Copiluti de mai-iunie 2005 (50)

Copiluti de mai-iunie 2005 (50) | Autor: gabitzam

Link direct la acest mesaj

Continuare de la Capitolul 49


Adresa de mail pentru contul comun este copiluti_mai_iunie@yahoo.com (cereti parola pe PM)
Colaj BEBELUSI DE MAI-IUNIE 2005 ( View )
Al doilea colaj BEBELUSI DE MAI-IUNIE 2005 ( View )
Pozele noastre (www.flickr.com/photos/copiluti_mai_iunie/" target="_blank">View )

INDIFERENT CE SE DISCUTA AICI, TOTUL ESTE ON TOPIC

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns gabitzam spune:


* Loreen --- DELIA - 26.04.2005 - Constanta - Comorile lu' mama
* Nelia --- TUDORA - 30.04.2005 - Montreal, Canada - www.nelia.photosite.com/" target="_blank">Nelia ; www.agatasitudora.photosite.com/" target="_blank">Agata si Tudora
* Yael --- NARDI GABRIEL - 01.05.2005 - Israel
* onixone --- ALEX - 03.05.2005 - Londra
* Cornelia --- STEFAN - 04.05.2005 - Constanta - poze Stefan
* bolgiumiki --- LUCA-ANDREI - 04.05.2005 - Ploiesti
* Fran --- PATRICIA ANNELISE - 05.05.2005 - Bucuresti - Iepurete
* TDI --- ALYSSA - 05.05.2005 - Italia - Album Alyssa
* gtexro --- DIANA - 07.05.2005 - Canada
* pisik 4ever --- OLIVIA - 08.05.2005 - SUA
* mstroie --- DAVID MIHAI - 09.05.2005 - Bucuresti - Mari si DAVID
* Ada_74 --- SERGIU-MIHAI - 11.05.2005 - Constanta - Sergiu
* Moniboni --- VLAD STEFAN - 11.05.2005 - Bucuresti
* Nefertari --- FREYA - 11.05.2005 - Bucuresti
* Corni --- TIMEEA - 11.05.2005 - Constanta
* tamar --- ADINA - 11.05.2005 - SUA
* Caminik --- MARIUS - 11.05.2005 - Galati - ???(ultima postare 13/02/07)
* Anky --- CRISTIAN LUCIAN - 12.05.2005 - Olanda
* Androix --- FILIP STEFAN - 13.05.2005 - Bucuresti - www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=53375" target="_blank">Cum s-a nascut Filip
* Robotzica cucului --- MARIA MONICA - 14.05.2005 - Ontario, Canada
* Simiena --- ELIAN - 17.05.2005 - Bucuresti
* Mygirl --- ALEXANDRA ELENA - 18.05.2005 - Constanta
* Florentina G --- MAYA MARIA - 18.05.2005 - Bucuresti
* corail --- ALEXANDRA SOPHIA- 18.05.2005 - Germania
* Stefania Nicolae --- ALESIA CLAUDIA- 18.05.2005 - Bucuresti
* lucas --- MATEI - 21.05.2005 - Bucuresti
* Beatriced(patriciaRO) --- ALEX - 22.05.2005 - Copenhaga, Danemarca - Alex pifos
* simona_filipas --- DRAGOS OCTAVIAN - 23.05.2005 - Timisoara
* monu --- ALEXIA-IOANA - 24.05.2005 - Bucuresti - Poze Alexia-Ioana
* gabitzam --- ANDREI-STEFAN - 25.05.2005 - Bucuresti - Poze mai noi
* Babygirl --- EMA ELENA - 25.05.2005 - Bucuresti
* ChrisDun --- CARINA EMILIA - 26.05.2005 - Bucuresti
* Cloreta --- TEODORA-MARIA - 26.05.2005 - Bucuresti - Teodora
* ralwka --- IULIA-MARIA - 26.05.2005 - Bucuresti
* Margott --- DAVID - 27.05.2005 - Bucuresti
* galinarodica --- SERBAN IOAN - 28.05.2005 - Bucuresti
* omustata --- MAYA ILINCA - 28.05.2005 - USA
* rosudaria --- DARIA ANA-MARIA - 29.05.2005 - Iasi - ???(ultima postare 08/02/07)
* Andutzy --- DRAGOS ALEXANDRU - 31.05.2005 - Bucuresti
* denisa73 --- CRISTIAN - 31.05.2005 - Germania
* gusta --- MARA AUGUSTA - 31.05.2005 - Olanda
* Ruxel --- BIANCA TEODORA - 02.06.2005 - Bucuresti - Bianca
* Aurasa --- CATALIN - 03.06.2005 - Bucuresti
* Mercedes --- BIANCA - 03.06.2005 - Oradea
* OlgaTarziu --- ANTHONY - 04.06.2005 - Canada
* Danelutza --- ISABELLA-ANTONELLA - 05.06.2005 - Elvetia
* Tora97 --- ANA ILEANA - 07.06.2005 - Bucuresti
* Iuliana --- DIANA MARIA - 07.06.2005 - SUA - Fetele mele
* Redy --- BIANCA - 08.06.2005 - Romania - ???(ultima postare 17/03/07)
* Sufletzica --- SARA - 09.06.2005 - Bucuresti
* Cris_kim --- IOACHIM - 09.06.2005 - Alba Iulia
* Florentza --- ALEXANDRU - 09.06.2005 - Bucuresti - ???(ultima postare 25/03/07)
* NewMami --- PATRICK RYAN - 13.06.2005 - Canada
* elisor --- BIANCA - 13.06.2005 - Brasov - Bianca si Andreas
* Pengunica --- BEN STEFAN - 16.06.2005 - Japonia
* andreea.a --- ERIC ANDREI - 16.06.2005 - Bucuresti - Poze noi
* Gwendoline(Dariana) --- GWENDOLINE - 16.06.2005 - Bucuresti
* monicica --- ROBERT - 17.06.2005 - Germania - Robert
* Crissu --- IULIA NICOLA - 19.06.2005 - Bucuresti
* Mickyyy --- DARIA MARIA - 22.06.2005 - Bucuresti
* ioanailincam --- ANA ILINCA - 22.06.2005 - Bucuresti - Ana - de la 0 la 6 luni | Ana - de la 6 luni la 1 an
| Ana - am 1 anisor

*Ella@ --- NAOMI - 25.06.2005- Japonia
* mynicegirl --- CATERINA - 26.06.2005 - Singapore
* blackpanterro --- AIDAN ALEXANDER - 27.06.2005 - Germania
* saryta --- SARA - 27.06.2005 - Iasi
* Oana C --- EVA CHRISTINA - 29.06.2005 - USA
* elly_b --- ANNELIES - 30.06.2005 - Bucuresti


??? Vrem sa stim de voi si de copiluti, ce mai faceti, daca sunteti bine, cum cresteti, orice



Ianuarie - Mygirl(9), Cornelia(9), Olga Tarziu(20), Monu (30), Mstroie(30)
Februarie - IonanaIlincam(1), Babygirl(9), Nefertari(11), Bolgiumiki(18), Margott(23)
Martie - Ralwka(31)
Aprilie - Fran(5), Androix(27)
Mai - Onixone(4), Blackpanterro(6), Danelutza(14), FlorentinaG(21)
Iunie - OanaC(3), Mercedes(12), Gusta(15)
Iulie - Tamar(12), Beatrice(15)
August - Aurasa(2), Crissu(10), TDI(14)
Septembrie - SimonaFilipas(20), Nelia(22), Loreen(23)
Octombrie - Elisor(7), Corni(17), NewMami(25)
Noiembrie - Omustata(20), GabitzaM(21)
Decembrie - Denisa(14), Pisik4Ever(15), Lucas(17), Andutzy (26)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Florentina G spune:

Salutare....

De o saptamana ma chinui sa ajung si eu la zi cu cititul, azi se pare ca am reusit si ma bucur ca acum sunt la curent cu ce ati mai facut voi si piticii vostri...
Primirea calda pe care mi-ati facut-o, faptul ca ati tot intrebat de mine, mi-a dat elan sa scriu... desi scriu cu o mana, cu Patrick dormind la mine in brate si cu toate jucariile si hainele aruncate prin toata casa care doar ca nu urla si ele.. Esenta era ca sunteti speciale, toate-toate!

M-am uitat la poze si am remarcat si eu cat de mult au crescut puiutii nostri... eu ma uit la Patrick si mi se pare un baietel in toata regula, de Maya ce sa mai spun... Asta este, ferice de cele care au planificat inca un bebe ca au ocazia sa retraiasca clipe minunate dar si de noi astea care ne-am hotarat sa ne oprim aici ca avem de ce sa ne bucuram, cu cat cresc si incep sa se maturizeze cu atat ne uimesc si ne fericesc mai mult. Ca or fi si clipe cand ne vine sa ne luam campii... e inevitabil, dar trec repede, noi ne adaptam din mers oricarei situatii si nu stim cand trecem de la o etapa la alta.

OlgaM, multumesc pentru invitatia de pe mail pt vizionarea pozelor, le-am vazut cu ceva timp in urma si mi-au placut mult! Fetele noastre sunt niste domnisoare de acum, Maya e o scumpa in rochita rosie iar pozele in lumina apusului de soare sunt minunate! Tu arati foarte bine, relaxata si infloritoare! Am urmarit evolutia Mayei la Gradi si ma bucur din suflet ca ce a fost mai greu a trecut, ca acum esti linistita si multumita de decizia pe care ai luat-o. Parca vad ca maine poimaine o sa intri sa ne povestesti cum e la noul job!

OanaC, am vazut si pozele voastre, si voi ati aut o vacanta reusita. Mi-au placut mult cele cu fluturii. Eva este foarte dezvoltata, pare o fetita de cel putin 3 ani! Si mie imi plac ochii ei, e o dulce.

Elisor, aseara ma uitam la pozele tale cu Maya si era super extaziata, ne-au placut mult cele de la piscina si de la locul de joaca. Sa mai spun si eu ce familie frumoasa sunteti?! Sanatate multa Biancai, imi pare rau ca aveti de tras cu infectia urinara.. e cumplit, dar trebuie sa se faca bine! Ce ti se pare in neregula la Bianca?

Gusta, ce ma bucur sa te vad din nou activa... mi-a lipsit mult timp cafelutza de la tine! V-am admirat in pozele de la intalnirea cu Elisor, Mara e scumpa foc iar tu cu olandezul pareti un cuplu frumos... asa ca lasa gura lumii sa bata cat vrea, cea care conteaza e familia vostra nu a lui! Imi pare rau ca te chinui atata.. niciodata nu se mai termina necazurile astea...

Nelia, cat de repede a trecut timpul! Neaparat vreau sa te vad cu burtica, am vazut cateva poze cu voi, insa pe tine nu te-am zarit. Cand ne-am intors din vacanta si inca erati in Bucuresti iti lasasem mesaj sa ne intalnim dar probabil ca nu ai mai apucat sa intri.

Androix, te inteleg perfect. Si eu ii mai reprosez lui Dan ca nu face eforturi sa ma scoata din rutina zilnica iar el se bate cu pumnul in piept ca el alearga sa faca bani.. dar de multe ori as prefera sa fac eu treaba lui decat sa o iau de la capat zi de zi facand acelasi lucru...

Cloreta, imi pare rau pt ce ti s-a intamplat si ca inca mai tragi de pe urma accidentului la picior. Gogoshica voastra e delicioasa...cred ca nu te poti abtine sa n-o mananci!

Monule, sanatate multa la printzese! Nu se termina una ca repede vine alta! Dar lasa ca se fac ele mari.... si vin alte griji!

Andutzy, din tonul tau se deduce o stare de bine si asta ma bucura. Cred ca asta cu cheltuitul banilor e pe fond psihic si eu am tot timpul impresia ca se termina toate, ca nu mai am cu ce sa ma imbrac.. desi daca ma gandesc bine nu e chiar asha! Ma bucur ca baietzii tai se iubesc, eu abia astept sa creasca Patrick sa se poata juca cu Maya, atunci voi fi mai linistita cred.

Ioana, pe Ana cand ne-o mai arati si noua? Zici ca te-ai ingrasat? Mai acum cateva saptamani te plangeai ca slabisei, trag concluzia ca vacantele astea multe ti-au prins bine, deci acum ar trebui sa arati exact cum trebuie!

Laura, am citit de problemele tale de sanatate si m-am intristat... dar imi zic ca n-o fi dracu' atat de negru si ca trebuie sa iti gasesti resursele sa rezolvi si problemele astea! Sper ca absenta ta sa nu fie de rau augur.

Onixone
, arati super cu noul look si ai doi baieti unul mai frumos decat alltul! Alex e un scump ce mutrisoare face!

Teddy, cum te mai simti? Imi imaginez ca usor nu iti este in situatia ta, cu Ally care te solicita atata si cu sotzerul plecat de acasa....

Am uitat sa va spun ca Maya a dat cu aparatul foto pe jos si l-a executat! Acum nu mai pot face poze decat cu camera lui Dan pe care nu prea o prind! Am facut insa doua filmulete, daca vreti sa vedetzi o fetzitza latzoasa, slabutza si vorbareata uitati-va www.dropshots.com/florentina#date/2007-10-10/00:49:00" target="_blank"> aici!

Mai am de vazut niste poze si revin... Am ramas restanta la cele ale Danelutzei si ... nu mai stiu ce vroiam sa vad!

Va pup!











Tina, mami de Patrick si Maya

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Florentina G spune:

Gabitza, am uitat sa iti spun ca ieri cautam niste poze cu berze pentru o prietena (ii trebuiau baietelului la scoala) si tot frunzarind netul am gasit unele facute de tine, la Cristianu !
Ce iti mai face piciorul? Sper sa nu fie cazul sa iti faci griji, bine ca nu ai patzit-o mai rau!



Tina, mami de Patrick si Maya

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabitzam spune:

Vezi ce mica e lumea/internetul? Mai, berze mai multe ca acolo n-am vazut in viata mea.
Inca mai trag nitel de picior, dar e ok, merg.

Cresterea copiilor este in parte bucurie, in parte razboi de guerilla

www.dropshots.com/gabitzam2" target="_blank">Poze noi cu maimutzica mea, Andrei-Stefan (25.05.05)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns omustata spune:

Flori-am avut un soc cand am vazut ce bine vorbeste Maya. Incredibil! Bravo! Tiza voastra este foarte departe. Vorbeste mult, dar intelegem jumatate, iar cealalta jumatate destul de stalcit. Iar Patrick este atat de scump si ii sta asa de bine in portocaliu! Sa-ti traiasca amandoi si sa se inteleaga si sa se iubeasca. Mulumim de complimente!

Eli-da, Maya povesteste de la gradinita, dar inteleg destul de putin si uneori nu fac legatura. De ex. imi tot povestea despre un scaun mic si nu intelegeam ce vrea sa spuna pana cand la gradinita, am gasit intr-o camera cu jucarii stand pe un scaunel mic albastru si mi-au spus ca este scaunul ei preferat. Abia atunci mi-am dat seama ce vroia sa-mi spuna fata mea.

Va las ca trebuie sa plec.

Olga si Maya (28.05.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nelia spune:

Florentina, ce bine ca mai auzit de tine... Nu am gasit atunci nici un mesaj de la tine, adevarul este ca intram si fff rar pe net, ca nu aveam de unde. Eu nu reusesc sa intru pe adresa data de tine, imi ramina pagina alba... si tare as fi vrut sa-ti vad minunile.
Gabitzam, sper sa-ti treaca repede piciorul. Ce ghinion!

Fetele, pina voi avea eu timp sa scriu, pun pe contul comun adresa albumului privat creat de Sezatoare si inca o adresa cu poze care merita vazute. Eu stau rau de tot cu tema, nu stiu daca voi reusi sao termin, asta-noapte cind credeam ca voi lucra am stat linga Tudora care a scincit si chiar bocit incontinuu, mi-e teama sa nu fie din nou vreo ureche de vina, desi mi-a spus ca nu o doare nimic. Cum ma miscam de linga ea, cum incepea sa urle. Daca nu o termin, va trebui sa renunt la cursul asta, ca nu se accepta aminare, lucru pe care ar trebui sa-l fac oricum si sa ramin doar cu unul, ca nu vad cum m-as putea descurca pina in decembrie cu amindoua, mai ales in situatia mea... cu burta la gura, nastere, bebe mic si doua maimutici pe linga, care cred ca simt ca li se pregateste ceva, ca nu ma mai inteleg cu nici una. Va pup!

CORNELIA , mami de www.dropshots.com/day.php?userid=297799&cdate=20070525&ctime=104503" target="_blank">33+ , www.dropshots.com/day.php?userid=132493&cdate=20070505&ctime=090808" target="_blank">AGATA si www.dropshots.com/day.php?userid=132493&cdate=20070530&ctime=103800" target="_blank">TUDORA

In viata ta si a celor dragi tie, tu trebuie sa fii solutia.... nu problema.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabitzam spune:

M-a apucat harnicia si am trantit o placinta cu mere, cred ca n-am mai facut de vreun an.

Cresterea copiilor este in parte bucurie, in parte razboi de guerilla

www.dropshots.com/gabitzam2" target="_blank">Poze noi cu maimutzica mea, Andrei-Stefan (25.05.05)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tdi spune:

m-am prezentat la placinta cu mereeee... grazie!
am avut niste zile harababurice, luni aly a avut febra toata ziua dar parea sa nu aiba nimic asa ca n-a pupat nici un medicament desi a trecut de 39 in ureki. ieri a venit sora-mea si a plecat azi, am dus-o si adus-o de la gara in orasul vecin apoi un tur lung la shopping, potoale, umpic de ordine...m-am culcat la 2 noaptea ca pitik era in mare forma, apoi n-am dormit calumea ca avea nasul infundat si respira prost, s-a mai si trezit devreme...azi a venit sotzer din delegatie rupt de oboseala, cu n-spe ore de intarziere si valiza pierduta ca au fost nu-s ce probleme in aeroporturi din cauza de vreme urata si ceatza...deja ma doare capul.

Cum se mai simt bolnaviorii? Sper ca sunteti toti mai bine! si sanatate multa!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Danelutza spune:

Buna seara si de la mine.

M-am delectat cu poze si filmulete.
Am vazut o Maya de Florentina vorbareata de-ti taie respiratia si foarte simpatica atunci cind zice "bai" . Isabella s-a uitat de citeva ori la filmulete si tot spunea ca_i "bella", adica frumoasa

OlgaM multumesc de invitatie. Ce domnisoara mare s-a facut Maya, frumoasa foc. Sper sa-mi mai trimiti si alta data invitatie

Gabitza ai grija de tine, sint foarte periculoase cazaturile , mai ales cind e umed pe jos. Bine ca nu ai patit nimic grav.

Gusta putere multa sa le duci pe toate. Cit despre cumnate... daca te considera o intrusa in familie, de ce nu au ele grija de socrul tau, sau cind e vorba sa puna umarul la munca, dispar cu toate in ceata. Ai grija de tine si de Maruta, lasa-le sa vorbeasca, eu sint fripta cu surorile si tot o intrusa sint considerata si eu. Asa ca te inteleg perfect.

Elisor cum se mai simte Bianca ?



Daniela si micuta Isabella
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=53616" target="_blank">Nasterea printesei noastre, poze in casuta galbena de sus , www.dropshots.com/danelutza" target="_blank">filmuletze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monu spune:

MICA BALERINA

ola, noi bolnavioare. ambele cu raceala si muci. Antonia mai are in plus kk mult si eruptie dentara.

Eu am un sac de nervi pe pediatra care s-a purtat execrabil. de nervi ne-am programat si la Jianu - ortoped pentru o a 3-a opinie legat de piciorusele Antoniei.

, mami de printese
Alexia Ioana si Iulia Antonia

Sa lupti si sa cauti sa gasesti si sa nu te lasi doborat.

Mergi la inceput