Spiridusi de ianuarie-februarie 2006 (255)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns bumbita spune:

stiam eu ca uitasem o gramada.

ana de spania LA MULTI ANI FERICITI, SANATOSI SI POSPERI ALATURI DE FAMILIA TA FRUMOASA!!

acina sa iti traiasca sotul sanatos si fericit . sa aveti o seara minunata impreuna. si ce salate i-ai facut aseara?

bee pupic multi la razvanel mancaciosul...lasa ca si frate-sau nu se lasa mai prejos. eu deja am trecut la completare pt ca imi goleste ambii sani la o masa...trage de ei parca ar fii elastice. si asa e cu productia, scade daca nu te odihnesti. asa ca...somnica si relax. cum e la casa?

dana imi place la nebunie sa mauit la cele doua printese ale tale cum se joaca. ma gandesc ca asa vor fii si ai mei pitici.

cata si eu vreau sa-i las parul lung lui...sebi. are firul destul de tare si e des. macar acum cat e mic. vreau sa-l tund pe rotund si cu bentita la spate. mami zice ca il fac fetita. deh! s-a zis cu gandul meu de a avea o fetita. voi avea nurori

giova, da am sunat-o ca am zis ca e mai sigur asa. numai sa-mi spui cand te duci sa stiu daca e acolo, sa nu fie plecata din localitate. si apropos de zile de nastere, ma poti trece si pe mine - 28.05.1979. gemeni, convinsa

de ce mi-era frica nu am scapat. l-a adus tati pe sebi de afara frant. i-am dat caciula, ghetele, geaca jos si nu a miscat. e rupt de somn. asa ca papa cand se trezeste.

am pus si 2 poze la semnatura ca sa-l vedeti cat de mult l-a " rapus" aerul rece.

www.dropshots.com/bumbita" target="_blank">are mama doi baieti

bumbita mami de 2 eduard ( 25 septembrie 2007 ) si sebastian ( 03 ianuarie 2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns loren@ spune:

Bumbita la super freza te-ai gindit pentru Sebi..imi place cum suna..cred ca ii va sta bine! Imi plac baietii cu plete!

Bia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bumbita spune:

giova, parca tu ziceai de gama mammut de la ikea...frumos foc setul. maaaaaaaaama ce mi-ar placea si mieeeeeeeee.

ia uitati http://ikeaeu.ecweb.is/08/MRO/. frumos, nu?

www.dropshots.com/bumbita" target="_blank">are mama doi baieti

bumbita mami de 2 eduard ( 25 septembrie 2007 ) si sebastian ( 03 ianuarie 2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oachi_79 spune:

Anabordea La multi ani fericiti!
Din ce imi aduc aminte, mamica de Razvanel a primit vesti mai bune de la Bucuresti, Mario e un poznas si jumatate, Ilinca vorbeste si cinta si spune poezii. Al meu tipa de ne doare capul. Si toata ziua mama si tata. SI NO (adica NEMO, pestisorul). E vrajit cind se uita la el.
Eu zgribulesc in casa ca timpitii astia au scos apa diin instalatie si e un frigggggg.

Eu pe 20 noiembrie, oricum e trecut in lista.

Oana si Razvan-Stefan (13.02.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anasol spune:

neatza si un rachiu sa taie greatza, ca vad ca iar m-am racnit la bocanci, nus cand scap odata .............
am pus poze cu burtica de dimineatza, ca sa nu mai zicetzi ca ce mare e...........

http://www.dropshots.com/davidsolo2
http://www.dropshots.com/davidsolo3
http://www.dropshots.com/davidsolo4
http://www.dropshots.com/davidsolo5
http://bd.lilypie.com/7Gxkp3.png
ana-maria 14+ si david-andrei(06.01.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

Cata nu-mi pl;ace sa merg cu masina la spalat, dar n-am incotro, caci eu circul mult si am timp liber.
Ana esti o doamna, esti o finuta ia-o cum vrei, ca nu-mi schimbi parerea.
Bumbi eu pot sa merg in orice zi, as prefera dimineata, dupa ce-l las pe marco. ea de la ce ora lucreaza? eu cam dupa ora 10 sunt libera.vezi cand poate ea, euu ma modelez dupa programul ei.
am vazut pozele sunt mortali amandoi. Nu-i trebuie suzeta lui Sebi?

Mi-a zis educatoarea azi ca marco e foarte iubitor cu copii. daca vede ca unul, merge ii face draga-draga si-l pupa. in rest ii ia de manute, ii imbratioseaza....
cred ca s-ar topi dupa un fratior/surioara. pacat ca nu vrem inca....

unde sunt pozele cu Mario si muraturile?

_
Gio si Marco (6 ian. 2006)
poze si filmulete Marcowww.dropshots.com/giova2" target="_blank">(1),www.dropshots.com/ioana_purdea#" target="_blank">(2)
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=20b0170d301bd72a22e2bb&skin_id=0&large" target="_blank"> Marco- ingerashul nostru(montaj)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bumbita spune:

ralu. mai scrie si tu doa cuvinte de anastasia si de sarcina ta. cum iti e? ai fost la dr?

acum astept sa se trezeasca sebi. doarme si pitiu. aoleu! sa vedeti ca astia se trezesc amandoi odata de nu stiu la care sa ma impart mai intai cu mancarea. pe unu' il atarn de o tzatzi si pe celalt il supraveghez la sorbaiala de ciorbita si mancare de cartofi.

www.dropshots.com/bumbita" target="_blank">are mama doi baieti

bumbita mami de 2 eduard ( 25 septembrie 2007 ) si sebastian ( 03 ianuarie 2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andiaroro spune:

Cristina- si eu v-am pandit aseara, dar mi-a fost imposibil din motive " inpendente de vointa mea" sa scriu - o sa aveti un drum lung de parcurs, dar la capatul lui o sa uitati de tot stresul de acum si o sa va bucurati impreuna cu Razvan de toti pasii parcursi impreuna....ai alaturi 2 lupatatori, asa ca trio-ul vostru "formidabil" va invinge, iar intaririle sun sigura ca vor aprea pe parcurs ( ...).....deja ati trecut primele hopuri
daca-mi permiti o mica sugestie, pentru linistea ta, fa-i mai bine un RMN decat un tomograf.

Noi ne vedem in seara asta cu dr. ca Alex iar a dat al boboci aseara tot ce mancase din cauza tusei....si asta nu-i deloc normal in cazul lui ca e sub inhalat cu cortizon, care-i dilata bronhiile, din cauza alergiei.....+ ca s-a si stricat la stomac, daca nu manaca si ia antibiotic si , se pare, ca pansamentele mele gastrice nu prea isi fac efectul-vom vedea...distractia continua...

La multi ani sarbatoritilor! si sanatate! bolnaviorilor...
Tonca-poate ar fi bine sa vezi dr-febra nu e "inca", dar cum problema s-a prelungit e mai bine sa stitiu despre ce e vb...

Giova-umblii cu lupa in buzunar?
Normal sa planga Marco duap bunica.

Dana -banuiesc ca te distrezi. Nu te amesteci si tu?

Bee- off! Speram sa treaca toate relele.

Bumbitza -ce rau imi ^pare ca n-am reusit sa ne vedem. Mi se face dor de "ai mei" cand te citesc

Ilincutza e atat de dulce

Cum a reusit Raznav sa se taie in masinuta?
Apropo de discutia mai veche cu masinutele de aici care-s testate....singura masinuta , pe care a reusit sa o rupa Alex e un cadou din Romanai...Normal ca toate sunt facute in China, si aici si acolo, dar macar aici le testeaza rezistenta ininte de ale pune in vanzare.....de ce n-or fi testat astai si ultimul apart foto cumparat de tati si n-or fi invatat imprtimanta ca un capsator si o lingura nu fac rau al stomac.....Asta-i o problema spinoasa amea- ca se incapataneaza sa dea numai eroare si iar pica magareata pe mine ca nu l-am pazit bine...parca poti?

am uitat-cui mai vroiam sa-i scriu-revin

ana si alexandre (17.02.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bumbita spune:

giova o sun acum si-ti zic. ok?
in legatura cu suzi, la inceput am avut ceva emotii cum va reactiona cand o va revedea. da' degeaba. parca nici n-ar fii existat. la fel cum a facut si cu tzatzi.parca nici nu a fost dragostea lui de 1 an si 3 luni.

chiar ma atentioneaza cand ii cade suzeta lui edy sau o scaote el " mami eta cazu".

www.dropshots.com/bumbita" target="_blank">are mama doi baieti

bumbita mami de 2 eduard ( 25 septembrie 2007 ) si sebastian ( 03 ianuarie 2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pisoi3 spune:

ANA Bordea, La multi ani, sa fii sanatoasa, fericita alaturi de familia ta si numai bine sa va dea Dumnezeu!
ANA de France, sanatate multa lui Alex, aveti grija cu tusea aia! Tinem pumnii sa fie bine la dr. in seara asta.
In ceea ce priveste masinutele, zic si eu ca tine, Mark strica doar jucariile din Romania, cele de aici indiferent de cat le tranteste nu se strica. Are o groaza de masinute, trenulete dar nu s-a stricat nici una dintre ele.
Are si vreo doua jucarii din Romania pe care nu le-a stricat (ozn-ul pe care il adora si nu se atinge nimeni de el si o masinuta cu spiderman).
In rest, ce a primit de la socri si alti prieteni din Bucuresti (si care nu erau Little Tikes sau K's kids, foarte bune jucarii) a stricat. Mai are un avion primit de la parintii prietenei mele, nici asta nu s-a stricat, tare mult il iubeste si se joaca cu el.


Anda si Mark (16.01.2006)
www.helpsonia.com

Mergi la inceput