a incalzit si la noi.Numai ploua si e tare bine.

Daca vorbiti pe MSN ce se intampla?Este mai ieftin sau mai rapid?

Anis,eu cred ca spermograma sotului tau este din ce in ce mai buna.Cred ca nu trebuie sa te mai gandesti la inseminare sau FIV in aceste conditii.

Va urez vichend placut!

Va pup,

Gabi.

Mergi la inceput