Colectia de toamna-iarna 2005 (158)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns leea_cv spune:

Cata cica se da pe perioada tratamentului cu antibiotic cite o juma de plic dimineata si o jumate seara,dizolvat in lapte sau ceai.Si in plus citeva zile dupa ce se termina antibioticul.

Leea si Tudor David (19.12.2005)

iubire…in imagini
............................................................................
Vrei, te rog, sa iei putin mina de pe umarul meu?...Poate reusesc sa zbor.
Ce pacat!Intr-o zi,fiecare copil va invata ca nu tot ce se clatina e leagan...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lavi02 spune:

Ripley apropo de morcovete; mai stiu eu pe una - cand am vazut lichidul rozaliu pe lenjerie, la 3 noaptea... m-a apucat un tremurat de nu puteam face nimic.
Cumva o sa treaca tarasenia si apoi te vedem pe aici ca pe Gandacel ce-o sa mai combati pe subiectul relatia dintre frati, impartit camera, jucarii...

Nastere fara peripetii, refacere rapida si asteptam poze cu tine, Ana si Iris.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioana_77 spune:

Hello si de la noi!

Ripley, daca ai ceva morcovi in plus, da-mi-i mie, ca as avea nevoie sa-mi mai intareasca spatele, care vad ca ma lasa de la o zi la alta. Cred ca o sa merg in patru labe pana la urma.

Tania, super pozele, uite ce bine ca mai face lumea inca un bb, mai vedem si noi poze cu toata (aproape) familia. Poate se molipseste si cuscra Ripley, ca tare zgarcita e la capitolul asta.

Gandacel, super impresii ne impartasesti, abia astept si io sa vad cum e cu doi.

Anda, ai incercat sa-i dai o ligurita lui Nichita sa vezi daca nu ii starnesti interesul la mancare? Ca mai in joaca, mai in serios, poate ajunge sa-i placa sa manance. sau chiar cu mainile.

Meems, ce bine ca Rianna e pe drumul cel bun. In general episoadele de tuse dureaza destul de mult, iti pare ca nu mai trec, musai lichide multe si rabdare.

Pupam restul copiilor bolnaviori!

Chiar vroiam azi sa va intreb de kg copiilor. Ce parere aveti ca Maria mea are aproape 91 cm si 14 kg Mi se parea mie ca atarna cam greu in brate. Astea in conditiile in care de mai bine de o luna doarme cate 3, 3,5 ore in timpul zilei, noaptea vreo 10, 11 ore, deh, suntem in perioada de crestere a caninilor si ea asa se manifesta, baga somn la greu. Ma bucur ca se odihneste, nu se stie ce program o sa aiba cand vine frate-sau.



Maria(29.11.2005) si Ioana 35+

www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=1ea9815662d7c2a948441b&skin_id=0&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">1 an
Septembrie07

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns camelia_daniela spune:

Ioana, ce maricica e Maria!!! Sunt un pic invidioasa, da' ma resemnez la gandu' ca si voi sunteti inalti, pe cand noi suntem cam pitici!

Cata, sanatate multa Biancai! Tinem pumnii sa va refaceti repejor! Da', un exudat voi ati facut, in ce baza v-a dat ceclor??


Cami & Alexandra Daria (02.01.2006)

Dariuca creste si iar ... creste!

Cautam binele fara a-l gasi vreodata, in schimb gasim raul fara sa-l cautam! - Democrit

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Hildegard spune:

Buna,

Steff s-a intepat azi in ochi cu varful de la floarea ficus..nu stiu cum, si s-a facut pata rosie in ochi...l-am dus la oftalmo si e ok, n-are nimic, i-a dat ceva picaturi. L-am dus pentru siguranta sa-l vada un medic.
Eu azi am dat un tort mamei mele de ziua ei, la 49 ani. Daca vrerti sa-l vedeti este in arhiva mea de la semnatura.



TORTURI SI PRAJITURI
FLORI DIN FONDANT

Veronica si
Stefan Peter- 07.11.2005(1 an si 10 luni)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns camelia_daniela spune:

Hilde, LA MULTI ANI pentru mama ta ! Sa dea Dumnezeu sa fie sanatoasa si sa aiba parte doar de bucurii!
Pupam ochisorul lui Stefan si refacere rapida va dorim! (scuza-mi mirarea, da' mama ta are doar 49 de ani?)

Leea, T e mai bine, nu?

Dordia cred ca e prinsa cu renovarea apartamentului si parca zicea ca nici comp nu are full time ! Oricum un gand bun din partea noastra nu strica! Te asteptam cu vesti bune, Diana si cu povesti despre Stef!!

Meems, !







Cami & Alexandra Daria (02.01.2006)

Dariuca creste si iar ... creste!

Cautam binele fara a-l gasi vreodata, in schimb gasim raul fara sa-l cautam! - Democrit

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Hildegard spune:

Cami, da 49 de ani..ce zici ce tanara, nu?
Steff doarme io bantui pe culinar.

maine merg sa-mi depun cererea la servici pentru inca 1 an fara plata...daca nu-mi accepta imi bag lichidarea si tot stau cu steff acasa.

TORTURI SI PRAJITURI
FLORI DIN FONDANT

Veronica si
Stefan Peter- 07.11.2005(1 an si 10 luni)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pischi2003 spune:

Hilde, la multi ani si de la noi, chiar ca ai mama tanaraaaaa!!!

Feli, grozave pozicile, si filmuletele cu marea dansatoare. Dar a fost curajoasa, chiar daca e evidenta supararea ei. Pupam Ilincutza.

Leea, nesimtirea e mare, chiar si printre doctori. Nu toti, unii. Sanatate multa Tudorelului.

Anda si noi ne invartim in cerc pe la 11-12 kg, nu stim exact ca n-am mai fost prea stresati cu greutatea in ultimele luni. Mai prindem cantarul de la cab. pediatrei, dar nu sta locului s-o cantarim, so...pe-acolo.

Joy, Gandacel, ce imagini frumoase descrieti voi cu 2 copii, frati, care se mai si iubesc.

Ripley, lasa morcoveii acasa, cand pleci la spital. Galerie si de la noi si sa va intoarceti cu bine acasa.

Nu v-am zis faza cu bona, de acum cateva zile. Cumpar intr-o seara suc de la magazinul din scara blocului si-mi zice vanzatoarea ca acum 2-3 zile bonei noastre i s-a facut rau (are probleme cu inima, stiam asta) si a coborat de la et. 3 pana la ea la magazin, sa-i zica sa cheme salvarea. SINGURA, FARA ALEX. N-a fost nevoie de salvare, ca si-a revenit. Sa-nnebunesc cand am auzit. Mi-o si imaginam pe Alex singura in casa, bona cazuta lata pe undeva si pericolele roind in jurul fetei. Si noi, relaxati la serviciu, ca Alex e in siguranta.

Am vorbit cu bona in dimineata urmatoare, am intrebat de ce nu ne-a sunat pe noi, sa venim sa stam cu Alex... A zis ca a lipsit 2-3 minute, ca i-a pus multe jucarii pe pat, ca nici nu a observat ca a plecat...

In fine, ne-a mai venit inima la loc, am incercat sa vedem partile bune ale bonei si am decis sa continuam cu ea. Au ramas in schimb intrebarile de genul: daca in timpul cat a lipsit bona Alex se catzara pe un scaun si cadea, daca....
Dar, pe de alta parte, la mare fiind, cu noi de mana, Alex s-a rostogolit 5 scari la vale, de si-a invinetit bine o spranceana. Si alte 3 scari, cand am fost in Danemarca. Nimeni nu e perfect, asta e adevarul, si nu poate fi non-stop cu ochii pe copil.

Mihaela si Alexandra - Maria (01.12.2005)
www.dropshots.com/new.php?userid=109466&cdate=20061112&cimg=0" target="_blank">filmuletze Alexandra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catutza spune:

Lavi , merci de urare, spune-mi te rog de unde ai luat masina de paine, cat ai dat pe ea si daca o mai folosesti sau zace pe vreun raft

Camy , nu am facut exudat, doar a ascultat-o la spate si pe piept, sa uitat in gatul ei si atat

Leea , nu am stiut ca trebuie dat in acelasi timp cu antibioticul , o sa ii dau de maine, sper sa fie ok la burtica

Hilde , la multi ani mamei tale, ce i-ai gatit bun? Sa-mi spui ce ai rezolvat cu cererea de fara plata.

Pischi , urata faza cu bona, se putea intampla orice cat timp a fost ea plecata, ce Dumnezeu nu mai e copil mic sa stea intr-un loc, au aproape 2 ani!

Mada, Noki pe unde umblati ?

Cata si Bianca-Maria(2.11.2005)


Fii intelept ca un batran , dar priveste lumea cu ochi de copil

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pischi2003 spune:

Catutza, vad ca noi ce mai bantuim pe aici. Sanatate multa Biencutzei, sa se refaca repede.

Mihaela si Alexandra - Maria (01.12.2005)
www.dropshots.com/new.php?userid=109466&cdate=20061112&cimg=0" target="_blank">filmuletze Alexandra

Mergi la inceput