Deserturile Nataliei si nu numai ale ei (18)

Deserturile Nataliei si nu numai ale ei (18) | Autor: Balbina

Link direct la acest mesaj

Link-urile retetelor urmeaza mai jos.
Pentru comentarii puteti vedea celelalte parti: 1, 2, 3, 4, 5, 6 7 www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=73937" target="_blank">8 9 10 11 12 13 14 15 16 17

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Balbina spune:

Mii de multumiri Gratielei si Alinei pentru listuta!

Brownies Cappuccino www.houghtonmifflinbooks.com/features/gourmet/brownie.shtml" target="_blank">sursa
Prajitura cu lamiie www.good-cook.ru/forum/index.php?showtopic=184&st=30#entry6721" target="_blank">sursa
Tort cu jeleuri www.cook-talk.com/forum/index.php?act=recipes&CODE=03&id=2796" target="_blank">sursa
Blinii cu dovleac
Cum am facut tortul Barbie
Cum am facut tortul Buburuza
Prajitura cu mere
Tort Crancin-Mancin www.kuharka.ru/viewtopic.php?p=404#404" target="_blank">sursa
Chec dietetic cu fructe uscate www.city-cats.spb.ru/phpBB2/viewtopic.php?p=4581#4581" target="_blank">sursa
Tort nemtesc cu brinza www.good-cook.ru/tort/tort_098.shtml" target="_blank">sursa
Tarta de dovleac
Prajitura cu lamiie nr. 2 (fara lapte condensat) www.good-cook.ru/forum/index.php?showtopic=184&st=30#entry6720" target="_blank">sursa
Prajitura cu banane sursa
Biscuiti cu ovaz www.slastenka.ru/cookie.html#8" target="_blank">sursa
Prajitura cu miere www.good-cook.ru/tort/tort_046.shtml" target="_blank">sursa
Fursecuri cu unt www.good-cook.ru/tort/tort_162.shtml" target="_blank">sursa
Tort “Lady’s fingers” www.good-cook.ru/forum/index.php?showtopic=233&view=findpost&p=9861" target="_blank">sursa
Tort de ciocolata cu trufe (Truffle Cake) www.cooldesserts.com/2005/04/truffle-cake.html" target="_blank">sursa
Tort Fantezie
Aluatul fals dospit al lui Dr. Oetker (aluat cu brinza) www.good-cook.ru/forum/index.php?showtopic=2811" target="_blank">sursa
Pandispan cu suc de portocale www.cook-talk.com/forum/index.php?act=recipes&CODE=03&id=162" target="_blank">sursa
Cheese cake a la Natalia
Tort cu prune uscate www.citykitchen.ru/forum/index.php?s=d7b91c895505a12124c16f156350f455&showtopic=393&st=100&p=52313#entry52313" target="_blank">sursa
Tort cu miere si lamiie www.good-cook.ru/visitor/tort/tort_068.shtml" target="_blank">sursa
Desert cu fructe
Lemon meringue pie - Tarta cu crema de lamaie (Reteta de la Davina)
Crema de lamiie (Lemon curd) sursa
Clatite pufoase (Buttermilk Pancakes) www.kuking.ru/my/viewtopic.php?p=738764#738764" target="_blank">sursa
Cheese cake fara foc
Schema tort masinuta
Mini-budinci cu branza
Inghetata
Triunghiuri cu cocos www.citykitchen.ru/forum/index.php?showtopic=67&st=100&p=7826#entry7826" target="_blank">sursa
Trandafirasi/melcisori cu bezea si nuca www.good-cook.ru/tort/tort_125.shtml" target="_blank">sursa
Tort "Masha" (reteta de la alinkav)
Prajitura cu ciocolata si bezea www.good-cook.ru/tort/tort_230.shtml" target="_blank">sursa
Fursecuri “Trufe” sursa
Briose cu gem www.cook-talk.com/forum/index.php?act=recipes&CODE=03&id=2280" target="_blank">sursa
Fursecuri de cocos
Margini din ciocolata pentru tort
Lapte de pasare (reteta de la strumfi2004)
Fursecuri "Tabla de sah" www.kuking.ru/my/viewtopic.php?p=764512#764512" target="_blank">sursa 1 sursa 2
Prajitura insiropata de la Joanna
Prajitura "Krem a la krem" sursa
Vafe belgiene cu drojdie www.cook-talk.com/forum/index.php?act=recipes&CODE=03&id=2010" target="_blank">sursa
Tort cu crema de zahar ars de la Gratiela (strumfi2004)
Prajitura "O noapte la Venetia" (reteta de la Lacri_SM)
Prajitura (chec) cu morcov sursa
Prajitura cu foi Lica
O alta prajitura cu foi Lica (varianta Adrianei)
Desert de frisca si zahar ars www.cook-talk.com/forum/index.php?act=recipes&CODE=03&id=3019" target="_blank">sursa
Tort "Tres Leches" www.cook-talk.com/forum/index.php?act=recipes&CODE=03&id=2408" target="_blank">sursa
Prajitura "Televizor" (strumfi2004)
Chec insiropat de portocale www.cook-talk.com/forum/index.php?act=recipes&CODE=03&id=3153" target="_blank">sursa
Crema pentru foi de napolitana (reteta de la Gratiela)
Instructiuni pe scurt despre realizarea tortului minge
Prajitura cu mascarpone si nuci (reteta de la amiss_zip)
Quiche (tarta cu umplutura nedulce)(improvizatie)
Placinta (prajitura) dubla de brinza cu piersici www.good-cook.ru/tort/tort_194.shtml" target="_blank">sursa
Prajitura cu miere si brinza www.good-cook.ru/tort/tort_141.shtml" target="_blank">sursa
Briose cu ciocolata (reteta de la Rucx)
Eclere (Alynutza)
Choux-uri (Strumfi2004)
Tarta cu mere, mascarpone si branza de vaci (Kehleyr)
Tarta/placinta cu mere olandeza (danyce)
Rulada de post cu banane si cocos (strumfi2004)
Prajitura Sumeghi (Alynutza)
Fursecuri cu nuca si bezea (melcisori) www.good-cook.ru/tort/tort_125.shtml" target="_blank">sursa
Bomboane Raffaello (LiliaToma (gazea))
Tarta cu ciocolata de la Jamie Oliver (Alynutza)
Crema de vanilie pentru tarte, prajituri si torturi www.good-cook.ru/tort/tort_008.shtml" target="_blank">sursa
Tarte cu fructe si alta crema de vanilie www.good-cook.ru/forum/topic1771s0.html#entry152602" target="_blank">sursa
Galusti cu prune (Alynutza)
Biscuiti cu brinza sursa
Tort de mere Adeline (Roxana Claudia)
Gacio (Alynutza)
Doua torturi de la Liliana (lgireada)
Cheese cake "Cremos" www.good-cook.ru/forum/topic3434s420.html#entry336745" target="_blank">sursa
Retete de lapte condensat facut in casa
Chec ieftin (Roxana Claudia)
Chocolate banana cake - Prajitura cu ciocolata si banane www.kuking.net/my/viewtopic.php?p=622498#622498" target="_blank">sursa
Cornulete cu sunca si cascaval (culinar) (strumfi2004)
Clatite cu visine si frisca
Prajitura cu crema de ananas (Gratiela)
Crema si fondant de ness pentru eclere (Alynutza)
Crema pentru eclere (danyce)
Tarta de capsuni cu crema de vanilie (danyce)
Tort sah (Alynutza)
Placinta cu cirese "Twin Peaks" (Alynutza)
Prajitura cu prune sursa
Tort cu cacao si stafide (Alynutza)
Tiramisu (Alynutza)
Prajitura Twix www.cook-talk.com/forum/index.php?act=recipes&CODE=03&id=4276" target="_blank">sursa
Blat de ciocolata pentru tort (Alynutza)
Prajitura cu cocos, ciocolata si crema de vanilie (Alynutza)
Tarta cu fructe (danyce)
Alta prajitura cu miere sursa
Biscuiti "Mazurka"
Tarta cu ciocolata fara coacere (la rece) (Alynutza)
Prajitura la metru (Adriana)
Tehnica 'tabla de sah'
Metoda usoara pentru carlionti de ciocolata
Blat de amandina care poate fi folosit la prajitura la metru(Mihaela)
Cheesecake cu ciocolata (Alynutza)
Comentarii privind prepararea tortului cu 3 feluri de ciocolata (Gratiela)
Tort cu crema de zahar ars (Alina)
Placinta cu dovleac din aluat dospit la rece
Cheesecake Tia Maria (Alynutza)
Prajitura Ioana (Gratiela)
Fursecuri Alfajores
Lapte caramelizat facut in casa
Cremes (Alynutza)
Tarta cu ciocolata alba
Prajitura "Diana" (Alynutza)
Tort diplomat (Alynutza)
Crema caramel pentru foi de napolitana (Alynutza)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adi69 spune:

Buna dimineata la fete!
Am ajuns acasa si-am bagat repede un oki sa vad ce mai faceti.
Felicitari ptr minunatele torturi si LA multi ani papusei tale,Daniela!

Miha,Monica,v-au iesit tare bine sahul,Alinuta,mmm..ce tarta ciocolatoasa...se noteaza,se noteaza..Miha,faina tarta cu mere,Natalia,in perioada asta fac si eu prajitura cu dovleac cu aluat fraged(ca cea cu mere)si tare ne place..

Vreau si eu cartea cu Habarnam..nu stiam de ea..oare o gasesc prin librarii?Multumesc ptr link ML, as vrea s-o si cumpar sa o putem citi seara la culcare..

V-am pupacit..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alynutza spune:

Natalia eu n-am incercat niciodata sa pap dovleac crud. Insa cel copt e preferatul meu. In State mi-au placut 'cartofii dulci' semanau teribil la gust cu dovleacul. Acum am vazut si la noi, insa mi s-au parut cam 'piperati' la pret.



Truly great friends are hard to find, difficult to leave, and impossible to forget.

www.flickr.com/photos/9684774@N08/sets/72157600636179296/" target="_blank">prajituresc si www.flickr.com/photos/9684774@N08/sets/72157600636180054/" target="_blank">bucataresc
Mrs. Perfect for more than 1 year

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mariussimiuc spune:

Alina,pentru cheesecake-ul cu ciocolata trebuie neaparat biscuiti digestivi sau merg si de alt fel?
Si...care e tehnica de ornare?Cum ai facut "turturii" aceia din frisca?

Miha si Robert


Cand viata iti ofera lamai fa-ti o limonada...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirela alina spune:

Si eu tot cu Alina am treaba.
Alina spune-mi te rog daca am inteles bine: cheesecake de cioco :se face baza din biscuiti dupa care se adauga compozitia cu branza ,frisca ,lichiorul si ce-o mai fi pe acolo si se da la cuptor pentru cca 50 de min.????
Si inca o intrebare : rezultatul final este cremos sau este ca un blat?(din poza ta pare cremos)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirela alina spune:

Adi 69, ti-am vazut cred ca ultimul tort pe care l-ai facut...cel cu trei feluri de ciocolata.Arata super si cred ca este si super gustos.
Dar ..unde gasesc si eu reteta ??
Multumesc frumos.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mariussimiuc spune:

Mirela Alina,reteta tortului Adrianei o gasesti www.culinar.ro/forum/index.php?showtopic=13415&st=0" target="_blank">aici .

Eu azi am faurit un tort cu crema caramel.

Miha si Robert


Cand viata iti ofera lamai fa-ti o limonada...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Balbina spune:

Miha, oo, tort sub forma inimioara, cu ce o ocazie?

Am facut si eu sahul, mi-a iesit un pic cam strimb, dar sper ca se vede ideea de sah.
Vin si cu poza prajiturii cu dovleac, poate conving pe cineva sa o prepare.

------------------
Numai bine,
Natalia, Vlad si Vanda

Sa faci o femeie fericita e foarte usor... dar si foarte scump.
Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mariussimiuc spune:

Natalia,am facut inimioara fara nici o ocazie speciala...asa pur si simplu...
Cu prajitura cu dovleac m-ai starnit-nu mai starnit,dar cu sahul sigur ai facut-o. Asa ca,ma scuzi nitel dar trag o fuguta pana la frigider.
lllllll

Miha si Robert


Cand viata iti ofera lamai fa-ti o limonada...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirela alina spune:

Miha multumesc mult de tot ....i tortul tau arata super ca si sahul Nataliei.
Fetelor cu ce crema lipiti sahul?

Mergi la inceput