*Bucurii de sept-oct 2006 (87)-La multi ani!*

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns alexutza_26 spune:

Xandrutza -

Alexandra mami de GABRIEL (30.09.2006)
PRINTZUL

Traieste orice clipa ca si cum ar fi ultima!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tanima_i2002 spune:

Buna seara mamici cu bebici.
Eu sunt rupta de oboseala. Azi am fost mama a doi copii Rares si fina mea de 2 ani si 9 luni. A fost si bine a fost si greu, bine ca se jucau impreuna si am facut f multa treaba in casa, greu ca se certau pe jucarii, nu puteam sa ii las prea mult singuri ca nu sunt obisnuiti impreuna si nici eu cu tabieturile si obiceiurile finei mele, greu cu papa la doi pitici, greu ca finuta mea nu prea vorbeste de fel dar mai ales cu mine si nu prea am putut comunica, greu sa imbraci 2 copii sa ii scoti afara cand unul urla si altul alearga prin casa, afara unul vroia in leagan si unul la topogan (Rares de 2 zile nu mai vrea inleagan si era singurul loc unde stateam si eu linistita cel putin 15-20 de minute)... Ce sa mai spun ca dupa ce a plecat pitica a trebuit sa fac curatenie generala ca deja casa era intoarsa cu dosul in sus, in cond in care fi-miu nu se dezlipeste de aspirator, se urca pe e si trebuie sa il trag dupa mine si pe el cu grija sa nu cada. Peste toate greutatile a fost si placut sa aud doua glasucioare fericite in casa, mi-a facut dor iara de inca un bebic, mai ales ca abia imi mai trecuse un pic, eu nu ma simt deloc implinita numai cu unul, iar sotul meu nu mai vrea, dar eu inca mai sper ca se va razgandi.
De mucilai nu am scapat nici noi dei ieri puteam sa bag mana in foc ca le-am venit iar de hac, dar cum nu am mai pus picaturi in nas cum au revenit in forta. De fiecare data noi am rezolvat in 2-3 zile cu colargol, dar eu stiu ca nu este indicat sa faci un tratam prea lung cu el asa ca de fiecare data am intrerupt si la cateva zile au reaparut. Va trebui sa ajungem si noi la dr mai ales ca nu am facut nici vaccinul de 1 an si nici nu am apucat sa il cumparam si am ramas si in mare pana de bani, insa momentan nu este nici dr de familie pana spre sf lunii, asa ca nu-i bai.
Vad ca inca mai sunt si alte bucurii bolnavioare.
Pufy cred ca tare greu iti este cu doi gandaci bolnaviori.
Felicitari ptr bebelusii care s-au gandit ca este timpul ca mamicile lor sa doarma noaptea. noi ne chinuim cu o masea care a inceput sa dea si este jale, treziri din jumatate in jumatate de ora, sunt capie si mi-e tare dor de un somn linistit. Cu toate ca si tzatza este de vina inca nu i-am pus gand rau decat ca de 4 nopti nu am vrut sa ii mai dau noaptea si i-am indesat un biberon cu ceai de tei pe sub nas cu urletele de rigoare. Mai rau este ca ne-am reintors si la suzeta la care renuntasem de vreo 3 saptamani, dar asa cum am scos-o prima oara destul de usor sper sa mai reusim si a doua oara.
Printre atatea rele sunt multumita ca zilele astea a mancat tare bine, chiar azi a mancat mamaliguta cu branza si smantana un castron intreg care pana acum abia lua 2-3 linguri.
In rest face numai nazbatii, inca ne certam cu aragazul si cu prizele ca trage de ele cu tot scandalul de rigoare.
M-am intins asa de mult ca Rares deja si-a facut faimosul somn de seara de 30 de minute, asa ca urez si eu ptr Serena si Bianca-Andreea si sa fie fericite alaturi de parintii lor.
si ptr Victor_alexandru si Carina-Elisa

Mamica lui Rares (15 oct 2006)
poze diverse
Botez Rares 7-8 luni Litoral 2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tanima_i2002 spune:

Am uitat sa ii urez la multi ani si sotului lu' Lexi si sa fie fericiti impreuna pana la adanci batraneti si multe multe impliniri

Mamica lui Rares (15 oct 2006)
poze diverse
Botez Rares 7-8 luni Litoral 2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns xandrutza_76 spune:

Lili, incepe "Dansez pentru tine", te uiti?

Alexandrina si puiutii ei, Raluci (03.08.1997) si Narci (21.09.2006)

poze cu noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MamiLili spune:

quote:
Originally posted by xandrutza_76

Lili, incepe "Dansez pentru tine", te uiti?


Of course!

Danseeeeeez, pentru tine danseeeez!


**************************************************
Lili, mamica lui Mathias (17.10.2006)
LA MULTI ANI, BUCURII DE SEPT-OCT!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CristinaGoji spune:

In sfarsit mi-a adormit si mie pruncul! Uf, ca greu o mai fost azi! Sper macar la noapte sa fie mai bine, desi am mari indoieli...

Ma enervez pe vremea asta! Anul trecut, cand era inca bebe de carucior nu era problema, ca oricum ieseam, dar acum, nu se mai poate, ca nu sta in carucior si totusi nu vreau sa-l car prin ploaie. Voi ce faceti cand e vreme din asta ploiasa? Ca la Cluj poate dura si o saptamana zi de zi



Mami 14+ si Vladic (17.10.2006)
Sunt major!!!
barza

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CristinaGoji spune:

Neatza!

!

Noapte aproape alba...

LA MULTI ANI VICTOR ALEXANDRU!!!

Mami 14+ si Vladic (17.10.2006)
Sunt major!!!
barza

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns xandrutza_76 spune:

Buna dimineata!
Cristina, imi pare rau ca nu te-ai odihnit. Sper ca lui bebe 2 sa-i placa sa doarma noaptea...

La multi ani Victor Alexandru!


Alexandrina si puiutii ei, Raluci (03.08.1997) si Narci (21.09.2006)

poze cu noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MamiLili spune:



La multi ani

Victor Alexandru

Bisous, unde esti? Ai gasit perdele?


**************************************************
Lili, mamica lui Mathias (17.10.2006)
LA MULTI ANI, BUCURII DE SEPT-OCT!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MamiLili spune:

Cristina14+, imi pare rau ca nu te-ai odihnit azi noapte. Lasa, o sa vezi ca vor veni si nopti mai bune.

Despre scosul afara nu stiu ce sfat sa-ti dau fiindca Mathias inca mai sta cuminte in carutz si face nani. Poate au fetele sugestii.


**************************************************
Lili, mamica lui Mathias (17.10.2006)
LA MULTI ANI, BUCURII DE SEPT-OCT!

Mergi la inceput