Emma -Andreea, minunea mea...

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns pisi_ella spune:

Ca bine zici, Aalina! ...Hm! Au trecut patru luni jumate de la eveniment!...Nu-mi vine sa cred! Mi se pare mult, mi se pare putin...Hm! Uneori am senzatia ca ma nascut acum 100 de ani...Cred ca toate simtim la fel...Va pup...Sa ne dea Dumnezeu sanatate si multa, multa rabdare!

_ella

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns parpalak spune:

Pai bine c-ai scris aicea la secret sa nu stii decit tu! :) Noua sa nu ne zici.. (Daca cumva ne-ai zis, sa nu ma tragi de urechi, da' trebuia sa ne zici si tu mai cu litere mari, sa vedem si cu ochii lipiti! :)) Si unde-s pozele, ca nu v-am vazut la "Destine" pe prima pagina!? :)
Succes si spor la patrulare Emma, si s-o bucuri pe mami la fel ca-n prima zi!

Sanatate la bebei si mamici.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oLo spune:

Mai ,

Se vede ca tie nu prea ti-a placut nasterea, ca prea te dai cu capul de pereti. Oricum, nu conteaza ce-a fost, conteaza ce va fi.
Sa creasca pisi mic, sa bea mult laptic, sa fie cumintica si sa va aduca multe bucurii.

Cu mult drag,
Mihaela, Anaïs(27 mai 2003) si Emma (12/01/2002)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lumy spune:

Pisi sa va traiasca minunea , sa va aduca numai bucurii si voi sa fiti cei mai fericiti parinti!

http://community.webshots.com/user/luminitafeodorov

Lumy

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carrie spune:


sa-ti traiasca scumpica sa fiti fericiti si sa aveti o viata minunata impreuna.

va pupam

cristiana si bb Theodora Alexia

http://photos.yahoo.com/thea_alexia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pisi_ella spune:

Hai ca am dat iar peste povestea noastra, a mea si a Emmei...Multam de urari, fetelor! Olo, am crezut ca nu mi-a placut nasterea, ca au fost tare nasoale durerile de dupa...Acum insa am uitat si tare mi-e dor sa mai fiu gravida si sa mai nasc o data! Cu toate durerile alea post-operatorii...Mi-e dor sa am un bb mic, mic de tot! Mi-e dor...culmea!...si de noptile nedormite de la inceput...Mi-e dor de clipa cand am vazut-o prima data pe Emma...Cand am alaptat-o pentru prima oara...Tare mi-e dor si mai vreau un bb! Asta insa un pic mai tarziu, peste vreo 2 ani...
Sa fiti sanatoase si sa aveti parte de clipe de neuitat alaturi de copilasi!

_ella

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ange spune:

bine ai facut ca ai readus povestea emmei pe prima pagina!o stiam dar nu-mi dau seama de ce nu ti-am trimis felicitarile mele
deci, sa-ti traiasca minunea,sa fie sanatoasa si tu cea mai fericita mamica din lume!
sper ca intr-o zi sa ajungem sa le facem cunostinta bb nostrii nascuti in zi de 13

ange,mamica de 2 ori

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danv spune:

Am citit si eu,acum.
Constat ca ma emotionez ori de cate ori mai citesc despre cate o nastere, indiferent cum a decurs. O simt pe mamica din spatele randurilor si mi se umezesc ochii,imaginandu-mi durerea si bucuria ei,apoi(inevitabil)uitarea durerii si nostalgia.
Tot prin cezariana am nascut-o si eu,Pisi, pe Ioana, si tare mi-ar placea sa-i mai aduc, peste doi ani,un fratior.
Daca as fi realizat la timpul potrivit ce inseamna un copil, cred ca as fi turnat vreo zece...Mi-e dor, cum spui si tu...

Sa-ti traiasca fetita cea frumoasa !

alina v

http://www.omfs-ct.ro/ioana/pagina_ioanei.htm

Mergi la inceput