Spiridusi de ianuarie-februarie 2006 (233)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns monica70 spune:

Am uitat sa va spun,am vorbit cu FLORININI ,pe 15 oct vor veni in Romania,acum se pregatesc sa plece in Canada pentru o saptamana.Super ocupati ,dar sunt ok,va pupa! Sper sa ma sune cat vor fi in Ro,or sa stea vreo luna am inteles.
Ce nervi am ca nu vine pediatra,nu ma pot apuca de nimic,numai pierd vremea

MONI SI DIANA (01.01.2006)
www.dropshots.com/jerpelm" target="_blank"> VACANTA 2007
www.dropshots.com/moni1" target="_blank"> FILME
www.dropshots.com/moni2" target="_blank"> INTALNIRE CU ANDA

http://www.dindragoste.ro/despre-prietenie.php

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica70 spune:

IRINA ha,stai linistita ca si mami seara ia caciula la ea "in caz de",mai ales saptamanile trecute cand era mai racoare si batea vantul,.Daca nu o las ,face scandal si zice ca eu imbolnavesc fata ca toti copiii-s cu caciula etc.
PUFULEEEEE hai la

MONI SI DIANA (01.01.2006)
www.dropshots.com/jerpelm" target="_blank"> VACANTA 2007
www.dropshots.com/moni1" target="_blank"> FILME
www.dropshots.com/moni2" target="_blank"> INTALNIRE CU ANDA

http://www.dindragoste.ro/despre-prietenie.php

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pufumic spune:

Prezent!

Nu recuperez in veci ce-ati scris. Vad ca s-au intors fetele. Bine-ati venit inapoi!

Eu sunt un pic ocupata si stresata, dar am zis sa bag un rand-doua, sa nu credeti ca am murit.

Deocamdata nu va spun decat ca am scapat de suzi. Am uitat-o duminica seara undeva si dusa a fost. N-a facut chiar urat dar nici bine nu i-a fost.

V-am pupat.

Aaa, Irina, poate reusim o intalneala sapt. viitoare, cand ma mai destresez.

Ioana si Vladimir (08.02.2006)


http://www.dropshots.com/ipeltod

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ingrid S spune:

Dimineatza e mai rece, ii dau un body cu maneca lunga si o bluza mai grosutza deasupra, dupa-masa o dezbrac la body scurt si o bluza subtire...iar caciulitza, de cand are otita, ii dau cand bate vantul dimineatza, dar e taaare subtire, nici nu stiu ce folos are din ea...
Moni, tu culca-te, macar un pic sa te odihnesti. Mama, la ce fraze baga Diana...poti sa o treci si tu pe youtube..
Giova, cik Canda sa ne intalnim cu copiii sapt. viitoare, iti spun si tie si ei: EU CU DIANA NU MAI VIN!!! Sunt satula de mutrele ei, de alergatul dupa ea, de miorlaieli...fras ii mai trebuie. Vin singura, poate asa mai putem vorbi
Ma duc in parc cu ea, azi a dormit putin, n-a mancat mai nimic, am o zi buna .
A, si musafirii de ieri n-au aparut, vin azi si mai aduc pe cineva, misto, plus tura de musafiri pt azi ce s-a anuntat...
Maine plec, nu la Arad, plec hai-hui. Inchid casa.

Ingrid S si Diana
http://www.dropshots.com/Ingrid28_photo

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralirali spune:

Mai, ce atatea suparari pe aici. Ingrid, Pufu, inveselirea, dom'le ca nu e frumos si nu va sade bine suparate
Si uite cum se mai duse o suzeta..Bravo, Vladimir! Off, numai noi ramanem.
Moni, voiam sa iti spun ca anastasia spune numai cand face pipi si se cere la olita, la kk doamne fereste. Se ascunde pe unde stie ea mai bine sa il produca.

Ralu si strumfita Anastasia(01.01.2006)
Poze si filmulete Anastasia www.dropshots.com/anastasia5 " target="_blank"> Noutati

Poze cu familionul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

Irina chiar asteptam postarea ta...stiu ca numai Marco si mario erau in capul gol in prima lor primavara.
pe mine m-au tampit bunica, tata, cat am stat in Alba...cumapara-i caciula ca e frig, etc, etc. Erau vreo 16 grade si Marco al meu in capul gol.el si fetitat prietenei din Franta, Amalia. restul...cu caciuli groase de iarna.
Moni eu nu-i iau caciula..nici nu are..i-au ramas mici, pana gasesc una sa-mi placa...dureaza...am vazut super faine de fetite si groaznice de baietei.
Pufu ma bucur ca ati scapat de suzeta, bravo Vladimir. sa-ti treaca pasa asta nasoala.
Ingrid dar ce e cu atatia musafiri pe capul vostru? bine ca sunt dintr-astia de-o zi, vin si pleaca. fara copil nu te primim draga....zi unde vrei sa ne vedem, dar sa fie si Diana.
La o poveste...te chem cand facem o "fecioreasca" cu fetele din Timisoara, cat de curand.
ralu stai ca si noi tot cu ea suntem, cred ca noi vom fi ultimii. ca tare draga ii e, si mult trage pe ea noaptea.

eu mor de draci, tre sa plec mai repede, ma duce Clau la gradi si el merge la o intalnire, cu masina, of course. eu de acolo...iau taxi. sa mi-l deconteze, daca tot foloseste masina pt. firma. Ghinionul e ca celalat asociat are masina in service de 2 sapt. si uite asa...e buna masina noastra. mai am de suportat pana la inceputul anului...

va , revin cu piciul, cand ne pregatim de parc.


_
Gio si Marco (6 ian. 2006)
poze www.dropshots.com/giova" target="_blank"> si filmulete Marco
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=20b0170d301bd72a22e2bb&skin_id=0&large" target="_blank"> Marco- ingerashul nostru(montaj)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns T_Ioana spune:

Ziua buna si de la noi!
Am vazut ca vorbiti de imbracat copiii.....eu sunt dezastru. In casa de ex are papuci de casa, strampi si body cu maneca lunga+vestuta asta la 22-22.5 grade iar afara l-am scos dimineata cu strampi+sosete subtiri, pantaloni trening, body maneca lunga, bluza si bluza de trening........a, si sa nu uit FES!
Dar sa stiti ca la noi e totusi frigut, adica la 10 dimineata cand l-am scos afara erau 9-10 grade.E drept ca se incalzeste pe parcurs si atunci mai lepadam si noi cate un cojoc!
Si sa va tin la curent:
Am fost cu amica mea si Ana plus inca o vecina cu un baietel de 2 ani si 1 luna. Azi nu s-au prea ciondanit Razvan cu Ana pe jucarii pentru ca pitica era prea ocupata sa se fereasca de celalalt baietel, Dariu, care o capacea din orice pozitie......nu suporta fetitele, daca ati mai auzit asa ceva! CAnd am ajuns la locul de joaca Razvan a gasit un carucior de papusi (era al unei fetite care se juca cu altceva) si l-a pus cu rotile in sus si a inceput sa-l surubareasca.......normal ca imediat i-a trebuit Anei care smiorcaia si tragea de el. Si cand a vazut ca puiul meu nu cedeaza a inceput amica sa-l roage sa o lase pe Ana cu caruciorul, ca nu e de baieti, sa-si caute o masinuta........si-a gasit. Am una bucata copil tare incapatanat si perseverent care nu a cedat cu nici un pret asa ca mica smiorcaita a trebuit sa gaseasca alta jucarie. Toate astea sub privirile mele absolut indiferente. De acum e clar, nu mam mai bag decat ca sa intervin in favoarea lui fi-miu sau daca e ceva nasol, ca bataie intre pusti de ex. Si mi-a placut de cealalta tipa, mamica lui Darius, care la fel proceda..indiferenta totala. Ca baietii nostrii s-au si certat de la jucarii, s-au si iubit la un momentdat, si-au si oferit unul altuia cu generozitate cand au considerat de cuviinta.....dar nu au venit sa ceara ajutorul! Plus ca Razvan a simtit nevoia sa ma plimbe de mana cateva ture de bazin, sa ma duca prin iarba si la banci, sa-mi arate niste gaze (ne jucam in curtea interioara a Muzeului Judetean Bistrita si e super ca e liniste, verdeata, un bazin plin cu broaste testoase)
Iar cu relatarea ast aam incheiat sobect' ca risc sa scriu foiletoane...va multumesc pentru sugestii si sfaturi....vedem pana l aurma ce se aplica vcel mai bine!
Fug sa fac ceva de papa ca ma mai invart de 2 ori si apare Cristi de la serviciu!

Ioana si www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=1bb14a37cece1022bc3177&skin_id=0" target="_blank">Razvan (03.12.2005) (montaj)

www.dropshots.com/T_Ioana" target="_blank">1
www.dropshots.com/T_Ioana2" target="_blank">2


"Nu plange ca s-a terminat,zambeste ca s-a petrecut !"



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralirali spune:

Bai, eu chiar in tricou nu o las ca nu stau nici eu. DAr nici caciula nu ii dau decat atunci cand imi cere ea si asta se intampla cam des...cum vede un copil cu caciula sau gluga vrea si ea. Acum intr-o seara defila prin casa in putza goala si cu un ditamai caciuloiul de iarna. Nu a vrtu sa o dea jos nici la masa. Ma omoara copilul asta cu impopotzonarile.

Ralu si strumfita Anastasia(01.01.2006)
Poze si filmulete Anastasia www.dropshots.com/anastasia5 " target="_blank"> Noutati

Poze cu familionul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralirali spune:

Bravo, Ioana. Si, nu te simti super?
Ma pregatesc sa plec sa imi platesc ratele la banci si acasaaaaaaaaaaaa pana luni la 17:00.

Ralu si strumfita Anastasia(01.01.2006)
Poze si filmulete Anastasia www.dropshots.com/anastasia5 " target="_blank"> Noutati

Poze cu familionul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns d_melli spune:

Pufu cine te-a stresat mama? Arunca-l in mare!
Gagiti stiti ca eu si Pufu nu ne-am intalnit niciodata la un suc? Ci doar din intamplare? Da si cand ne-om vedea...
Giova asa e...cammereu au fost la fel de "dezbracati"
Ingrid ia fata cu tine si nu te mai enerva...e de abia inceputul.
Ioana m-am socat...pai mai fata atatea haine...pai nu transpira? Eu nici iarna in afara de body nu ii dau decat o bluza si geaca.Pai geaca aia la ce serveste? Iar strampi....brrrrrrrrrrr....doar sa crape pietrele.Dar asa m-am obisnuit eu ,a cum nu zic ca e musai sa faca toti la fel ...drept rasplata fiimiu tuseste. Da vb doctorului ...o data la an mai baga si el o cura de antibiotic ca nu strica.Iar de prietena ta...foarte bine ai procedat...si vezi ca s-a rezolvat...
Ralu eu il imbrac pe Mario ca pe mine ...si cum mie imi ecald intotdeauna si niciodata frig iti dai seama ce iese.
Fetlor am nevoie de ajutor urgent de urgen.Vine ziua lui Marian si vreau sa ii iau un PSP si nu stiu de care , care varianta e mai buna, ce si cum...stiti pe cineva care se pricepe...please.

Mergi la inceput