Piticodromul Festiv de Sept-Oct 2005 (191)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mary ilie spune:

LA MULTI ANI sarbatoritilor de azi:
MIHAI CRISTIAN de Ralcat
ALEXANDRU de Deeapui
RADU CRISTIAN de Ancris
ANA MARIA de Roxica
VANESSA SARAH MARIA de Serini
DAVID ANDREI de Medeea
ALEXANDRA MARINA de Olguta
SA cresteti mari si frumosi,petrecere frumoasa tuturor si multe, multe cadouri!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mary ilie spune:

Carmi, l-am admirat si eu pe Fabiano, e un frumos, si mi se pare foarte inalt- ce de jucarii aveti
Inna eu i-am luat lui Andrei oua din astea dar nu le mananca si surpriza sfarseste aruncata cat colo. El oricum nu prea e fan ciocolata, ii place o singura prajiturica de la Kinder delice- un fel de pandispan cu glazura de ciocolata.
Super tare Noelia, micuta olteanca, e o scumpa
Weekend placut tuturor!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diana_n spune:

Am intrat pe forum doar sa-i urez Galushtei La Multi Ani si sa creasca mare !
Fug la pregatiri, diseara ii facem petrecere lui Petrutu'.

Diana si Petrut (3 oct 2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioana75 spune:

Buna seara si la multi ani sarbatoritilor de azi, Mihai Cristian, Alexandru, Radu-Cristian, Ana-Maria, Vanessa Sarah Maria, David Andrei, Alexandra Marina!

Medeea, sa-ti traiasca mezinul! Cum mai merge clasa 1?
Deea, petrecere frumoasa! Cum te mai simti?
Olguta, sa-ti traiasca Galusca.
Antonia, la noi nu se potriveste vorba aia din popor; Sma va fi o slabatura, a luat 360 gr in luna a 3-a.
Irina Noeliei, eu nu ii dau oua kinder; chiar daca le-as cumpara, nu ar ajunge la miruna pentru ca le-as minca eu inaintea ei.
Carmi, am admirat zimbaretzul. Si tortul. Si circuitul.

Ioana, mama Mirunei si a Smarandei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns innaa spune:

Ioana dar nu te supara ca intreb....dar Miruna ce papa dulce? Eu de cand cu bunicii nu ma mai inteleg cu ea deloc....ar manca numai ciocolata

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Carmi spune:

Multumim ca ne-ati admirat!
Cristina, Antoanela a revenit din Romania, unde a botezat-o pe papusica Sonia. Sunt bine cu totii. Joia viitoare mergem la ei, abia astept s-o vad pe mititica, e asa de scumpa !
Mary, Fabiano nu e foarte inalt, are 93 cm, insa asa mi se pare si mie, mai ales ca nemtisorii sunt mai mititei. El arata cam cat un copil de 3 ani de-aici.
La multi ani piticutilor sarbatoriti saptamana aceasta !

Carmi si Fabiano-mic-si-scump (20.10.05)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexuta2005 spune:

Buna fetelor!
Va mai amintiti de mine?Sper ca nu m-ati uitat dar nu am avut deloc timp sa intru pe aici.Azi m-am trezit devreme ca sa am timp sa mai scriu si eu cate ceva.
Am ramas datoare cu un bilant de 2 ani.Pai Alexia are 11, 500 kg, banuiesc ca are cam 88 cm pare ca a mai crescut , nu ma lasa deloc sa o masor, la cabinet cand am fost nu a vrut sa stea.
Nu pare prea slaba, are piciorusele grasune dar e cam scunduta, in schimb la fata se cam vede ca e mai slabuta.
De 4 zile nu mai doarme cu zuzi, se mai trezeste noaptea si ii spun ca a uitat-o la gradinita si se culca resemnata.Cred ca scapam usor.De fapt si cu biberonul a fost usor.
Avem si noi toti incisivii(cei laterali abia acum au crescut) si 2 canini sus.
Olita e un vis frumos, da nu ma grabesc, mai are timp.
Inca mai tuseste sper sa scape odata de tusea asta.
A facut progrese mari, vorbeste mai bine,inca nu vorbeste cum ar trebui dar a inceput sa faca si cateva propozitii, cam toate sunt la imperativ:"manca tati, chide usa, ma duc acasa".A inceput sa fie mai autoritara.Daca ma vede pe scaun trage de mine, zice"jos" sa merg cu ea sa ma joc pe covor.
De mancat mananca mai bine la gradi decat acasa, nu vrea sa renunte la ideea ei fixa:nu mananca nimic seara in afara de lapte.Nici pana acum nu am reusit sa o conving sa aibe 3 mese principale.
Daca i-as da numai branza topita ar manca si cam tot ce e interzis.E mare fan ciocolata si boamboane kinder.Singurul fruct pe care il accepta din cand in cand e banana.

Mie timpul nu-mi ajunge deloc.M-am mai inscris si la un master(managementul serviciilor sociale si de sanatate), nu stiu cum m-oi descurca.Da am exemplul cuscrei, daca ea poate trebe sa pot si eu.
Ma duc sa mananc un pic, da revin.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kristinutza spune:

haha, da cuscra, merg pe principiul ca "se aranjeaza toate". doar ca nu functioneaza intotdeauna.
ma gandesc ca am avut tot timpul 2-3 joburi si facultate/master. e greu cu timpul fizic, pt ca daca ai jobul full care iti mananca 9-10 ore... restul trebuie sa strecori. iar totul devine dureros cand te gandesti ca printre activitatile care trebuie "strecurate" se afla si propriul copil...

incerc astazi sa-mi reactualizez site-ul ca sa aveti toate info necesare. sunt f mandra ca am reusit sa infiintez centrul asta si... pana la urma e o deconectare si o placere sa lucrezi cu copiii.

la multi ani sarbatoritilor! poate intra si mamicile lor sa ne povesteasca despre petreceri si, in general, despre piticoti.

cristina, mama de radu (09.10.2005)
www.flickr.com/photos/cristina_balanean/sets/" target="_blank">poze si www.dropshots.com/new.php?userid=128437&cdate=20060625&cimg=0" target="_blank">video

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexuta2005 spune:

Nu mai stiu cine vroia poezioare.Am cateva de la gradinita Alexiei.
Ploaia
Pic,pic, pic!
Cine-i oare, cine?
Pic,pic, pic,
Iata ploaia vine,
Vine pe furis,
Pe acoperis,
Ba o simt si eu,
Pe nascul meu.

Ursuletul
Ursuletul meu nu stie,
Nici macar o poezie,
Dar eu stiu cate poftesti
Ti le spun daca doresti
Ursu-i tare mititel,
Invat eu si pentru el.

Toamna
Toamna tu ne-aduci
Multe fructe dulci
Gutui, nuci si mere
Struguri, prune, pere.

Toamna
Mandra-i toamna si bogata
In legume si apoi iata,
Are fructe cate vrei
Si must bun din strugurei

Cifrele
1 e nasucul meu,
2 sunt ochisorii mei,
3 sunt frunze de trifoi,
4 labe de pisoi
Daca vrei sa vezi pe 5 ,
Numara aici:1,2,3,4,5.

Crizantemele
Au inflorit iar crizantemele,
Ca-i prea tarziu nici nu le pasa.
A fost si soare mai devreme
Si-acum ploaia se revarsa.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kristinutza spune:

si eu m-am trezit mai devreme ca sa scriu pe forum .

daa, f dragute poezioarele!

cristina, mama de radu (09.10.2005)
www.flickr.com/photos/cristina_balanean/sets/" target="_blank">poze si www.dropshots.com/new.php?userid=128437&cdate=20060625&cimg=0" target="_blank">video

Mergi la inceput