Sarbatoriti de nov-dec 04 (160)

Sarbatoriti de nov-dec 04 (160) | Autor: monica-elizabet

Link direct la acest mesaj

Capitol 159




Gala puradeilor nostri www.flickr.com/photos/andrapanda/sets/72157600426397777/detail/" target="_blank">Gala Sarbatoritilor
P.S. Poze ptr Gala puradeilor nostri se trimit lui fulguletz (aici) iar cele ptr Gala sarbatoritilor lui try (aici sau aici).
Poze ptr www.onetruemedia.com/shared?p=156985e80e4a2e78dcd2f7&skin_id=0&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Comorile toamnei 2004 aici

de 34 si 25

Octombrie: 8, adica 6 si 2
1. IrinaA ______________ 20 oct_____ www.nicolae.org/PhotoDeSHop/index.htm" target="_blank">Ioana Maria
2. Camys2000 ________ 21 oct_____ Catalina Nicole
3. Ela2001 ____________ 22 oct_____ Diana Andreea
4. Jasmine ____________ 26 oct_____ Radu
5. Ele _________________ 26 oct_____ Ana Denisa
6. Roserb _____________ 29 oct_____ Mihnea Andrei si Bianca, 5 ani
7. Ncristina ____________ 29 oct_____ Teodora Andreea + Alexia Maria
8. Moss _______________ 31 oct_____ Alexia Stefania

Noiembrie: 34, adica 25 si 9

9.Bits _________________ 1 nov_____ Kenzo Andreas & Amon Mateus
10.Ad_rianna ___________ 3 nov_____ Bianca-Cristina & Tudor-Andrei
11.Diana 2004 _________ 4 nov_____ Andrei
12.Try _________________ 5 nov_____ Alex & Adrian
13.Miria Cristina ________ 5 nov_____ Maria Damiana
14.ylilimic ______________ 5 nov_____ Luca Matei & Adam Cristian

15.for2nity _____________ 6 nov_____ Alexia Cristina
16.Andreap ____________ 7 nov_____ Maria Alexandra

17.Daniela_Sb __________ 8 nov_____ www.onednd.go.ro/_/Danut/main.html" target="_blank">Mihai Daniel
18.Simonacip _________ 10 nov______ David
19.Didutza ____________ 12 nov_____ Daria + Dennis
20.Cassandra _________ 14 nov_____Dragos Andrei
21.Eliza5 ______________ 15 nov_____ Alexandru
22.Aime _______________ 15 nov_____ Vladimir Andrei
23.Omi308 _____________ 17 nov_____ Corina Maria
24.Dama __________ 18 nov_____ David Andrei
25.Miha ___________ 18 nov_____ Robert Andrei
26.Daniella4____________18 nov_____ Alexis
27.miag _______________ 18 nov_____ Roland Vladimir
28. ochi verzi___________ 22 nov_____ Diana
29.Danette ____________ 23 nov_____ Iris Miriam
30.Cristina Serban _____ 23 nov______ Razvan

31.Corina75 ____________ 24 nov_____ Andrei
32.Gandacelu______ 25 nov_____ Ioachim, Ileana, 4 ani si Maria

33.Misticgirl ____________ 25 nov_____ Nicholas Alexandru
34.Dutzi _______________ 25 nov_____ Iustin
35.Miche ______________ 26 nov_____ Darius
36.Ionela Roxana ______ 27 nov_____ Emily si Arisa
37.Paxela_________ 27 nov_____ Silviu Ionut si Ana Delia
38.Florypop ____________ 27 nov_____ Andrei si Rares
39.Onitza ______________ 28 nov_____ Paul Constantin
40.Madachan ___________ 29 nov_____ Edward Florin

Decembrie: 17, adica 10 si 7

41.Fulguletz ____________ 1 dec_____ David Andreas
42.Luminita B ___________ 2 dec_____ Tudor Andrei si Cristian
43.Eveline ______________ 5 dec_____ Andreea Bianca
44.Felis ________________ 6 dec_____ Mihai Cristian
45.Raluca.gabriela ______ 7 dec_____ Maria Alexandra
46.bumbacel ________ 9 dec_____ Tudor Mihai
47.anne-marry___________9 dec Teodor Alexandru
48.Mikimi___________ 12 dec_____ Alexander si Yannis

49.Monica-Elizabet _____ 16 dec_____ Ruxandra Maria si Alex Valentin
50.OtiliaV _____________ 18 dec_____ Ana-Maria
51.Cecilia C ___________ 22 dec_____ Alexia si Ada
52.Carmen ____________ 22 dec_____ Daria Nicole si Ana Carina, 4 ani
53.Ioana du ___________ 22 dec_____ Bianca Alexandra
54.Viovio ______________ 22 dec_____ Cristiana Bianca
55.Mamaluidavid ______ 24 dec_____ www.babiesonline.com/babies/d/davidel/" target="_blank">David si Naomi Patricia
56.Cookie _____________ 24 dec_____ Sabina Ioana
57.Bobita _______________ 1 ian_____ Amina Ioana si Maria





monica
mami de alex(7 iunie 2001) si ruxi(16 dec 2004)
Prajituri si papa bun
Halloween

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns monica-elizabet spune:

La multi ani! Alexia Cristina sa cresti mare si sanatoasa, sa ai parte numai de bucurii si sa-ti implineasca Dumnezeu toate dorintele



monica
mami de alex(7 iunie 2001) si ruxi(16 dec 2004)
Prajituri si papa bun
Halloween

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns paxela spune:

Alexia Cristina

Alexa, Ana Delia(13.03.07) si Silviu Ionut( 27.11.04).......poze,poze2006, Poze printesica ,
www.totsites.com/tot/anadelia" target="_blank"> Site printesica , varsta Delia , varsta Silviu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andreap spune:

Buna dimineata!
"LA MULTI ANI!" Alexia!Sa cresti mare,sanatoasa si frumoasa!
Eu am fost azi la dt.ptr ca nu ma simt prea bine..am tras o sperietura ieri.Am plans toata seara si sut treaza de la 5. L-am vazut pe BB la ecograf,e bine.are 12mm,7 s si 3 zile,DPN 21.06.08,colul 3.5cm,inchis.I-am vazut si inimioare batand..sunt fericita!Sau ma rog,'semi' fericita ptr.ca inca ma doare burta...Se pare ca trebuie sa stau acasa la pat un timp.Cred ca de luni voi lua medical.
Pupici
PS Si maine stau acasa cu fata mea....

Poze 2007
www.onetruemedia.com/my_shared?z=ed3f5a70513cbef37f41c&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank"> FILMULET
Andreea si MARIUCA-7.11.2004

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns paxela spune:

Andreea multa sanatate si sarcina usoara si fara probleme in continuare lasa efortul si stai cumintica, stiu ca ate e cel mai greu, dar evita sa o ridici pe maria sa cari si sa obosesti

Alexa, Ana Delia(13.03.07) si Silviu Ionut( 27.11.04).......poze,poze2006, Poze printesica ,
www.totsites.com/tot/anadelia" target="_blank"> Site printesica , varsta Delia , varsta Silviu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aime spune:

Andreea ai grija de tine si de pui si Mariucai ptr maine

In ultimile zile am aflat atatea vesti proaste, si iar si iar se confirma regula "sanatate sa fie" si de altceva sa nu ne pese, de discutii in familie, intre colegi, la birou, certuri si orgolii...toate palesc in fata sortii....

aime si Vladimir

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ad_rianna spune:

alexia cristina
sa cresti mare si sa fii sanatoasa si desteapta

andreap am vazut ca ai mici probleme. stai in pat, ia concediu si pliz ai mare grija de tine
aime si eu sunt la fel, am auzit atatea zilele astea, cumnata nasei mele....sau mai bine nu...imi dau seama cat sunt de norocoasa ca sunt sanatosi copiii, noi, parintii mei, carora nu stiu daca le voi putea multumi vreodata pt. ajutorul lor...toate problemele noastre sunt minore si au rezolvare atat vreme cat avem sanatate

am impresia ca piticii mei devin din ce in ce mai recalcitranti...atata vreme cat nu tzip la ei si nu-i cert ne putem intelege. imidiat ce ridic tonul ei tzipa mai tare ca mine, imi intorc spatele si-mi zic: "m-am suparat pe tine". a fost la petrecerea lor o fetita mai mare ca ei cu vreo 8 luni atat de cumintica era...daca i-a spus tatal ei ca nu are voie decat o bombonica si o ciocolatica: atat a mancat...ai mei daca am incercat sa-i opresc: circ gata. a amenintat-o cu "coltul" pe fetita daca nu asculta si imediat s-a conformat...ai mei imi intorc spatele...chiar daca vin dupa cateva minute si-mi zic "iarta-ma mami ca nu mai fac rele" eu nu stiu ce sa ma mai fac cu ei. azi imi zice mama ca la gradinita le-a dat sa deseneze ceva. biancai tare-i plac culorile si constiincioasa cand vine vorba de colorat...tudor a refuzat categoric sa deseneze. i-a zis educatoarei: "nu vleau" si cica a ignorat-o total din clipa aia orice i-ar fi zis femeia aia. nu e rau e chiar mai intelegator decat bianca uneori dar are fiecare din ei momente in care nu te poti intelege cu ei. fac doar ce vor ei si doar cum spun ei e bine. iar daca il cert pe unul din ei celalalt ii ia apararea si-mi spune: "m-am supalat pe tine" si-mi intorc spatele amandoi...nu stiu cateodata cum sa ma descurc cu ei. altfel sunt draguti, simpatici, spun cantece mai ales si inventeaza povesti...momentele alea de "rautate" ma dau gata

adriana &
Bianca si Tudor
(03.11.2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andreap spune:

Paxela,Aime..multumesc de urari.Eu zic ca sunt destul de cumintica....fara mari eforturi,medicamentele le iau, deloc..acum cum o vrea D-zeu.Eu sper ca va fi bine.De aceea voi sta in medical 1-2 saptamani,pana mai creste BB un pic.
Multumesc si ptr.urarile anticipate ptr.ziua Mariucai.maine vom avea alta petrcere,de data asta cu nasii si alti prieteni'maturi'.
Oricum sa stiti ca Maria ma intreaba mereu 'cand mai vin mami copiii la mine',spune ca primit cadou'numai plintese'...deci repetam figura si la anu'.
Pupici

Poze 2007
www.onetruemedia.com/my_shared?z=ed3f5a70513cbef37f41c&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank"> FILMULET
Andreea si MARIUCA-7.11.2004

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica-elizabet spune:

buna fetelor,
andreap, pliz stai cumintica...stiu ca tu ai antecedente de "necumintzenie" de la mariutza...ma bucur ca bb este bine dar asa cum ti-am mai spus chiar daca simti ca poti muta muntii din loc tebuie sa ai grija sa stai linistita si pe tine si mariuta


monica
mami de alex(7 iunie 2001) si ruxi(16 dec 2004)
Prajituri si papa bun
Halloween

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns try spune:

La multi ani lui Luca de Ylilimic si Alexiei de For2nity. Oare ce-o mai face? ca de mult n-a mai aparut pe-aici. Poate ne-o citi acum cu sarbatoritii si ne da si noua un semn de viata.

Andreap, stai linistita si nu te mai stresa, i-at iconcediu daca asta te fce sa te simti mai in siguranta, dar nu e iesit din coumun sa ai diverse dureri mai ales acum in primul trimestru. Incearca sa eviti s-o ridici pe Mariuca in brate, atata tot si nu te du dincolo de limitele suportabilitatii organismului tau. Cand corpul iti spune "esti obosita, stai jos", atunci asta fa, treburile si celelalte si ceilalt imai pot astepta ca nu da laptele-n foc.
Pupici la bebicul cel mic cu putza (uram de pe-acum sa iasa cu putza sa aiba si tati cu ce se mandri....

Uitati si www.flickr.com/photos/8947508@N02/1889063730/in/set-72157602223206354/" target="_blank">dovadaca am facut 3 ani(versiunea noastra).

"Tot ceea ce nu te doboara, te face mai puternic"
Alex - 5 Nov. 2004 si Adrian - 24 Aug. 2006 ......... poze I si www.flickr.com/photos/8947508@N02/" target="_blank">poze II

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cecilia C spune:

ALEXIA CRISTINA sa fii sanatoasa, norocoasa si sa ai o viata plina de bucurii.

Andrea ai grija de tine, stai cumintica in pat, nu mai fa nici un efort ( exploateaza-ti sotul ca acum e momentul ) si o sa vezi ca bebe o sa stea cumintel si el acolo. Pupici la Mariuca cea frumoasa

Adriana pupam gemenusii cei frumosi....ei , ei ..lasa ca si Alexia mea sa vezi ce plange daca nu-i dau bombonele de la bunica, ha ha sunt caramelele alea bune Chokotoff de la Poiana..sunt super bune si Alexia tot de-alea imi cere..si ne-a trimis bunica prin cineva...vi le recomand, incercati-le si voi...si nu vrea sa manance si tot dulciuri ar manca...de fapt are si cu cine semana, ca si mama ei face la fel, ha ha .....si face si ea prostioare si ma supar pe ea.....si ea ma intreaba' mami, nu mai vorbsti cu mine????" ....si apoi in cele din urma vine si ea la mine si spune " mami iarta-ma"....au si ei personalitatea lor si noi a noastra si ne batem cap in cap....pupici de la fetite

Try ziceai de Adrian ca daca nu-i faci pe plac sau daca nu-i dai ceva se pune pe plans, se lasa pe spate, se da cu fundul de pamant.....pai exact asa face Ada mea...sa vezi ce urat face cand nu-i place ceva....astia micii sunt mai artagosi si mai rauti decat astia mari, ha ha si Alexia a inceput cu crizele astea mult mai tarziu ca Ada....asa ca de-acum si eu o las pe Ada sa planga pana ce se calmeaza...dar sa vezi cu ce patos plange...si ea nu se opreste daca nu mergi la ea...ha ha...asa ca astia micii au muuuult mai multe fite...au si de la cine invata. Pupici

Mergi la inceput