Deserturile Nataliei si nu numai ale ei (18)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns strumfi2004 spune:

Sau coci crema inainte si cand e inchegata torni blatul. Si rece rastorni, ornezi , dar parca varianta asta ti-am mai spus-o, nu, Nati? de fapt parca e si in lista reteta.

Gratiela, Maria si Stefan

www.versuripenet.ro/versuri/voltaj/crede/" target="_blank">crede

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alynutza spune:

Natalia asta chiar e cea mai simpla varianta. Am incercat si sa le coc impreuna, dar tot trebuie sa fii atenta la crema, sa fie inchegata pana intr-un anume punct, e mai greu sa le nimeresti. Nici crema nu-i de tinut prea mult ca pe urma nu mai are consistenta care trebuie. Asa ca separat e cel mai ok. Si daca le suprapui atunci cand e fierbinte crema se tin deolalta fara probleme. O poti face asa cand vrei tu, e pacat sa ratezi un tortuletz asa de gustos si fin.


Truly great friends are hard to find, difficult to leave, and impossible to forget.

www.flickr.com/photos/9684774@N08/sets/72157600636179296/" target="_blank">prajituresc si www.flickr.com/photos/9684774@N08/sets/72157600636180054/" target="_blank">bucataresc
Mrs. Perfect for more than 1 year

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Balbina spune:

quote:
Originally posted by strumfi2004

Sau coci crema inainte si cand e inchegata torni blatul. Si rece rastorni, ornezi , dar parca varianta asta ti-am mai spus-o, nu, Nati? de fapt parca e si in lista reteta.

Gratiela, Maria si Stefan

www.versuripenet.ro/versuri/voltaj/crede/" target="_blank">crede



Nu nu, pe asta o stiam. Ma refer la varianta sa coci separat blatul si crema, si pe urma sa le imbini. Asa am inteles ca a facut Alina, nu?

------------------
Numai bine,
Natalia, Vlad si Vanda
Sa faci o femeie fericita e foarte usor... dar si foarte scump.
Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alynutza spune:

Da, Natalia exact asa am facut. Si fac tortul asta de cativa ani buni, tot dupa metoda asta, a reusit de fiecare data, fara probleme.


Truly great friends are hard to find, difficult to leave, and impossible to forget.

www.flickr.com/photos/9684774@N08/sets/72157600636179296/" target="_blank">prajituresc si www.flickr.com/photos/9684774@N08/sets/72157600636180054/" target="_blank">bucataresc
Mrs. Perfect for more than 1 year

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mariussimiuc spune:

Alina ...ce consistenta tre sa aiba baza cheescake-ului cu cioco? Spui in reteta ca ai intins COCA si pe peretii formei,deci ar trebui sa arate ca un aluat? Eu am amestecat biscuitii cu unt si mi-a iesit...un fel de faina de biscuiti imbibata cu unt.Deci,uscata,nu stiu daca intelegi ce vreau sa spun...


Miha si Robert


Cand viata iti ofera lamai fa-ti o limonada...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mariussimiuc spune:

Cu ajutorul Nataliei si a unui topic de pe culinar am reusit sa o scot la capat cu cheesecake-ul...
A se observa faptul ca pana la a ajunge la pozat am indreptat nitel marginile ca mi se pareau cam strambe.

Miha si Robert


Cand viata iti ofera lamai fa-ti o limonada...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns strumfi2004 spune:

Hehe, Miha, am primit notificare de updates la pozele tale si am crezut ca ai nascut, era poza cu baita
Frumos ornat cizul!

Gratiela, Maria si Stefan

www.versuripenet.ro/versuri/voltaj/crede/" target="_blank">crede

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mariussimiuc spune:

Gratiela,cam tarziu trimite webshotul notificarile de update.
"Cizul" l-am ornat asa special pentru sotul meu..

Miha si Robert


Cand viata iti ofera lamai fa-ti o limonada...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adi69 spune:

Salutare!
Am gasit acum cateva zile o reteta de brownie cu mere,care avea comentarii favorabile si mi-am spus ,de ce nu,hai s-o incerc.
Am facut-o iacata aici e bunuta,are consistenta umeda,gust de mere,nuca si usor de scortisoara,cred insa ca am exagerat eu cu nuca(am pus cantitatea dubla sa fie mai buna!!)

Reteta e luata de aici

Miha,da sectiune n-ai la ciz?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alynutza spune:

Of, iar n-am fost pe faza, dar se pare ca te-ai descurcat, Miha ca arata foarte bine. Intr-adevar, rezulta o compozitie fainoasa, si relativ uscata, eu i-am zis 'coca' din comoditate. Eu m-am folosit de o lingura pentru operatiunea de 'intins coca', pur si simplu luam o cantitate cu dosul lingurii, o ridica langa peretele formei si o lipeam/tosaneam cu lingura. Nu mi-a creat nici un fel de probleme. Daca o apasam putin ramanea acolo.
Cum vi s-a parut cheesecake-ul?


Truly great friends are hard to find, difficult to leave, and impossible to forget.

www.flickr.com/photos/9684774@N08/sets/72157600636179296/" target="_blank">prajituresc si www.flickr.com/photos/9684774@N08/sets/72157600636180054/" target="_blank">bucataresc
Mrs. Perfect for more than 1 year

Mergi la inceput