Strumfi de iulie-august 2007 (16)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns LuciaZ spune:

multumesc. si al tau e un scump


Lucia, mami de Cristian, 26.08.2007
Viata e prea frumoasa ca sa pierdem macar o zi fara a ne bucura de ea
poze
[http://www.flickr.com/photos/11478571@N08/sets/72157602603398670/]

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andicu spune:

Lucia, sa-ti traiasca Cristian! e un scump! si...roscatel ca al meu! abia acum cand incepe sa-i creasca perisorul lui se vede blondut, dar inainte tot asa roscat parea in poze!



Andicu mami dewww.flickr.com/photos/9457501@N02/sets/72157600689970094/" target="_blank">Bebe Filip(27 iunie 2007)
Cum crestem noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diane_dun spune:



Tot spunea Jadi ca e urat afara, va confirm ca asa e, am incercat pe pielea mea . Am avut de facut un drum la doctor si la 7 eram in trafic. Si ce trafic! Incredibil. Am lasat niste lapte muls pt fie-mea, dar putin si obtinut foarte greu. La 3 asta noapte mulgeam prima portie, mi-a luat o ora sa adun 40 ml! Dimineata, la fel, alti 40 ml. Pompa mea se pare ca nu e buna, n-am scos nimic cu ea. Fetele care alaptati, spuneti-mi si mie va rog cum faceti sa scoateti lapticul? (uau, Jadi, 200 ml, cum ai reusit?).

Mami de Dani (1 august 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nma spune:

armin am vazut pozele. ai o dulceata de copil. acum trebuie sa iti faci si tu un album intreg.

steluta
sa va traiasca micuta crestina. frumoasa si ea, dar are cu cine semana. esti tare frumoasa si tu!
lia noroi e si pe la noi caci ploua. aseara am fost la nasi, iar ei stau in afara orasului pe o strada fara asfalt. cum era intuneric m-am facut ca un purcelus, ca sa nu mai spun ca asa am urcat in masina.
andra se trezeste des caci are nasucul infundat dar nici nu mananca suficient noaptea. trage putin din san si adoarme bustean, dar numai 1-2 ore. o sa trecem noi si peste asta. si eu gatesc tot ce se poate face rapid sau mergem la masa la prieteni. mare noroc si cu prietenii. la noi e real proverbul "prietenul lka nevoie se cunoaste".

s-a enervat pitica mea. ce bine ca exista suzeta... eu nu prea sunt de acord cu suzi, dar uite ca la andra o folosesc si ma bucur cand o accepta.

lucia ce dulce e puiutul tau in poza www.flickr.com/photos/11478571@N08/1687496399/in/set-72157602603398670/" target="_blank">asta






nico, mami de Andra 09.08.2007 si Alex 21.07.2003
www.flickr.com/photos/9282960@N06/" target="_blank"> poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Diana2007 spune:

Pai daca tot e asa de urat in Romania, sa ne dam si noi mari ca in Montreal ieri am avut peste 20 de grade si soare iar azi vom avea 24 !!!! Au zis la radio ca n-a mai fost asa cald in octombrie de vreo 20 de ani, am un bebe norocos zic eu, il scot tot timpul pe afara ca si cand o veni frigul ...
O zi buna va doresc !

Diana mami lui Victor Christian, 24 Iulie 2007

Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nma spune:

quote:
Originally posted by diane_dun



Pompa mea se pare ca nu e buna, n-am scos nimic cu ea. Fetele care alaptati, spuneti-mi si mie va rog cum faceti sa scoateti lapticul? (uau, Jadi, 200 ml, cum ai reusit?).


nici eu nu reusesc sa mulg mai mult de 50 si cred ca de vina e pompa. m-am hotarat sa-mi iau una electrica, dar astept salariul urmator caci e cam scumpa. o prietena avea una ca a mea dar si-a luat electrca si e foarte multumita. spunea ca in 5 minute a scos 70 ml.

nico, mami de Andra 09.08.2007 si Alex 21.07.2003
www.flickr.com/photos/9282960@N06/" target="_blank"> poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns armin23 spune:

multumesc!as vrea sa fac si album ,dar nu prea ma descurc!

quote:
Originally posted by nma

armin am vazut pozele. ai o dulceata de copil. acum trebuie sa iti faci si tu un album intreg.

steluta
sa va traiasca micuta crestina. frumoasa si ea, dar are cu cine semana. esti tare frumoasa si tu!
lia noroi e si pe la noi caci ploua. aseara am fost la nasi, iar ei stau in afara orasului pe o strada fara asfalt. cum era intuneric m-am facut ca un purcelus, ca sa nu mai spun ca asa am urcat in masina.
andra se trezeste des caci are nasucul infundat dar nici nu mananca suficient noaptea. trage putin din san si adoarme bustean, dar numai 1-2 ore. o sa trecem noi si peste asta. si eu gatesc tot ce se poate face rapid sau mergem la masa la prieteni. mare noroc si cu prietenii. la noi e real proverbul "prietenul lka nevoie se cunoaste".

s-a enervat pitica mea. ce bine ca exista suzeta... eu nu prea sunt de acord cu suzi, dar uite ca la andra o folosesc si ma bucur cand o accepta.

lucia ce dulce e puiutul tau in poza www.flickr.com/photos/11478571@N08/1687496399/in/set-72157602603398670/" target="_blank">asta






nico, mami de Andra 09.08.2007 si Alex 21.07.2003
www.flickr.com/photos/9282960@N06/" target="_blank"> poze




poze ARMIN 23.07.2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns armin23 spune:

am si eu o intrebare pt.mamicile de baietei.are vreun baietel circumcizie facuta?eu trebuie sa fac ,aprox.peste o saptamana si mi-e tare frica.

http://www.flickr.com/search/?w=9217105@N02&q=poze+armin&m=text

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nma spune:

[quote]Originally posted by armin23

dar cum procedez sa apara pozele la fiecare mesaj?fetelor,scuze,v-am stresat poate,dar mai am nevoie de ajutorul vostru.please![quote]

intri la profil personal (in partea stanga a paginii), se deschide o fereastra cu datele tale (dupa ce intoduci parola) si la semnatura (in partea dreapta jos) scri [url= "adresa cu pozele " ] poze [ /url]
sper ca ai inteles ceva. totul fara spatii

nico, mami de Andra 09.08.2007 si Alex 21.07.2003
www.flickr.com/photos/9282960@N06/" target="_blank"> poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diane_dun spune:

afibebe, mie medicul de familie mi-a spus ca nu conteaza foarte tare cum se numeste vaccinul, important e sa contina ce trebuie. Tot el mi-a dat si schema de vaccinare pana la un an:

2 luni: vaccin difteric + tetanic + pertussis (DTP), hepatitic B, poliomielitic si Haemophilus influenzae tip B (HIB)
4 luni: vaccin DTP, poliomielitic si HIB
6 luni: vaccin DTP, hepatitic B, poliomielitic si HIB
12 luni: vaccin DTP si poliomielitic

Poti sa te uiti in prospect sa vezi ce contine vaccinul pe care l-ai luat tu. Sper sa-ti fie de folos informatia asta.

Mami de Dani (1 august 2007)

Mergi la inceput