Strumfi de iulie-august 2007 (14)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns jadi spune:

Iote desteapta! Ai venit acilisha sa ne strici cheful?

Deni & Vlad & Tudor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns karligutza spune:

mai Simo!!!!!!! tu vezi ce mandrete de baiat ai?
eu una sunt eu geloasa cat inca adeluta nu realizeaza ce se intampla cu Matei... de ce INES? Valen

si-apoi sa-ti mai zic ceva important: e puisor de arab! eu vad ceva acolo'sha (in privirea lui); asa ca nu ii mai crede pe toti care-ti zic ca-ti seamana numai tie sau ca e doar moldovean

karligutza
sunt mamica Adelutei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns karligutza spune:

jadi

Steluta uite cum faci ca sa iti apara un link pe care vrei sa-l denumesti cu numele fetitei tale: cand esti in fereastra in care ne scrii, pe linia simbolurilor de editare (cu bold, italic, underline.... etc... este si un "HR" pe acelasi rand) este si un buton cu doua sagetele rotunde albastre.... ei bine, apesi pe acel buton si iti va aparea o fereastra mica in care vei scrie ce doresti daca vrei sa denumesti cumva linkul pe care ni-l dai si dai ok, apoi ti se deschide urmatoarea fereastra in care pui linkul. Sper sa functioneze... SUCCES si daca tot nu merge, te mai ajut cu explicatii!

pupici

karligutza
sunt mamica Adelutei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns fianna spune:

A zburat cineva- in avion- cu bebe mic? Cum a fost? Eu plec maine de dimineata si acum sunt un pachet de nervi pt ca am vrut sa-mi fac online check-in-ul si sa iau locuri bune ca sa descopar ca am loc alocat- imediat dupa aripa la geam! Mi se pare complet aiurea! E zgomot, nu e loc, si ca sa ies sa-l schimb trebuie sa trec de 2 scaune. Grrrrrrrrrrrr! Poate nu e chiar asa rau cum pare acum, totusi...

fianna Matthew Peter (01.08.2007)
A WORLD WONDER


www.flickr.com/photos/14295400@N03/1456592435/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns stefania_97 spune:

Neata,

la tota lumea care are nevoie si prajiturici.
M-a trezit buburuza la 6.30 cam devreme. Mananca de 6 ori in cursul noptii e o fomista nu ma lasa sa dorm cum trebuie. Dar am inceput ziua bine cu un masaj de la sot. Sunt gata pt o noua zi.

O zi buna fetelor

stefania mamica Catarinei din 25 aug 2007
http://salexandre.blogspot.com/
http://www.flickr.com/photos/balexandre/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns liadorian spune:

Buna dimineata tuturor! Azi dau eu cafea, maaare si taaare. (Pentru ceiut si substitute, fiecare se descurca cum poate! ) Ne-am trezit iar la 2 ore peste noapte, cred ca de fapt pitica avea chef de un pic de joaca si de conversatie dar um eu ii indesam imediat tzatza, dulcea de ea papa si adormea la loc. Ne obisnuim si cu programul asta, nu-i bai. Oricum, pentru linistea mea o sa urmarim un pic mai atent cum ia in greutate, pentru ca in rest cred ca probleme nu sunt. Anya, ai mare dreptate . Lapte am, ea de papat, papa, e vesela, vioaie, deci ne relaxam si mergem inainte.

Despre iesitul afara... Cred ca eu sunt printre cele moderate cu imbracatul, in sensul ca nu indraznesc s-o scot afara nici prea dezbracata, dar nici n-am trecut la tinuta de iarna plus paturica. De obicei un body cu manecuta lunga si o salopeta, o caciulita in cap in ultimele 2 saptamani si in loc de paturica care un polar mai subtirel in care intra din cap pana-n picioare. Asta in conditiile in care si eu imi pun haine mai groase pe mine, sa nu-mi inghete spinarea . Cred ca treaba asta cu imbracatul e pana la urma o chestie subiectiva, tine de modul in care fiecare percepem frigul, nu? O mamica mai friguroasa va avea tendinta sa-si protejeze copilul adaugand un pled, o caciulita etc. iar mamicile care rezista mai bine la frig nu simt neaparat nevoia de hainutze in plus. Fiecare face cum simte, mai putin partea cu exageratul intr-o directie sau alta, care chiar nu e ok.

Steluta, ! Pupici Cristinei tale!
i_ulia, bafta multa cu mutatul! Si pe mine ma paste un eveniment de genul ata, atata doar ca va trebui sa ne ducem doua blocuri mai incolo si un etaj mai sus! Nu reusesc inca sa-mi fac curaj...
Violeta, multa sanatate tie si bebelushului tau. Of, racelile astea! Pe noi ne-au ocolit deocamdata si sper sa nici nu avem probleme, ca ar trebui s-o chem pe mama sa doarma cu noi. (V-am spus eu mai demult ca n-am curajul sa-i iau fetei temperatura in poponetz si inca nu ne-am facut rost de un termometru timpanic bun.)
valen, 3 bebei in acelasi timp!!! Jos palaria! Asteptam si vestile bune si pupam fetele mari si mici, cu tine in frunte.
Aylin, asa o broscutza activa ai... Ma uit si eu la Miruna si ma intreb de unde are atata energie, unde incape in ei atata chef de joaca, gangureala, frasuiala, maraiala etc. Bine ca sunt fetele sanatoase, cu restul o scoatem noi la capat, nu?

La capitolul urechiushe, Miruna are una foarte dreapta si frumoasa, la cealalta insa lobul are o cu totul alta conformatie si se cam "caplaugeste" , mai ales ca fata isi freaca mereu capushorul de pe o parte pe alta si-si pliaza urechea, oricat as fi eu de atenta sa i-o indrept. Iar cu caciulitza in casa mi-e mila s-o tin... Tristetea cea mare e ca urechiushele sunt singura parte din Miruna pe care a mostenit-o de la mine. Bine, urechile mele is amandoua drepta, da?

Simo, tare dragutz Matei al tau! Da' mai lasati fetelor biciul ala, ca incep si eu sa ma agit! Pe Miruna n-am prea ridicat-o de la orizontala si ma intreb acum daca n-am gresit. O mai sprijin cate un pic pe perne, o plimbam prin casa ridicata in brate si-si tine destul de bine capul, studiaza foarte atent biblioteca etc. dar inca n-am facut proba statului in piciorushe. Dar si cand s-o ridica fata mea, pre multi are sa popeasca! O sa vedeti voi!

Vedeti ce se intampla cand Miruna motzaie in patutz? Ma intind pe aici ca o placinta. Va puuuup! Adica lung si apasat.

Mami Lia si Miruna Demetra (8 august 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nonna76 spune:

Buna dimineata !-si e normal sa fie buna cu doua cafele.Si la prajiturici m-as baga dar parca n-as avea nevoie.

Lia,ce faci d-na prof. deja inveti fata cu biblioteca?
Ma bucur ca sunteti bine,am zis eu ca sunteti fete puternice si reusiti(moldovence). Si in privinta imbracatului eu iti dau dreptate.Si extremele de orice fel trebuie evitate. Dar tare infofoliti mai sunt unii copii si se mira mamicile de ce racesc(daca transpira de la atitea haine).
Si eu fac la fel ca tine cu Andrei,se trezeste noaptea si eu ii indes tzitza in gura chiar daca nu chiar are chef si adoarme el .Numai ca la 5.30 nu mai suporta un asemenea tratament si face scandal si sosesc ajutoare(tata).

Valen cum reusesti ? Si eu am o sora in Canada si se gindeste cu groaza ca nu va avea cine s-o ajute daca face un bebe.Si eu ma minunez uneori cind vad ca ma descurc,nu ma credeam in stare.La mama nu prea apelez dar stiu ca e aici si la nevoie vine(e mai mult psihologic)

Simo ,subscriu la cel zise de Jadi,Matei are ochi de arab si o sa innebuneasca fetele.



poze

Monica ,mama lui Andrei (17 iulie 2007)si Vlad (8 martie 2003)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dsteluta91 spune:


poze cu cristina elena

[url=dsteluta91]poze cu CRISTINA ELENAurl]

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mita.2000 spune:

Buna dimineata - sunt si eu o mamica de august 2007 si tare ne-ar place sa facem si noi parte din clubul vostru. Fetita mea s-a nascut pe 08.08.2007 la ora 9.26 si a avut 3.030kg - scor apgar 10 - nastere prin cezariana.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ghinetz spune:

Buna dimineata.
Cafele sunt, asa ca eu dau ceaiul. Cu miere si muuulta lamaie. Si, Nonna, zici ca nu merge si o prajiturica mica-mica? Hai ca am facut una gustoasa, cu foi de napolitana si caramele. Si nuci.

Madalina, bine ai venit. sa ne povestesti mai multe despre Anca. (ce nume frumos are! IMi place mult. Am sa tin cont pentru o eventuala fetita. Desi cred ca raman totusi la Ileana)
Chiar, pe unde o fi Ile a noastra? Ca nu am mai vazut-o de mult. dar Ioana, Lavinia, Simona???

Si ca vorbeam de al treilea BB...Stefan a decis ca mai vrea doi fratiori si o surioara. Pana aseara, cand mi-a zis ca nu mai vrea nici un frate. Cand l-am intrebat de ce mi-a spus ca nu vrea sa-mi mai taie doctorul burta. Dragul de el.

Valen, te mai asteptam pe la noi si cu povestile frumoase. Imi pare rau ca au fost si zile negre. Or sa treaca, lasa... Oricum, cu trei copilasi mici, chiar esti curajoasa!
Simo, am vazut si noi joaca voastra. Si sclipirea de arab din ochisori. Cu somnul cum ati mai rezolvat? Doarme singur?

Fug, ca am pus rufe in masina. Trebuie sa le scot, ca mai am doua ture.



Oana, Stefan si Victor






"unui copil trebuie sa-i dai radacini si aripi"

Mergi la inceput