despre rodie

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns daniella4 spune:

Mai fetelor, pai rodiile sunt ideale pt papat la tv., in loc de chips-uri! Sunt si mai sanatoase si mancate boaba cu boaba, cu grija sa nu spritzui prin jur si...gata filmul si nu se mai produc alte atacuri dezastruoase pe la frigider.

Habar n-aveam ca rodiile necoapte sunt toxice, chiar, kum le deosebim? Vreau sa zic inainte de a ne intoxica.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Balbina spune:

Mereu am mincat semintele de rodie cu tot cu simburi, cum dzeu sa scuipi simburele, ce mai intelegi din rodie? In copilaria mea am mincat f. des rodii, de fiecare data cu tot cu simburi, si credeti-ma, n-am patit nimic nimicuta!
Despre suc stiu ca se face asa: se striveste rodia cu palmele, uniform de jur imprejur, apoi se face o gaurica prin care se scurge sucul in pahar. Sau se lipeste gura de rodie si se bea sucul direct de la sursa.

------------------
Numai bine,
Natalia, Vlad si Vanda

Sa faci o femeie fericita e foarte usor... dar si foarte scump.
Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ortansa spune:

quote:
Originally posted by Balbina

Mereu am mincat semintele de rodie cu tot cu simburi, cum dzeu sa scuipi simburele, ce mai intelegi din rodie? In copilaria mea am mincat f. des rodii, de fiecare data cu tot cu simburi, si credeti-ma, n-am patit nimic nimicuta!
Despre suc stiu ca se face asa: se striveste rodia cu palmele, uniform de jur imprejur, apoi se face o gaurica prin care se scurge sucul in pahar. Sau se lipeste gura de rodie si se bea sucul direct de la sursa.

------------------
Numai bine,
Natalia, Vlad si Vanda
Sa faci o femeie fericita e foarte usor... dar si foarte scump.
Poze



cum,nu ti-a crescut nici un pomishor in burtica,nimica?



I've gt you under my skin

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ortansa spune:

cautand ceva pe net,am gasit asta;


How to De-Seed a Pomegranate

si

Eating Pomegranate Seeds

I've gt you under my skin

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns daniella4 spune:

Ufff, ma speriasem ca nu-i bine sa le mananci cu seminte, ca si eu le pap tot asa!

Mergi la inceput