Furnicaturi la picioare ca dupa degeraturi!

Furnicaturi la picioare ca dupa degeraturi! | Autor: Angelinne

Link direct la acest mesaj

Am niste simtome de cind da frigul la picioare...in sensul ca imi sunt reci si inghetate iar noaptea dupa ce se incalzesc ma furnica si maninca f tare, ca ma trezesc din somn. Parca im iau foc... ciudat este ca nu pot ameliora cu nimic, am luat ginkoprim, tratamente homeopate,,,,nimic. Sunt tare suparata....ca de acum si pina la vara ma tot chinui cu problema asta si nimeni nu poate sa ai dea de cap si asta de ani si ani de zile am tot intrebat o gramada de medici nimeni nu stie sa imi spuna ce poate fi....La ski de ex nu simt asa ceva....inseamna ca miscarea activeaza circulatia periferica si imi face bine....cu toate ca acolo chiar stau in frig.

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns XIO spune:

Glicemia ti-ai luat-o?
Arteriografie ai putea sa-ti faci .
la maini nu te derajneaza frigul? Sa ai dureri mari cand pui mainile in apa rece?

http://www.flickr.com/photos/13005458@N00/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Angelinne spune:

Analizele sunt ok in afara lipsei de fier pe care o am.... la maini nu am aceste simptome.... doar ca imi e frig si acolo. Cred ca am o circulatie periferica slaba deoarece mereu sunt inghetata. Am fost la un aparat anul acesta si mi-a zis ca am o vasculita.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns XIO spune:

De la aia ti se trage.

http://www.flickr.com/photos/13005458@N00/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Angelinne spune:

Ok si asta nu se poate remedia? Mi-a dat nste picaturi sa iau de la firma Energy . Mi s-au parut destul de scumpe si parerile sunt impartite cum ca sunt tot un sistem MLM.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sheannamp spune:

Angelinne, vasculita nu se trateaza cu picaturi Energy (cine stie ce gaselnita o mai fi si aia!).
Trebuie sa mergi la un reumatolog bun.
In Bucuresti iti recomand clinica de la Colentina sau Spitalul Sf. Maria.


PENTRU UN COPIL MAI SANATOS SI MAI INTELIGENT


Sau taci sau zi ceva mai bun decat tacerea!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Angelinne spune:

La reumatolog? O sa caut aici...pentru ca nu sunt din Bucuresti. mersi mult!

Mergi la inceput