Fulguleti de noiembrie decembrie 2006 (90)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns dolores spune:

laura s-a facut mare dani..e si foarte frumos...sa stii ca seamana cu tine leit..al tau e..

dolores si David Cristian -22.11.2006-

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura13 spune:

mamici, tare e bine cand iti admira cineva odorul. eu si asa ma simteam vinovata ca nu mai apuc sa ma uit la poze de fulguleti, acum....si mai si
marani eu mereu sunt in spatele aparatului.....ca mi-e drag acolo si oricum arat ca muma padurii
a deju bubu e ungur. bica modoveanca, mama corcitura si tata oltean. fiu'miu ce o fi? am zis ca sigur or se va muta la constanta la tine ori pe la satu mare. ca la noi asa se poarta
sunt tare obosita, au venit si rusii, dani a fost cam marait azi, tot asteptam no6 de vreo 3 zile si nu mai apare. cand vom ajunge la masele eu ajung la socola
asa ca, va pup dulce si va doresc o noapte usoara

Laura lui Daniel - 14.11.2006
Poze Daniel

slideshow Daniel

Mamici din Iasi

www.geocities.com/mami_nov_dec_06/" target="_blank">Fulguleti noiembrie-decembrie 2006

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adinazot spune:

ALEXANDRA,taci,nu mai zi,si eu vreau o mamaliga cu branza de a voastra....yammmmiiii
SHOSHIKA,tare frumos Tudor,multumim de poze!
LAURA,apai Dani e o scumpete,frumos foc!

Adina si Alessia Maria(30.10.2006)
poze Alessia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mirona spune:

buey buey - gata cu atata admiratie pentru ginerica al nostru. Mai ales mamicile de fetite, da?
Apoi voi nu stiati ca e dat???
Tre sa stea Kara cu sa-l pazeasca .... are niste ochi ... mai cuscra mai ... m-am topit toata, si niste gene ...

admirat si pozele shoshikai. Incantata de cunosteala.

Dolores voi cum sunteti?

noi? am luat ceva virusi de prin spital ... ca suntem tot familionu AGAIN raciti - bineinteles Kara e si mucioasa.
deci tratament la greu. Cum e si racita - schimbarea planului a picat cum se poate mai prost.
Ieri am adoptat strategia: Kara papa singurica. Si www.flickr.com/photos/8904209@N07/1497452211/in/set-72157602291329959/" target="_blank">iata ce-a iesit. Azi am adoptat strategia: INFOMETAREA - si tot varza a iesit. I-am dat cam asa:

un fel de meniul zilei:
6.00 lapte (130 ml)
10.00 cereale cu iaurt de fructe borcanel (100 ml)
15.00 legume coapte+carne vitel (50 ml) + 80 ml budinca de biscuiti nestle
19.30 cartof copt cu unt si cascaval ras (50 ml) + 2 lingurite cereale
22.30 lapte (120 ml)

Nimic intre mese, doar ceai.
Deci nici asa nu e ok. Nici mese dese si putin cantitativ nu sunt ok, nici mese rare ... ca ea tot atata papa.

ceva sugestii? Dar fara de-alea ... "calmeaza-te", "relaxeaza-te", "esti prea incordata" sau mai stiu eu ce ... plizzz.

va pup pe toate si ma duc la culcare


Miro

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns desiree spune:

...super baietii Tudor si Dani..fulguletii au trasaturi din ce in ce mai conturate, fete de copilasi..nu de bebelusi !

dandusa, super naspa faza cu sapunul dar scuza-ma, m-am amuzat teribil gandindu-ma in timp ce citeam ca ar fi putut sa inceapa sa faca si baloane !Octavian a luat o gura zdravana de ...nisip..in parculetul de joaca..l-am pus in funduletz pe o bancuta pt copii si el a alunecat in fata si in loc sa puna si el mainile in fata sa se sprijine de pamant, a intrat direct cu capul in nisip ca strutzul..avea gura plina de pamant..am zis ca innebunesc.... in prima faza nu stiam cum sa il curat mai repede in guritza...too late, a inghitit o buna parte...cu mult spor! eu zic ca asta e doar inceputul!

marani, pale lau pt test da lasa ca o sa vina atunci cand e timpul sa vina, fii sigura de asta!

ma duc la culcare sunt rupta....octavian s-a fatzait prin tot patu vreo ora pana sa adoarma cu capul pe perna mare si fundul sus!

va pup, minunatelor !


Alina,mami de Mihnea-Octavian
varsta Octavian;

SUNTEM PENTRU INTOARCEREA AELITEI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kokorina spune:

seara buna!

gagici,mi-am schimbat culoarea parului.aviz:DANDUSA....l-am mai inchis.nu stiu sa va zic daca imi sta bine sau rau,ca abia maine imi pot da seama,la lumina zilei cum e.ca in bataia luminii becului....e cam aiurea nuanta.vad eu maine mai bine cum am iesit..

azi am plecat la ora 12 de acasa si am ajuns la ora 17.am mers cu mama si copchii,evident,in oras pe jos,in parc...copchii au fost cuminti,au papat,au facut ture de parc,pascal tinut numai din spate de bluzita,sophia inca sustinuta de manute....macsa la copchii a mancat o bucatoaie de pizza...bunaaaaa!!!!!apoi pe marginea raului,catinel-catinel catre casa.le-am facut baie si mi-au cazut lati in pat.eu apoi m-am vopsit....sincera sa fiu nu-mi place acum,poate maine il vad altfel....parul.sotul a plecat azi pe la 11.30 in danemarka si ne mai vedem pe vineri seara....e tare rau fara el,desi o am pe mama....nu stiu,fara el nu ma simt un intreg,un tot....abia il astept!

apropo's de bautul din canite....sandokanii mei nu beau decat cu paiul....mai beau si cu gura din canita direct,dar cu paiul facem treaba cea mai buna.altfel nu beau nimic de nicaieri.de supt din bibe apa,ceai sau suc????ßDoamne fereste!....e normal?adica,nu daca e normal?are ceva?

gagici sa va dau o veste!sotul s-a gndit sa-mi faca cadou de craciun,o plecare in romania,adica sa plec eu cu copchii si cu mama cu avionul pe la inceputul lui decembrie si apoi va veni sotul in romania pe 22 decembrie,petrecem craciunul impreuna si pe 29 sa plecam inapoi toti 4 cu masina.mama nu stie inca,am sa-i dai vestea de ziua ei,care este acusi,acusi...acum o mare mare mare rugaminte!cine locuieste in arad sau chiar deva?sau prin imprejurim.as avea nevoie de o informatie.de fapt,noi cand vom pleca inapoi cu masina,avem nevoie si trebuie sa innoptam undeva.o pensiune ceva,unde sa putem dormi linistiti si in siguranta... ca nu ne fura bagajele din masina in toiul noptii sau chiar si paturile de sub noi.daca stiti o pensiune micuta si draguta,dati-mi si mie un nr de tel ceva.pliiiizzzz!!!!!

acu fug la un masaj...mama mi-a facut o oferta si nu o pot refuza desigur....iuhuuuuu!!!!!maine voi fi ca noua,plus culoare de par....pun poze sa va dati cu parerea...aviz DANDUSA.....

pupici din ciocolata!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dia1609 spune:

stie cineva de unde pot cumpara biberoane bfree? ca de pe bblusul tau nu mai au decat de 125 ml si eu vreau de 240 ml . merciiiii

Dia de Oana 29.11.06

Impotriva bannarii aelitei

www.sonia.as.ro/" target="_blank">Ajutati-o pe Sonia!


"Da aripi unui copil, dar lasa-l sa invete singur sa zboare" Marquez

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns asiza spune:

Admirat si eu fulguletul Dani......Pupam...

Mirona, acuma m-am uitat la cantitatile pe are le papa Karina...foarte putin intr-adevar. Nu stiu ce sa te sfatuiesc, poate ca ar fi bine sa iei legatura cu un nutritionist, date fiind si problemele ei cu gazele...nu stiu zau ce sa-ti spun...DAR, in alta ordine de idei, vazut pozici cu fiica-ta care papa singurica si m-am amuzat teribil...Doamne cat e de scumpa!!!! ...da' tu mare rabdare trebuie sa fi avut sa indosariezi toate retetele alea! Te-am pupat!
Kokorina, pupici din ciocolata si tie...Hai,ma, sa vedem poze cu noul look sa ne dam cu parerea...oricum, mie imi placeai mult blonda...Ce zi faina ati avut...

Oana cu Denis Cristian (19 decembrie 2006)
Slideshow Ingerasul nostru drag
www.youngnutrition.net/member/tickers/64637/ticker1.png" target="_blank">Varsta Denis

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns asiza spune:

Intrebari: Ati introdus usturoiul in alimentatia copiilor? Ce stiti despre asta?

Oana cu Denis Cristian (19 decembrie 2006)
Slideshow Ingerasul nostru drag
www.youngnutrition.net/member/tickers/64637/ticker1.png" target="_blank">Varsta Denis

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monicabb spune:

Buna seara,

Am revenit acasa azi. Prima oara cand ma bucur ca ma intorc din concediu. Bine, a fost atat de bine... As mai fi stat vreun an dar si cu piticul meu. Vremea de plaja a fost superba, cald afara numai bine, apa calda numai bine, plaja aproape a noastra. Minunat. A si plouat in trei zile dar atunci am mers in vizita in oras si la Barcelona. Mai povestesc zilele astea si bineinteles poze.

Cand am ajuns acasa, cine ne-a intampinat la usa? Dragos. Mititelul. Sa va spun cum a reactionat? S-a uitat foarte serios la noi timp de vreo douazeci de secunde, a zambit un pic, dupa care a pus botic si a inceput sa urle. Se uita cand la unul, cand la altul, urla si lacrimile i se innodau sub barbie. Nu va spun cum m-am simtit cand l-am luat in brate sa-l linistesc si nu am reusit. L-a linistit bunicul si incet, incet, ne-a acceptat. Nu ma asteptam la reactia asta si nici nu pot intelege ce a fost in sufletelul lui. E clar ca a simtit ceva foarte puternic si asa s-a manifestat. Asta e.

Bunicii au fost foarte incantati, tata zicea ca se simte cu 30 de ani mai tanar. Bunicul l-a schimbat si de scutec, desi este foarte neindemanatic. Ce sa spun ca el a fost responsabil cu culcatul nepotului chiar si in timpul zilei lucru care pentru mine era o problema. Bunica il hranea si se juca cu el, bunicul il scotea la plimbare. Imi pare tare rau de ei acum dar ce se fac? Noroc ca peste doua zile merg si ei la sora mea si o sa le fie mai usor. Soarta bunicilor...

Marani, imi pare rau... Eu recunosc ca vestile despre copii ma bucura mult de tot. O sa vina in curand si bb2, cand o vrea el. Te pup.

Noapte buna tuturor.

Monica, mama lui Dragos (6 decembrie 2006)

Mergi la inceput