Spiridusi de ianuarie-februarie 2006 (258)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns d_melli spune:

Vezi vrajitoareo ca am tinut pumnii bine? Hai cand dai de baut acum?
Felicitari si la mai bine!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

cata felicitari!!!!!

_
Gio si Marco (6 ian. 2006)
poze si filmulete Marcowww.dropshots.com/giova2" target="_blank">(1),www.dropshots.com/ioana_purdea#" target="_blank">(2)
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=20b0170d301bd72a22e2bb&skin_id=0&large" target="_blank"> Marco- ingerashul nostru(montaj)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

stiti cum e...neamurile nu le poti alege, dar prietenii da.
noi am ales prost nasii de botez....asta e. nasa lui marco s-a schimbat radical de cad a fost.ce cadouri? nici nu vreau asa ceva...macar un tel. sa dea sa vada ce face finutul.....nu ne-am mai vizitat...si ne tot intrebam cu ce am gresit. Macar cu nasul se mai vede Clau, in interes de munca, ca altfel.....el e tot la fel...dar nu poate misca nimic...pacat....

Mirela lasa mai nu mai pune la suflet. nu ii e rusine, ca ai tinut si prietenele ei!!! salariu i-ai dat putin, dar stia pt. cat vine, asa ca sa taca din gura.
sper sa se indrepte si probl. cu tatal tau...sa nu se mai gandeasca maica-ta si la asta.

_
Gio si Marco (6 ian. 2006)
poze si filmulete Marcowww.dropshots.com/giova2" target="_blank">(1),www.dropshots.com/ioana_purdea#" target="_blank">(2)
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=20b0170d301bd72a22e2bb&skin_id=0&large" target="_blank"> Marco- ingerashul nostru(montaj)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anasol spune:

bravo cata, ce functie ai acum?

http://www.dropshots.com/davidsolo2
http://www.dropshots.com/davidsolo3
http://www.dropshots.com/davidsolo4
http://www.dropshots.com/davidsolo5
http://bd.lilypie.com/7Gxkp3.png
ana-maria 14+ si david-andrei(06.01.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pufumic spune:

HAi salut!

CAta, bravo tie! Si atat te-ai stresat... Acu' esti buna de cinste.

Copilul meu n-a mai vomitat, n-a mai facut febra, dar face caca moale. Ieri m-a disperat, azi o singura data, dar tot moale. Si nu vrea sa manance regim, de baut lichide gen apa, ceai, nu mai vorbesc, ca-i jale. Abia daca ia cateva guri. Va tot aud ca reusiti cu seringa. Asta nu vrea nici asa. Nu inghite, scuipa tot. Plus ca nu-i chip sa-l culc fara lapte. Doar alaltaieri l-a refuzat, pesemne ca-i era foarte rau. Azi dupa-amiaza mergem si la o aniversare de piciutan. PArca vad ca o sa vrea sa manance cartofi de la Mc sau pizza.

Irina, la ce club ai fost ieri cu Mario? Noi mergem la reclama - reclama mascata , pe la Delfinariu. N-am mai fost dar am vazut niste poze si pare misto.

Imi pare rau sa aud ca sunt unchi/matusi pe care nu-i prea intereseaza nepotul/nepoata. Vladimirescu are noroc de unii a-ntaia. Fratele meu si sora lui Doru sunt innebuniti dupa el. Cel putin frate-meu... semneaza condica in fiecare zi cand e in tara (e drept, ca sta si la scara cealalta). Se joaca cu el pana cad lati amandoi, face si pe bona cand poate.

MA duc sa manac si sa calc ceva pana e trezeste terror.





Ioana si Vladimir (08.02.2006)


http://www.dropshots.com/ipeltod

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns d_melli spune:

Pufu am fost pe langa stadion la parterul unui bloc ceva de genul kidsland cred ca se numea...si azi la 16 si noi suntem invitati la mac la tramvai.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns asteryaro spune:

CATAAAAAAAAAAAAAAAAAA, FELICITAAARI!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! DAI DE BAUT, CE SA MAI! La tine este valabila chestia asta: si desteapta, si frumoasa! BRAVO!!!

Cristina, mami de Razvan (31.01.2006)

www.dropshots.com/asteryaro

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bumbita spune:



in sfarsit am reusit si eu sa-i culc mancati pe amandoi piticii. am putin liber dupa care ma apuc sa-i pregatesc lui sebi niste pastrav la cuptor cu sos de rosii, ceapa si morcovei.

am citit tot-tot din urma. acum vreau sa vad daca reusesc sa-mi si aduc aminte si sa raspund tot ce am citit.

in priml rand vreau sa le urez si azi bolnaviorilor nostri multa sanatate si recuperare rapida: angelos, razvanel de cristina, alex de ana de france si matei de toanca.

deea referitor la intrebarea ta cu mancarea, vreau sa spun ca te inteleg perfect pt ca si noi am trecut printr-o perioada identica asta vara de ma intrebam din ce se tine pe picioare. numai ca bietul meu copil cat a stat cu socrela asta primavara a capatat niste obiceiuri care, zic eu, l-au cam dat peste cap. eu nu pot sa zic ca asta e motivul pentru care alti copii nu mananca, da' sigur din cauza asta sebi nu manca. poate te ajuta la ceva:

- il duceam la socrela pe la ora 8 30-9 - ora la care el de obicei manan ca micul dejun. ea iesea cu el afara, ii lua o placinta, mai tarziu pe la 11, un teddy cu pai si alte rontaieli si la 12 cand intra in casa , ii punea copilului ciorba sau mancare sa manance. il intreba sebi mananci cioba, el zicea, nu, normal.

- copilul trbuie sa fie obisnuit cu un program, sa devina o obisnuinta normala ora de mancare, ora de somn, sa nu manance nimic intre mese, iar sucul inainte de masa, il umfla si adio mancare;
- parerea mea este ca copilul nu trebuie intrebat, ci trebuie pus in fata faptului ca trebuie sa manace, e o stare de fapt, eventual il intrebi, mananci cu lingurita mica sau cu cea mare, stai pe scaunelul tau sau pe al lui mami;
- noi facem fel si fel de jocuri si "artificii " cu mancarea/ciorbita - fie cautam morcovelul/mazarea/ ceapa etc si ne bucuram cand il/o gasim si repde-repede tre sa-l bagam in gurita; fie il chemam pe " nenea de afara/de la tv sa vada ce manaca sebi, cat de mare se face; fie ii zic ca nu cred ca manaci tu tot castronelul; fie mai apelam si la pai ca sa terminam ciorbita; fie ii zic cand e la cotoi, la piure ca nu ma mai joc cu el, ca ma supar - ceea ce e santaj curat, eu fiind singura prietena a lui de joaca.
- chiar daca timp de o saptamana sa zic, faceam ciorbita si cum i-o puneam asa i-o luam, nu dezarmam, ci insistam, il faceam sa inteleaga ca la ora 12 30 -13 asta primeste ciorbita si daca manaca ciorbita primeste si altceva - felul 2;
- dupa ce mananca, daca mananca, ii promit ca-i dau ceva bun - si ii dau ceva dulce - prajitura de 7 days, un corn, un kinder etc;

- dupa ce mananca, ii pregatesc sucul - morcovi/ mar/ portocala/ lamaie cu zahar....asista si el la pregatirea lui ( ca si la pregatirea mancarii, cred ca un rol imp e ca copilul sa vada ce-i pui acolo, cum se face ciorbita), e fascinat de aparat cum le stoarce - si mergem sa ne uitam la desene la tv si sa bem sucul...si adoarme, eu povestindu-i ce fac cei din desene.

cam asa e la noi, nu stiu daca ti-am relatat destul de clar sau daca te poate ajuta cu ceva. ideea e ca acum mancam bine, chiar f bine. ptiu! sa nu-l deochi.


ursu merci de infos cu vaccinu'. chiar vreau sa-l fac cand ma duc si cu piticu pe 25 la cel de 2 luni. merci. pup.

moni sa stapaneasca dia sanatoasa plastilina. avansati, avansati la modelari.

irinel si eu m-am gandit sa-l duc pe sebi la teatru de papusi, da' m-am gandit ca poate nu are rabdare. da' merita inceract. du-te tu maine si ne zici cum a reactionat, da?

anasebe super ca la voi, in bucuresti, se organizeaza asa ceva- targ de carte pt copii. ooooooooo si tibi e fffffff bine. cel mai bine, cred. FELICITARI!!!

giova sa stapaneasca marcolino sanatos ghetutele. pune-le sa le vedem si noi, te rog. si eu tre sa-i iau lui sebi pt la munte. si noi avem ff multe pijamale cu totul si body de la croccodillo. intr-adevar arat f bine, sunt fff frumoase, da' s scumpicele.

ioana, parca si razvana re una cu totul portocalie care mi-a placut f mult. apropos de socrele, si pe mine ma enerveaza acum soacra-mea de moooor. acu' doua sapt am avut o " discutie" cu ea in care ii ziceam eu ca pe dani nu ma pot baza sa ma ajute cu copii, ca vine mereu tarziu - 8 30 -9 - ca el e mereu ocupat, obosit etc, la care ea zice " pai da, tu stai, iar copilul meu munceste si alearga toata ziua". deci asta crde ea ca sa stau acasa cu 2 copii, sa am grija de ei, sa tin casa curata si copii si sotul curat inseamna sa STAI. si copilu ei - faza asta mi se pare .........ma deranjeaza. eu cand s-or insura baietii mei, fetele care l-or lua, o sa le consider tot " copii mei" si nu vreau sa fac departajari, sa fiu partinitoare. plus ca aseara la ziua lu socru-meu, zice la un moment dat, " da, stiu ce stie si ce poate sebi, nu l-am crescut eu pana la un an jumate?" iote drace, il crescu ea???? statu cateva luni si deja isi aroga merite???? si mi-am promis ca nu mai vreau sa mai apelez la " ajutorul " ei. ma descurc fie singura, fie cu ai mei, cand pot.

mirela esti bine? te simti bine, da?

cata , bai ce chestie necurata. deci examenul e cu dedicatie? ce neseriosi. si e cineva dinauntru? coleg/colega? sau dinafara?


www.dropshots.com/bumbita" target="_blank">are mama doi baieti

bumbita mami de 2 eduard ( 25 septembrie 2007 ) si sebastian ( 03 ianuarie 2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns toanca spune:

Cata....FELICITARI!!!
Ce functie ai acum?
Si banuiesc ca si ceva marire de salariu....

Toanca si Matei Alexandru 06.01.2006

poze

http://www.dropshots.com/toanca
http://www.dropshots.com/toanca1
http://www.dropshots.com/toanca2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bumbita spune:

na, ca pana scrisei eu mesajul, lua cata examenul


bravoooo!!!! felicitari!!!! acu' esti doamna sefa?

www.dropshots.com/bumbita" target="_blank">are mama doi baieti

bumbita mami de 2 eduard ( 25 septembrie 2007 ) si sebastian ( 03 ianuarie 2006)

Mergi la inceput