Fulguleti de noiembrie - decembrie 2006 (94)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns simo29 spune:




LA MULTI ANI ALEX de Roana!!!!

Telegrafic:
- vizionat poze de fulguleti: absolut adorabili !
- noi inca bolnaviori - amandoi - speram sa treaca mucii si tusea intr-o zi,doua...
- Oana,Yagmur si toate clujencele - am deschis azi barul !(nostru) - va asteptam la o cafea,suc,bere etc.

Pupici,

Simo si David (9 noiembrie 2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sbogdana spune:

Alex de Roana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Teutz spune:

Sa ne veselim putin:

Dând sa coboare si ultima treapta a modulului lunar, Neil Armstrong vede imprimate-n praful selenar niste urme ciudate. De opinci, parca.
Ingandurat, se departeaza nitel de modul si da sa se apropie de un crater. Din crater apare un tip neverosimil în context: cu palariuta mica si neagra si cu chimir. Creatura intinde hotarat mana catre Armstrong:
- Servus, io mi-s Ion!
Astronautul, siderat, il intreaba:
- Si de unde esti tu?
- Apai din Sibiu , dara.
- Si cu ce ai venit aici?!, continua
americanul.
- Cu brânza! No...

Teutz de Alexia Iarina (10.12.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Teutz spune:

Sbogdana, va asteptam cu drag in Bucuresti! Organizam intalnire, cum sa nu? frumoasa Zara!

Teutz de Alexia Iarina (10.12.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns desiree spune:

pentru Alex de Roana

intrebare (stiu ca s-a mai discutat)

CAT DE CONSISTENTA E MANCAREA BEBEILOR?

Octavian refuza orice mancare la consistenta pe care o mancam noi, trebuie sa ii fac portia mai moale si mai lichida...daca simte ca e mai groasa, o scuipa! La voi cum e?

Multzam anticipat!



Alina,mami de Mihnea-Octavian
varsta Octavian;

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki04 spune:

Desiree si la noi la fel, daca mancarea este mai consistenta si nu este oarecum fluida se scarboseste tot si numai mananca. Si el este un copil care mananca foarte bine, fara nici un fel de artificii, avioane sau mai stiu eu ce.

Asa ca prefer s-o fac cum ii place lui decat sa trec prin cosmarul celor care au bebei care nu vor sa pape.

Mihaela Cristi 17.12.2006 si Adi 31.07.2000
poze noi
poze
varsta Cristian

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lavinia_P spune:


buna ziua,

Noi ne-am mai revenit..Muci,tuse si raguseala (parca imi venea si sa rad cand il auzeam asa pitzigaiat )..si am scapat de febra..Multumesc lui Dzeu!

Azi declar oficial ca a inceput sa mearga

A inceput cu jumatate de camera..asa dintr-o data si de atunci tot incearca.. nu merge mult.. vreo 7-8 pasi..dar presupun ca e inceputul..

Donia,

Multa sanatate lui cristinel..Imi pare rau ca stati in spital..macar esti in Canada!

Dianocica,

Sanatate si tie!

Tema cu munca domestica
: Ca in orice in viata extremele nu sunt bune!
Ii voi da sarcini pe care voi simti eu ca ii fac placere.
Nu vreau sa ajunga un adult din urma caruia sa trebuiasca mereu sa strangi, asa cum e sotul meu pe care ma tot chinui sa il redresez..Nu vreau sa ajunga un adolescent care sa trandaveasca la calculator sau tv..
Daca invata de mic ca farfuria se strange si se duce la spalat,hainele murdare se pun intr-un anume loc,etc... si viata lui va fi in viitor in acord cu cerintele societatii..

Fratele meu ,la fel, fiind facut mai tarziu,cand nu se mai asteptau parintii mei.. a fost mai rasfatat si lasat in pace.
Acum e nevoit sa stea singur (are 18 ani) si vine mama,saptamanal sa ii faca ordine si sa ii spele... si isi cam pune mainile in cap de ce gaseste.

Daca reusesti sa faci totul funny..nimic nu ii va stirbi bucuria copilariei.

minunea mea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lavinia_P spune:


Voiam sa mai spun ca pe langa lacrima din coltul okiului ..de emotie ca face pasi.. m-a palit si nostalgia.. de acum intra in randul oamenilor mari..numai ca va fi un omulet mai mic..si numai ce ma trezesc ca ii va fi rusine sa mai iasa cu mama in oras..

Laura,
tu retetele alea le-ai luat de undeva? Sau le pregatesti pt Dani?

Dbunny,
Foarte frumos Dani.. ce rade el si ce frumos sta in patut..

Marani,
Bubamara.. are niste ochi...Doamne.. super!

Kikineata,
Ce mai afce Sara?

Si mai salut pe Bambo (eu am vazut artificiile- au fost superrr..s-au upgradat un pic),Porumbita,Teutz,Yagmur,Roxanica.. Se va face David bine. Poate te ajuta Raluca cu tratamentul homeopat si Ruxandra_sb,



minunea mea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lavinia_P spune:



Desiree,

la fel si noi... Orice tentativa de ingrosare sau lasat bucati mai mari ,s-a soldat cu inecat sau vomitat.M-am lasat pagubasa, ca mi-a stat inima in loc de vreo 2 ori..

minunea mea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anateo2004 spune:

La multi ani!ALEX
dianocica iti tin pumnii sa te refaci repede!
doina multa putere si sa va intoarceti repede!
dianarus ma bucur ca v-ati intorcs acasa!
desiree seba papa un piure gros,legumele cel putin,care nu curge din lingurita.fructele ies mai moi,chit ca ii pun si doua linguri de cereale.eu eram stresata ca prelungesc prea mult blenderuitu asa ca am crescut treptat consistentala,initial s-a stambat,dar s-a obisnuit.deja banana i-o dau bucatele,o sfaran intre degete.azi nu am apucat sa gatesc si aveam doar un borcanel mic-de 120g-facut de ieri,asa ca i-am fiert vreo 6 paste,pe care le-am taiat bucatele mici,le-am amestecat cu legumele si a papat.
lavina perfect de acord cu tine,eu cred ca,copiilor trebuie sa le acorzi responsabilitati,conform varstei,totul trebuie sa fie cat mai natural.nu trebuie percepute lucrurile ca si pedepse.as mai scrie dar trebuie sa stau cu ochii pe buteliefelicitari pt mers!

Mergi la inceput