LMA! Fulguleti de noiembrie - decembrie 2006 (107)

Raspunsuri - Pagina 17

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns lizzy spune:

am si eu o dilema referitoare la culoarea ochilor lui marc :-)

ce culoare e asta?



Marc (17.12.06) si Ianis (14.09.04)

Pozele noastre / www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=52587" target="_blank">Nasterea lui Ianis


www.helpsonia.com/" target="_blank">Pentru Sonia


edit: in acelasi album il vedeti si dupa gratii, la spital, apropo de ce urla denis de asiza in patut...
nici marc n-a stat mai mult de 15 min, per total in 3 zile... pozele din spital le-am facut inainte de externare.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dbunny spune:

quote:
Originally posted by ruxandra_sb

Povestea nasterii conului Grigore

Sa ne fi vazut atunci.. eram de rasul lumii.. amandoi zaceam pe canapele si ne vaitam care mai de care. Era 8 noiembrie, ziua de Sf Mihai si Gavril. Matei s-a nascut pe 7 ianuarie, de Sf Ion. Mi-a trecut asa.. vag.. un gand.. "ar fi culmea sa se nasca si bb asta tot de mare sarbatoare" (mai ales la cat de bisericoasa is) .. da l-am alungat repede.
...
In timp ce ma pregateau.. il tocam pe Gabi la cap sa n-o scape pe anestezista cu plicul.
...
Ma intreaba calm dr: "dar doamna X, de ce va e frica?".. raspuns: "de fraiera".



Imi place la nebunie povestea voastra...totul e bine cand setremina cu bine
Dianocica in Spania concediul de maternitate e de 16 saptamani, nici macar nu ajunge la 4 luni. Nu compenseaza ca iei 100% salar, adica 900 sau 1000 sau 5000...dupa 4 luni cum sa-ti lasi puiul si sa te intorci la servici?
Chris mi-am adus aminte cand eu lucram ca menajera la o doamna si-mi dadea tot ce ei ii ramanea mic...chiar si toale cu eticheta pe ele. Sa nu spui la nimeni dar cateva le-am trimis in Romania si mama le-a vandut pe 50 de euro bucata. Acum cand e randul meu sa am menajera...nu dau nimic! din cand in cand o cafea...

Dbunny cu bb Daniel(23.11.2006)
www.flickr.com/photos/dbunny/sets/" target="_blank">poze Daniel
www.dropshots.com/dbunny_28" target="_blank">Filmulete cu Prichindelu
An angel wrote...If someone betrays you once, it's their fault;If someone betrays you twice, it's your fault.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns desiree spune:

quote:
Originally posted by dianarus78


am si eu o dilema referitoare la culoarea ochilor lui marc :-)

ce culoare e asta?



Marc (17.12.06) si Ianis (14.09.04)

Pozele noastre / www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=52587" target="_blank">Nasterea lui Ianis


www.helpsonia.com/" target="_blank">Pentru Sonia



verde inchis as zice eu..o culoare rara, oricum!

mamaana, a_deju, mama lu'conu () sa va traiasca sfintii sotiori!


Alina,mami de Mihnea-Octavian
varsta Octavian;

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns chinico spune:

Mirona La multi ani!! sanatate si noroc in viata, ca restul vin ele de la sine!

La multi ani si tuturor Mihailor, Mihaelelor si Mihaitilor (Lavinia sa-ti traiasca feciorul!)!

Dianocica am citit, beau cafa, muncesc, si pe urma meditez. Ok? discutia dupa aia.


Donia multumesc pentru reteta, cu voia shefei poate reusesc sa o pun in practica duminica.Cu cioco in gura pot sa vorbesc si acum fara sa se prinda nimeni..am exersat in sarcina, cand il pacaleam pe al meu sotz cum ca nuu, nu mai mananc tocmai si a 3 -a tabla de ciocolata..

Ruxandra frumos ai scris! M-am emotionat di tat.... Astept cu nerabdare si povestea de dupa poveste..

Asizul bine ati ajuns acasa, cred ca Denis e in culmea fericirii printre jucariile mult iubite!

Roxanica ok, multam , ies si eu acusica din birou, ma duc pana pe Hirschstr. (sper ca au terminat santierul de pe Memmingenstr. ca daca nu tre sa ocolesc iar pe schnellstr. si nu am chef ca e inghesuiala mare..) si vin sa ii iau si shefei bicitrici.
Nu bag mana in foc ca nu am mai vazut-o. Pe bicitrici in poze adica.

Revin.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dayanara spune:

dianarus interesant, eu ii vad un fel de gri care se clarifica spre caprui, dar bine ca inainte sa trimit mesajul , am dat si m.am uitat pe celelalte poze si acum imi par verzi


ivan si dayanara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dbunny spune:

quote:
Originally posted by dianarus78


am si eu o dilema referitoare la culoarea ochilor lui marc :-)

ce culoare e asta?




Ciocolata

Dbunny cu bb Daniel(23.11.2006)
www.flickr.com/photos/dbunny/sets/" target="_blank">poze Daniel
www.dropshots.com/dbunny_28" target="_blank">Filmulete cu Prichindelu
An angel wrote...If someone betrays you once, it's their fault;If someone betrays you twice, it's your fault.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns leyla spune:

Moamaaa, da ce fulguirati! Cate un capitol pe zi! Nu-i de mirare ca s-a asternut zapada pe ici pe colo!

cu intarziere pentru sarbatoritii de ieri, Serban si Rianna.

precum si pentru cei de astazi:
Eva
Grigore
Rares

Sa cresteti mari cu totii, sanatosi, veseli, voiosi si la punga norocosi.

Mirona

pentru toti fulguletii, mamicile si taticii cu numele sfintilor sarbatoriti astazi.

Am citit atat de mult incat abia imi mai amintesc despre ce mai era vorba, dar asa pe scurt cat doarme pisoiul:
Admirat poze de la toate petrecerile de 1 anisor, care de care mai reusite, tortulete delicioase, straie care de care mai frumoase.
Admirat filmulete cu Mihaita turuitor si d micul alpinist. Si la noi sunt paturile inalte si cred ca pe la 2-3 ani o sa invete figura.
Marani, sa aveti un botez reusit!
Asiza, bine ati revenit acasa.
Dandusa, felicitari pt primii pasi ai printesei. Si pentru vestea minunata despre sosirea iubitei.
Eri_ka,, super toate acele semnificatii, abia astept sa vad pt bb Kaan.
Kokorina, tre sa recunnosc, cu ce-i drept ca m-am bucurat pt linkul pus, m-am bucurat sa va vad pe tine si pe minunatii sandokani ca nici eu nu ma prinsesem de treaba cu privatu. Asadar, ca am indraznit sa ma bucur de ceva ce tie nu-ti face placere. Dar sunteti intr-adevar minunati!

Despre treaba cu mancarea...of tare greu, tare as vrea sa nu fie sclifosit asa cum nici eu si nici sotul nu suntem. aici cred ca tre sa ma consult cu mama & soacra sa vedem ele ce strategii au aplicat pentru noi.
De luni avem si noi bona part-time deocamdata, cate 5 h/zi, si am avut noroc, s-a oferit o cumnatica de-a mea sa faca lucrul asta, oricum ea are experienta si oricum asta ar fi vrut sa faca si ea a mai si stat ocazional cu Kaan. Se impaca bine, se joaca mult, il adoarme foarte usor, mai usor decat il adorm eu. Dar cand dispar eu de acasa, da o raita prin toata casa si ma cauta apoi vazand ca nu ma gaseste se pune pe plans nitel da ii trece repede. O sa dispar treptat, treptat din ce in ce mai mult ca pana in ianuarie cand ma intorc la munca sa se obisnuiasca. Asa, si cand ziceam eu ca de luni am intrat in clubul relaxatelor si pot sa ma desfasor in liniste pe forum, s-au gandit sa ne faca o vizita stimabilii muci! Asa ca, fulguleti, pazea! Sper sa nu faceti si de data asta totul la unison! Trei zile n-am iesit afara (record pentru noi), dar azi fiind deja mai bine am indraznit.
Sanatate multa fulgletilor care mai sunt bolnaviori.
Ma duc sa mai tasez nitel zapada din urma fulguielii.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns a_deju spune:

dianarus, un verde-caprui as zice... depinde probabil si de lumina...

ruxandra...

Deea, mami de www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=414b2893332a6a41d7c2a4&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Eric(15.12.2006)

www.helpsonia.com/" target="_blank">pentru sosonica


"outside of a dog, a book is man's best friend (..'coz inside of a dog it's too damn dark to read..)"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dayanara spune:

dbunny da eu am luat 16 saptamani ,100% din baza de cotizatie, inainte am luat 2 luni , 75% din baza, baja temporal, dupa alea 16 saptamani , somaj , nu am vrut sa ma reintorc la munca, si acum nimic :))

ivan si dayanara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Donia spune:

Multumesc de urari in numele lui Gabriel Cristinel... el baga un somn acum asa ca e bun prilej de chefuiala, va invit la o bere si un vin, ca de visinata vi s-o fi acrit... luati si o saratea, un covrigel si o maslina ca torturi ati avut sa va si bateti cu ele.

dianarus, chifetelele fierte se fac exact ca si celelalte, doar ca dupa ce le dai forma le pui direct in apa clocotindo-fierbinte, ca pe perisoare, daca vrei.

anateo, da, Roxana a tusit mult in cateva ocazii, la noi a mers bine Stodalul. Si inainte de a-l descoperi o mai calmam cu Codeina. Mi se face parul maciuca de cat de disperata eram! Sper sa se linisteasca si la voi.
Eu perisoarele le fac cu carne, ceapa, orez si patrunjel verde, dar in chiftele nu pun orez, in schimb pun si alte legume, morcov, cartof (nu mereu), putin patrunjel radacina si o gramada verde, putina telina radacina, uneori usturoi. Si desigur, ou sa le lege. Au gust diferit... ce pofta mi se face. De obicei le prajesc, dar cand era Roxana micuta le fierbeam, o sa revin la obiceiul asta acum ca incepe si Cristi sa pape mai multe. Si probabil ca numai fierte le voi face pe viitor.

dayanara, am citit cum s-a lovit Ivan, saracutul, cat entuziasm pe el si... poc! Vai, ca ne vine si noua randul. Cristi se loveste si in conditiile in care sta in fund... adica face cate o manevra si isi pierde echilibrul si trage cate una de parchet! Asa as fi vrut sa avem mocheta...!

dianocica, mai zi, mai zi, lasa limbajul ca ne intelegem noi cumva.
Ce interesanta chestia cu oglinda...
Stii ceva? Cred ca asta o facem (sau ar trebui sa o facem) toata viata.
"Potrivit lui Piaget, dezvoltarea este determinata de procesul de echilibrare. Acesta are doua componente majore: asimilarea (transformarea informatiilor primite pentru a se potrivi cu schemele si tiparele existente) si acomodarea (adaptarea schemelor pentru a include informatiile primite), si se manifesta in trei faze: la inceput copilul este satisfacut de modul lui de gandire si este, deci, într-o stare de echilibru. Apoi, devenind constient de neajunsurile gandirii lui, este nesatisfacut, iar in final, el adopta un mod de gandire mai sofisticat care elimina neajunsurile celui vechi."

flore, dar chestii despre dezvoltarea emotionala, afectiva, despre relatiile in grup, sunt in programa? Stiu eu... cum sa invete sa imparta? Sa lucreze in grup? chestii din astea...
Voi invatati despre sau aveti reguli de disciplinare? de curiozitate...

eri_ka, scuze ca nu ti-am raspuns ieri. Cu pozele, vrei sa le pui in albumul comun, pe privat, cum face kokorina, sau preferi totusi cu emailul?
Si tu te dai cu motocicleta? Eu nu m-am dat niciodata.

ramsan, bravo pentru coltisor! Dar sa fuga mucii de la voi, cat mai repede!

asiza, bine ai revenit cu Denis care e spre insanatosire. Ce ma bucur ca au respectat programul lui Denis! Bravo ca i-ai convins. Sa va faceti bine repede, iar tu sa mai apuci sa te odihnesti putin, ca in spital e obositor tare si pentru mamici.

chris, ce parinti ciudati

Dbunny, cand eram in Ro pateam frecvent asta... plecam de la servici sa-mi vizitez pacientii la domiciliu si de mult ori o luam catre domiciliul propriu... Uneori eram in masina cu un medic, un prieten bun si ne apucam de palavre... si cand si cand ma intreba: "Scuza-ma ca te intrerup, dar tu stii unde mergi?"
Partea nasoala e ca asta indica lipsa de concentrare... adica iti sunt atat de familiare unele chestii la volan ca nu te mai gandesti la ele, si asta e explicatia pentru care cele mai multe accidente se petrec pana in 7 km de casa.
Deci poti sa te preocupi putin (asta cu preocup e adaptare din spaniola?)

Revin.



Copiii se nasc perfecti - rolul parintelui e sa nu strice ceea ce Dumnezeu sau natura a creat.

Mergi la inceput